„Megnyílik a lehetőség arra, hogy az ország területén zajló sporteseményeken a közönség is részt vegyen, de ezek csak tesztrendezvények lesznek, amelyeket az Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság, az Ifjúsági és Sportminisztérium, illetve az Egészségügyi Minisztérium is jóvá kell hagyjon” – nyilatkozta hétfő esti sajtótájékoztatóján Raed Arafat.
A belügyi államtitkár kihangsúlyozta, ezeken a sportrendezvényeken kizárólag a beoltott személyek vehetnek részt, valamint azok, akik már átestek a fertőzésen, vagy egy 24 óránál nem régebbi negatív koronavírustesztet tudnak felmutatni.
A Gazeta Sporturilor sportportál úgy értesült, hogy az első mérkőzések, amelyeket szurkolók előtt játszanak, azok a május 22-ei labdarúgó Román Kupa döntője és a június 2-ai Románia–Grúzia barátságos labdarúgó találkozók lesznek. Mindkét esemény helyszíne a 14 ezer férőhelyes ploiești-i Ilie Oană Stadion lesz, ahol az Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság tájékoztatása szerint a befogadóképesség 50 százalékát lehet elfoglalni, azaz nagyjából 7 ezer néző előtt rendezhetik a meccseket.
Romániában a legutolsó mérkőzést, amelyen szurkolók voltak a lelátón, 2020. március 8-án Csíkszeredában rendezték a házigazda FK és Petrolul Ploiești között a labdarúgó 2. Liga előző szezonjában.
A Csíkszeredai Sportklub korábbi legendájával, a csapatot öt szezonon át erősítő Andrej Szergejevics Taratuhinnal beszélgettünk a jégkorong Erste Liga elődöntőjének negyedik mérkőzését megelőzően.
A végletekig kiélezett, fordulatos mérkőzésen, a hosszabbításban nyert kedden este a Csíkszeredai Sportklub a BJAHC ellen a jégkorong Erste Liga elődöntőjének ötödik találkozóján. Készülhetnek a Gyergyói HK elleni döntőre.
Rutintevékenység, nincs ok az aggodalomra – nyilatkozták a Marosvásárhelyi Katonai Központ vezetői arra reagálva, hogy újra behívókat küldenek a tartalékosoknak, akik a megjelölt iratokkal kell jelentkezzenek a központba.
Finn cég vásárolta fel a legnagyobb romániai egészségügyi magánszolgáltatót, a Regina Mariát – írja az economedia.ro a cég közleménye alapján.
Áprilistól a mezőségi szórványban folytatja lelkészi szolgálatát Ballai Zoltán, miután a Kolozsvár Felsővárosi Református Egyházközség presbitériuma megvonta tőle a bizalmat.
Magyarország (a szomszédos országokkal ellentétben) egészen 1941. június 27-ikéig kimaradt lényegében a második világháborúból. Aztán történt valami, ami mindent megváltoztatott. De mi volt a valós oka a hadba szállásnak?
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!