Hirdetés

Mesterhármassal tért vissza a Sepsi OSK csatára, győzni mennek Bukarestbe

Nagy reményekkel vág neki a Rapid elleni meccsnek a Sepsi OSK
Fotó: Pinti Attila

Kiválóan kezdte a 2024–2025-ös kiírást a Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK, amely három forduló alatt még nem talált legyőzőre a labdarúgó Szuperligában. A negyedik játéknapon, hétfőn este az eddig nyeretlen Bukaresti Rapid otthonába látogat.

Zajlik az élet a Sepsi OSK háza táján, múlt hétfőn még barátságos mérkőzést játszott, két napja pedig hivatalossá vált, hogy az egyik kulcsfontosságú játékos, Cosmin Matei hathónapos felfüggesztésben részesült, miután az Országos Doppingellenes Ügynökség (ANAD, Agenţia Naţională Anti-Doping) bűnösnek találta.

Természetesen a játékos és a klub fellebbezést nyújtott be, azonban amíg nem születik újabb döntés, addig a rutinos játékos nem léphet pályára a háromszéki csapat színeiben. Ezzel kapcsolatban a mérkőzés előtti sajtótájékoztatón Bernd Storck vezetőedző elmondta, hogy ez egy nagyon nehéz szituáció mindenki számára, azonban teljes mértékben kiállnak a 32 éves támadó mellett és támogatják mindenben.

Hirdetés

Kapcsolódó

Mindenképp jó előjel lehet a sepsiszentgyörgyi együttesnek, hogy Gabriel Debeljuh újfent bevethető, ráadásul az egy héttel ezelőtti, hétfői felkészülési mérkőzésen mesterhármast szerzett az Olimpic Zărneşti ellen (5–1).

A 27 éves horvát támadó az idei szezonban még nem játszott tétmeccsen, visszatérése erősítés lesz a piros-fehérek számára.

Kapcsolódó

A háromszéki gárda az eddigi három bajnokija során egyaránt kiválóan teljesített az első félidőben, a második 45 percben viszont rendre átadta a területet ellenlábasának, ebből pedig több gólt is kapott már.

„Örülök annak, ahogy kezdtük a bajnokságot, hiszen hét pontot gyűjtöttünk, a Dinamo ellen is győzhettünk volna, ám nem kaptunk meg két tizenegyest.

Ennek ellenére oda kell figyelnünk, nem elég, ha csak az egyik játékrészben játszunk jól, a második félidőben is kell koncentrálni”

– mondta el a meccs előtti sajtótájékoztatón Bernd Storck vezetőedző.

Cosmin Matei egy ideig biztosan nem lép pályára •  Fotó: Pinti Attila Galéria

Cosmin Matei egy ideig biztosan nem lép pályára
Fotó: Pinti Attila

A Bukaresti Rapid az első két fordulóban két döntetlent tudott kiharcolni, legutóbb pedig egygólos vereséget szenvedett a Petrolul vendégeként. Ami szintén a Sepsi OSK mellett szól, hogy egyszer sem kapott ki az elmúlt három alkalommal a bukaresti gárda otthonában (egy győzelem és két döntetlen a mérleg).

A két fél korábban 11 alkalommal találkozott egymással, mindkét csapat 3-3 sikert ünnepelhetett, míg ötször pontosztozkodás lett a vége. A párharc legeredményesebb játékosa az a Gabriel Debeljuh, aki most tér vissza és mesterhármassal hangolt a meccsre.

A sípot Barbu Marian fújja majd, a partvonalról Artene Ovidiu és Slabu Stelian segítik a munkáját. A VAR-szobában Flueran Viorel Nicusor tevékenykedik. Az összecsapást hétfőn este rendezik 22 órától a Giulești stadionban, élőben közvetíti a Digi Sport 1 és a Prima Sport 1 televíziós csatorna.

Labdarúgó Szuperliga, 2024–2025-ös szezon, alapszakasz, 4. forduló

Labdarúgó Szuperliga, 2024–2025-ös szezon, alapszakasz

szóljon hozzá!
Hirdetés
Hirdetés
Ajánljuk még

Díjazták a csíki sport büszkeségeit az Év Sportolója Gálán

Méltó ünnepi hangulatban, immár ötödik alkalommal rendezték meg a csíkszeredai Év Sportolója Gálát szerdán délután. A ünnepségnek otthont adó Csíki Mozi nézőtere zsúfolásig megtelt a helyi sportélet jeles képviselőivel és az őket ünneplő közönséggel.

Többen kíváncsiak a Marosvásárhelyi ASA-ra, mint a Sepsi OSK-ra

Az átlagnézőszámokat tekintve az előkelő harmadik helyen áll a Marosvásárhelyi ASA, amelynek mérkőzéseire többen látogatnak ki, mint a Sepsi OSK találkozóira a labdarúgó 2. Ligában.

