Visszavágott a Duna-partiaknak, maradt esélye az osztályozóra az FK-nak

Dobos László 2021. május 17., 17:57 utolsó módosítás: 2021. május 17., 18:47

Az FK Csíkszereda labdarúgócsapata az utolsó előtti fordulóban megszerezte második győzelmét a 2. Liga felsőházi rájátszásában. A călărași-i siker után a piros-feketéknek maradt némi esélyük az osztályozós pozíciók elérésére.

Erőnlétileg, technikailag és taktikailag is uralta a meccset az FK Csíkszereda. Korábbi kép Fotó: Pinti Attila

Az FK Csíkszereda az alapszakaszban és a playoffban is kikapott a Cristian Pustai vezette Dunărea Călărași-tól, amely előbb 1–0-ra, majd 2–1-re nyert a székelyföldi városban. A felsőházi rájátszás 9. fordulójának hétfői játéknapján Valentin Suciu együttese idegenben vágott vissza a sárga-kékeknek.

Kiegyensúlyozott játékot hozott a hétfő délutáni mérkőzés első fele a délkelet-romániai városban, ahol az első 45 percben a vendég FK Csíkszeredának és a házgazda Dunărea Călărași együttesének is volt egy-egy nagy gólhelyzete: a 20. percben Casiadi-Bakó lőhetett laposan a 16-os vonalról kapu felé, de a labda kevéssel elkerülte a jobb kapufát; a házigazdák a 29. percben szerezhették volna meg a vezetést, de Tudoran jó helyzetből, mintegy 10 méterről fölé lőtte a labdát.

Az első félidőben a székelyföldiektől Rotar, Pintér, Takács és Bauza lövései szálltak veszélyesen a hazai kapu felé, a másik oldalon pedig Cârstocea és Șandru próbálkozott távoli lövésekkel.

Sokkal többet támadott a második félidő elején a vendég FK Csíkszereda, és az 51. percben a labda a hazai kapuban kötött ki. A jobb oldalról Takács centerezett a kapu elé, ahonnan az egyik hátvéd, Bogdan Șandru ki akarta lőni a labdát, de rosszul találta el, és saját kapujába bombázta (0–1).

Egy percre rá egyenlíthetett volna a Dunărea, Kanda mintegy 20 méterről eleresztett szabadrúgás-lövését Gyenge kapus a felső léc alól szögletre mentette.

A 61. percben növelte előnyét az erdélyi gárda: Schieb lendült ellentámadásba a jobb oldalon, saját 16-osától a vendégek 16-osáig vezette a labdát, a játékszer a 16-os vonal előtt Bauzához került, aki a bal oldalon jól érkező Rotar elő tálalt, ez utóbbi pedig a hosszúba lőtte (0–2).

A folytatásban az FK Csíkszereda uralta a játékot, tovább növelhette volna előnyét, a 79. percben ugyanis a házigazdák egyik játékosa kézzel ért labdához a büntetőterületen belül, de a játékvezető továbbot intett.

Az FK Csíkszereda története során először győzte le a Călărași csapatát. A második félidőben mutatott játéka alapján a csíkiak győzelme teljesen megérdemelt.

Az FK korábban csak az ASU Polit tudta felülmúlni a rájátszásban, a megszerzett három ponttal a székelyföldi csapat éppen a később pályára lépő temesváriakat előzte meg a tabellán. A csíkszeredai csapat jelenleg az ötödik helyet foglaja el, kedvező eredmények esetében az utolsó fordulóban feljöhet az osztályozós pozíciókra.

Labdarúgó 2. Liga, felsőházi rájátszás, 9. forduló
Dunărea Călărași–FK Csíkszereda 0–2 (0–0)
Gólszerzők: Șandru (51., öngól), Rotar (61.)
Dunărea Călărași: Stefan Krell – Alexandru Sîrbu, Kamil Wiktorski, Bogdan Șandru, Ionuț Sălceanu, Cristan Pușcaș (Sandro Djuric, 63.), Varela Ariel Ignacio Lopez (Sorin Sava, 86.) George Tudoran (Mădălin Calu, 73.), Alin Cârstocea (Dieudonne Kanda, 46.), Bazza Saifeddine Alami, Valentin Alexandru (Cristian Bud, 63.). Vezetőedző: Cristian Pustai.
FK Csíkszereda: Gyenge Szilárd – Takács Rareș, Kelemen Dávid, Apro Claudiu, Bor Dávid, Cătălin Savin, Casiadi-Bakó Soma (Suciu Tóni, 86.), Pintér Norbert (Raul Palmeș, 62.), Juan Francisco Bauza (Csonka Bonifác, 86.), Marvin Schieb (Bara Levente, 62.), Bogdan Rotar (Mészáros András, 62.). Vezetőedző: Valentin Suciu.

CS Mioveni–Bukaresti Rapid

A play-off május 22-én fejeződik be, ennek végén az első két helyezett feljut az 1. Ligába, a harmadik és a negyedik pedig osztályozót játszik az élvonalbeli bajnokság alsóházi rájátszásának 7., illetve 8. helyezettjével.