Nagyon kevés hiányzott Bölöni sikeres bemutatkozásához

Orbán Zsolt 2020. október 25., 12:56 utolsó módosítás: 2020. október 26., 17:21

Bölöni László bemutatkozó mérkőzésén a Panathinaikosz FC a 90. percben még győzelemre állt, de a vendégek egyenlíteni tudtak a hosszabbításban. Az erdélyi edző így egy ponttal kezdett a zöldek kispadján.

Bölöni László döntetlennel debütált a görög csapatnál Fotó: Panathinaikos FC/Facebook

Az athéni labdarúgócsapat első győzelmére hajtott a görög szuperliga hatodik fordulójának szombat esti mérkőzésén. Bölöni László érkezése előtt a Panathinaikosz két döntetlen mellett ugyanennyi vereséget könyvelt el a bajnoki rajton.

A marosvásárhelyi szakember a héten vette át a csapat irányítását a megbízott vezetőedzőtől, néhány levezényelt edzés után jött is az első hivatalos mérkőzés: az üresen kongó Szipirosz Luisz Olimpiai Stadionban a tabella élmezőnyéhez tartozó Volosz FC vendégeskedett.

Bölöni két csatárral kezdett, 4–4–1–1-es felállásban küldte pályára csapatát. Az árnyékék-poszton az olasz Federico Macheda, a Manchester United korábbi játékosa, előtte pedig a spanyol Carlitos López szerepelt.

A hazai csapat labdarúgói érezhetően bizonyítani akartak az új edzőnek, a Panathinaikosz 62 százalékban birtokolta a labdát az első félidőben, s bár több lehetőséget is kidolgozott, a felek 0–0-s állással vonultak féltávnál az öltözőbe.

A második játékrész elején egy kezezésért tizenegyest ítélt a játékvezető a zöldek javára.

Carlitos büntetőjét bravúrosan védte a vendégkapus, ám a spanyol csatár két perccel később megszerezte a vezetést, a brazil középpályás, Mauríció középre lőtt labdáját fejelte a hálóba.

Úgy tűnt, a Panathinaikosz Bölöni László bemutatkozó mérkőzésén megszerezheti szezonbeli első győzelmét, de a hosszabbítás második percében a Volosz a hajrára becserélt argentin középpályás, Julian Bartolo révén kiegyenlített.

A marosvásárhelyi trénernek csak egy kis szerencse hiányzott, hogy három ponttal debütáljon a továbbra is nyeretlen Trifili kispadján. A tabellán 11. Bölöni-csapat jövő szombaton a sereghajtó Lamiához látogat.