Székelyhon

Rejtélyes férfit keresnek az Olt mentén Sepsibükszádnál, egyes hírek szerint Emil Gânj lehet

Keresési akció zajlik Kovászna megye területén, miután egy személy március 4-én arról értesítette a hatóságokat, hogy egy ismeretlen férfit látott a Olt folyó partján, Sepsibükszád térségében.

`
Krónika

Nem menekülés, hanem kíváncsiság – Sepsiszentgyörgyről a világ végére

Egy „mini nyugdíjjal” indult Balin, dán repülőjegy-lemondással folytatódott, és végül Ausztráliában kapott új irányt a sepsiszentgyörgyi fiatal házaspár története.

Krónika

Közel-keleti hatás a romániai töltőállomásokon: jelentősen megugrott a benzin és a gázolaj ára

Már csak elvétve találunk olyan töltőállomásokat, ahol a benzin ára is ne haladná meg a literenkénti 8 lejes lélektani határt.

Főtér

Diplomás pizzafutár és a szomszéd, akinek 300 lakása van – Mit ad nekünk az erdélyi magyar szociológia?

Az akadémiai falakon túli kitekintésre készülő kolozsvári társadalomtudományi folyóirat bemutatóján jártunk.

Ez is érdekelheti

Mellőzik a labdaszedőket a Szuperliga rájátszásában

Változtatást vezetnek be a labdarúgó élvonal rájátszásainak mérkőzésein. A pálya szélén nem lesz szükség a labdaszedőkre, helyettük az úgynevezett multi-ball rendszert alkalmazzák. Gyorsabbá és folyamatosabbá teheti a játékot.

Egyik legjobbját nélkülözi az FK Csíkszereda a tengerpartiak ellen

Hazai pályán zárja a labdarúgó Szuperliga alapszakaszát az FK Csíkszereda, pénteken este a Konstancai Farult fogadja. A piros-feketék vezetőedzője, Ilyés Róbert úgy véli, kizárólag fegyelmezett védekezéssel állhatnak helyt a tengerpartiak ellen.

Két alsóházi csapat is megvált edzőjétől a Szuperligában

Az alapszakasz végéhez közeledve elkezdődött az edzőkeringő a labdarúgó élvonalban, az eredményhiányra hivatkozva a Metaloglobusnál és az FC Botoșani-nál is véget vetettek az edző megbízatásának.

Belépőt ért a forduló csapatába Pászka Lóránd büntetője

Közzétette a Hivatásos Labdarúgóliga (LPF) a Szuperliga 29. fordulójának álomcsapatát: a legjobbak közé bekerült az FK Csíkszereda védője, Pászka Lóránd is, aki értékesített büntetőjével pontot mentett a Petrolul Ploiești ellen.

Megúszta a pontlevonást a Kolozsvári CFR

Egy régóta húzódó tartozás rendezése miatt a Kolozsvári CFR -től pontokat vonhattak le, így veszélybe került volna a helye a labdarúgó Szuperliga felsőházi rájátszásában. Nem fizették ki, de találtak rá megoldást.

Az FK Csíkszereda hazai mérkőzésével indul az alapszakasz zárófordulója

Közzétették a labdarúgó Szuperliga 30. játéknapjának pontos menetrendjét. A székelyföldiek a Konstancai Farult látják vendégül.

Idén új bajnokot avatnak a Szuperligában, az újonc FC Argeș az alsóházba lökte az FCSB-t

Bekövetkezett, amire sokan számítottak, a bajnokság első felében mutatott gyenge játék a címvédő szezonjába került a Szuperligában. Az FC Argeș vasárnap este győzött a Dinamo vendégeként, így az alsóházba lökte az előző két kiírás bajnokát, az FCSB-t.

Ilyés Róbert többet várt csapatától, de elégedett a döntetlennel

Az FK Csíkszereda ploiești-i vendégjátéka 1–1-es döntetlennel zárult a labdarúgó Szuperliga 29. fordulójában. A vasárnapi találkozót követően a két vezetőedző egészen eltérően értékelte a látottakat.

Teljesen más arcát mutatta a bekapott gól után, egy ponttal tér haza az FK Csíkszereda

Sorsdöntő megmérettetés várt vasárnap délután az FK Csíkszeredára a labdarúgó Szuperliga alapszakaszának 29. fordulójában: ha legyőzi közvetlen riválisát, a Petrolult, elmozdulhatott volna az osztályozót jelentő helyekről.

Zsinórban tizedik győzelmével bejutott a felsőházba a Kolozsvári CFR (videóval)

Folytatta elképesztő sorozatát a Kolozsvári CFR, mindhárom pontot megszerezte a Konstancai Farul otthonában, és zsinórban tizedik bajnoki győzelmével bejutott a labdarúgó Szuperliga felsőházi rájátszásába.

Hirdetés
Hírlevél

Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!