„Megnyílik a lehetőség arra, hogy az ország területén zajló sporteseményeken a közönség is részt vegyen, de ezek csak tesztrendezvények lesznek, amelyeket az Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság, az Ifjúsági és Sportminisztérium, illetve az Egészségügyi Minisztérium is jóvá kell hagyjon” – nyilatkozta hétfő esti sajtótájékoztatóján Raed Arafat.
A belügyi államtitkár kihangsúlyozta, ezeken a sportrendezvényeken kizárólag a beoltott személyek vehetnek részt, valamint azok, akik már átestek a fertőzésen, vagy egy 24 óránál nem régebbi negatív koronavírustesztet tudnak felmutatni.
A Gazeta Sporturilor sportportál úgy értesült, hogy az első mérkőzések, amelyeket szurkolók előtt játszanak, azok a május 22-ei labdarúgó Román Kupa döntője és a június 2-ai Románia–Grúzia barátságos labdarúgó találkozók lesznek. Mindkét esemény helyszíne a 14 ezer férőhelyes ploiești-i Ilie Oană Stadion lesz, ahol az Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság tájékoztatása szerint a befogadóképesség 50 százalékát lehet elfoglalni, azaz nagyjából 7 ezer néző előtt rendezhetik a meccseket.
Romániában a legutolsó mérkőzést, amelyen szurkolók voltak a lelátón, 2020. március 8-án Csíkszeredában rendezték a házigazda FK és Petrolul Ploiești között a labdarúgó 2. Liga előző szezonjában.
Pocsék első félidőt követően kétgólos hátrányba került a Sepsi OSK a Nagyváradi Bihar FC otthonában. A szünet után összekapta magát a háromszéki csapat, de a ráadásban jött a hidegzuhany a labdarúgó 2. Liga rájátszásának összecsapásán.
Féltávnál a labdarúgó 2. Liga rájátszásában, de már most kirajzolódik: a Sepsi OSK tudatosan és hatékonyan építkezett a nyáron. Az igazolások beváltak, a keret stabil, az eredmények pedig a visszajutást vetítik előre. De mi a helyzet a többi csapattal?
A ploiești-i ítélőtábla szerdán jogerősen életfogytiglani börtönbüntetésre ítélte azt a férfit, aki fejszével végzett várandós élettársával.
A nagy közös ügyeinkben, nemzet- és szakpolitikai kérdésekben folyamatos lesz a konzultáció az új magyar kormány és az RMDSZ között – nyilatkozta a Krónikának Kelemen Hunor a Magyar Péterrel folytatott megbeszélését követően.
A jelentős árcsökkenések nyomán felgyorsult keresletnövekedés következtében egyes töltőállomásokon átmenetileg üzemanyaghiány léphet fel – közölte hivatalosan az OMV Petrom.
A Fidesz-vereség erdélyi világvége hangulatú megélésének okai nem Magyarországon, hanem itthon keresendők.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!