Megvolt a CFR kötelező továbbjutása, visszavághatnak a Young Boysnak

Horváth Bálint Ottó 2021. július 28., 23:12 utolsó módosítás: 2021. július 28., 23:23

Kétgólos győzelemmel tudta le a gibraltári Lincoln Red Imps elleni hazai visszavágót a Kolozsvári CFR a labdarúgó Bajnokok Ligája második selejtezőkörében.

Fotó: Facebook/Fotbal Club CFR

A nagy nehézségek árán 2–1-re megnyert idegenbeli első mérkőzés után a kolozsváriak számára kötelező volt a továbbjutás hazai közönség előtt.

Akárcsak egy héttel ezelőtt, vendégként is bátran játszott a gibraltári csapat, a CFR azonban a 18. percben vezetést szerzett, a védő Mike Cestor akcióból talált be.

Az első félidő közepén megvolt az esély az egyenlítésre a Lincoln előtt, Arlauskis mentett. A szünetig növelhette volna előnyét a házigazda, Chipciu kétszer is volt közel a gólhoz.

A fordulás után próbálkoztak támadásokkal a gibraltáriak, majd

az első találatnál előkészítő Sigurjonsson mesterien elvégzett szabadrúgással megduplázta a CFR vezetését.

A vendégcsapat ezután sem adta fel, és közel volt a szépítéshez, újra a kolozsváriak litván kapusának kellett nagyot védenie.

Marius Șumudică együttese kettős győzelemmel jutott tovább a Bajnokok Ligája harmadik selejtezőkörébe – egyben bebiztosította részvételét legalább a Konferencia Liga csportkörében –, ahol a Young Boys vár rá, amely a gól nélküli első mérkőzés után a hazai visszavágón 3–2-re verte a szlovák Slovan Bratislavát.

A svájci riválissal a CFR tavaly ősszel az Európa Liga főtábláján találkozott, a hazai 1–1-es eredmény után az utolsó csoportmeccsen idegenben botrányos körülmények között szenvedett vereséget.