Mesterhármassal tért vissza a Sepsi OSK csatára, győzni mennek Bukarestbe

Sebestyén Ervin 2024. augusztus 05., 11:48 utolsó módosítás: 2024. augusztus 05., 12:58

Kiválóan kezdte a 2024–2025-ös kiírást a Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK, amely három forduló alatt még nem talált legyőzőre a labdarúgó Szuperligában. A negyedik játéknapon, hétfőn este az eddig nyeretlen Bukaresti Rapid otthonába látogat.

Nagy reményekkel vág neki a Rapid elleni meccsnek a Sepsi OSK Fotó: Pinti Attila

Zajlik az élet a Sepsi OSK háza táján, múlt hétfőn még barátságos mérkőzést játszott, két napja pedig hivatalossá vált, hogy az egyik kulcsfontosságú játékos, Cosmin Matei hathónapos felfüggesztésben részesült, miután az Országos Doppingellenes Ügynökség (ANAD, Agenţia Naţională Anti-Doping) bűnösnek találta.

Természetesen a játékos és a klub fellebbezést nyújtott be, azonban amíg nem születik újabb döntés, addig a rutinos játékos nem léphet pályára a háromszéki csapat színeiben. Ezzel kapcsolatban a mérkőzés előtti sajtótájékoztatón Bernd Storck vezetőedző elmondta, hogy ez egy nagyon nehéz szituáció mindenki számára, azonban teljes mértékben kiállnak a 32 éves támadó mellett és támogatják mindenben.

Mindenképp jó előjel lehet a sepsiszentgyörgyi együttesnek, hogy Gabriel Debeljuh újfent bevethető, ráadásul az egy héttel ezelőtti, hétfői felkészülési mérkőzésen mesterhármast szerzett az Olimpic Zărneşti ellen (5–1).

A 27 éves horvát támadó az idei szezonban még nem játszott tétmeccsen, visszatérése erősítés lesz a piros-fehérek számára.

A háromszéki gárda az eddigi három bajnokija során egyaránt kiválóan teljesített az első félidőben, a második 45 percben viszont rendre átadta a területet ellenlábasának, ebből pedig több gólt is kapott már.

„Örülök annak, ahogy kezdtük a bajnokságot, hiszen hét pontot gyűjtöttünk, a Dinamo ellen is győzhettünk volna, ám nem kaptunk meg két tizenegyest.

Ennek ellenére oda kell figyelnünk, nem elég, ha csak az egyik játékrészben játszunk jól, a második félidőben is kell koncentrálni”

– mondta el a meccs előtti sajtótájékoztatón Bernd Storck vezetőedző.

Cosmin Matei egy ideig biztosan nem lép pályára •  Fotó: Pinti Attila
Cosmin Matei egy ideig biztosan nem lép pályára Fotó: Pinti Attila

A Bukaresti Rapid az első két fordulóban két döntetlent tudott kiharcolni, legutóbb pedig egygólos vereséget szenvedett a Petrolul vendégeként. Ami szintén a Sepsi OSK mellett szól, hogy egyszer sem kapott ki az elmúlt három alkalommal a bukaresti gárda otthonában (egy győzelem és két döntetlen a mérleg).

A két fél korábban 11 alkalommal találkozott egymással, mindkét csapat 3-3 sikert ünnepelhetett, míg ötször pontosztozkodás lett a vége. A párharc legeredményesebb játékosa az a Gabriel Debeljuh, aki most tér vissza és mesterhármassal hangolt a meccsre.

A sípot Barbu Marian fújja majd, a partvonalról Artene Ovidiu és Slabu Stelian segítik a munkáját. A VAR-szobában Flueran Viorel Nicusor tevékenykedik. Az összecsapást hétfőn este rendezik 22 órától a Giulești stadionban, élőben közvetíti a Digi Sport 1 és a Prima Sport 1 televíziós csatorna.