Március 18-án jelent meg a hír, hogy Cosmin Mateinak pozitív lett a doppingtesztje a február 4-én lejátszott Sepsi OSK–Universitatea Craiova (1–3) összecsapást követően. A háromszéki klub akkor megerősítette, hogy a sportoló pozitív tesztet produkált, értesítést kapott az Országos Doppingellenes Ügynökségtől (ANAD, Agenţia Naţională Anti-Doping) arról, hogy az 5-metilhexan-2-amin nevű szert használta, ami étrend-kiegészítővel juthatott be a szervezetébe.
Az értesítést követően Matei továbbra is focizhatott, mivel játékjogát nem függesztették fel, egészen augusztus elejéig, amikor a klub közösségi oldalán jelent meg az újabb hír,
hogy fél évre eltiltották.
Paul Mincu, Matei ügyvédje a központi sportsajtónak adott nyilatkozatában kiemelte,
ügyfele ártatlan, mert különben drasztikus, több éves eltiltásnak kellett volna lennie a büntetésnek.
Mincu azt is bejelentette, hogy fellebbezni fog.
„Nincs értelme a CAS-hoz (Nemzetközi Sportdöntőbíróság) fordulni. Amellett, hogy drága, a bűnösség mértéke is nagyon alacsony. Az ANAD csak azért hozta meg ezt a hat hónapos felfüggesztést, hogy legyen egy döntés. Ha Matei bűnös volt, miért nem függesztették fel két vagy négy évre? A személyiség nélküli bizottság pontosan azt a szankciót hozta meg, amit az ANAD kért tőle, azaz hat hónapos eltiltást. Tiszteljük őket, mint szervezetet, de nekem nem adják be, hogy a bizottság független, mivel mindannyian ugyanabban az épületben működnek! Mi nyitott szívvel jöttünk, bemutattuk a helyzetünket és az egyértelmű bizonyítékokat Matei javára, aztán hirtelen eltiltással találtuk szembe magunkat, csak azért, mert valamit papírra vetettünk” – mondta Mincu a gsp.ro szerint.
Az ügyvéd azt is elmagyarázta, hogyan jutott Matei az étrend-kiegészítőhöz, amely – Mincu állítása szerint – semmilyen fizikai előnnyel nem járt, ezt a játékos is megerősítette szombati nyilatkozatában.
„Azért szedte, mert ízlett neki, és segített abbahagyni a köpködést. Fizikailag nem hozott neki semmi pluszt. Éppen ellenkezőleg! A Craiova elleni meccsen elért paraméterei gyengébbek voltak, mint más meccseken, amikor nem használta azt a kiegészítőt. Így megdől az a forgatókönyv, hogy javított a teljesítményén” – folytatta Paul Mincu.
Az ügyvéd nyilatkozatának végén kiemelte, sikerült bebizonyítaniuk, hogy az étrend-kiegészítő szennyezett.
„A vizsgálatokat két különböző tételen, külön-külön helyeken végeztük el. Az első az ausztriai Seibersdorfban lévő laboratóriumban szennyezettnek bizonyult. A másik, máshol. Tehát az az elmélet, miszerint a termék előtesztelése biztonságossá teszi fogyasztását, nem állja meg a helyét, mert attól függ, hogy melyik tételt veszi be a sportoló. És minden egyes palackot letesztelni elképzelhetetlennek tűnik” – tette hozzá Mincu.
Kétgólos vereséget szenvedett hazai pályán az FK Csíkszereda a FC Argeș ellen a labdarúgó Szuperliga 19. fordulójában. A piros-feketék ezúttal nem találták el a kaput, így a vendégek megérdemelten vitték el a három pontot Csíkszeredából.
Magabiztos idegenbeli sikert aratott a Sepsi OSK a labdarúgó 2. Ligában, Ovidiu Burcă együttese vasárnap délben végig kontrollálta a CS Tunari elleni összecsapást, a főszereplő pedig ismét a spanyol Nacho Heras volt.
Eltűnt személy felkutatásához kér segítséget egy család a közösségi médiában. A felhívás szerint egy 39 éves nőt keresnek, aki december 5-én délután elhagyta a székelyudvarhelyi Riverside bevásárlóközpontot, azóta nem tudnak kapcsolatba lépni vele.
A román sajtó figyelmét is felkeltette a magyar miniszterelnök szombati kijelentése, amely szerint a jövő évi országgyűlési választás lesz az utolsó a közelgő háború előtt.
Gőzerővel építik a fejlesztő és a helyi hivatalosságok által Erdély legnagyobb kiskereskedelmi (retail) parkjának nevezett, több mint 100 millió euróból megvalósítandó létesítményt Szászfenes község területén.
… az államelnök szerint, ha egy miniszter hazudik, az nem olyan gáz, mintha milliókat lopott volna… és Románia lesz az első NATO-tagállam, amelynek HISAR-osztályú járőrhajója van.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!