Szerdán késő este az FC Botoșani büntetőkkel ejtette ki a 32. perctől emberhátrányban játszó Kolozsvári CFR-t. Azonban előfordulhat, hogy mégsem lesz a legjobb tizenhat tagja a moldvai együttes, mivel Botoșani-nak a keretében legalább hat, hazai nevelésű játékosa kellett volna legyen. A kupameccsre viszont csak ötöt neveztek: Alex Cîmpanu (18 éves), Ianoş Brînză (21 éves), Andrei Chindriş (20 éves), Adrian Moescu (18 éves) és Andrei Patache (31 éves).
A szervezési szabálykönyv (ROAF) szerint a nevezett keretben legalább hat olyan játékos kell szerepeljen, akik 12–21 éves koruk között legalább három évet az országban töltött valamelyik klubnál.
„Mi a kupában akarunk maradni, még nem estünk ki. Megvizsgáljuk az esetet, és ha kell, akkor megóvjuk a mérkőzést” – mondta a Telekom Sportnak Bogdan Mara, a Kolozsvári CFR képviselője.
Az ügyben megszólalt a moldvaiak edzője, Marius Croitoru is: „Nem az én dolgom. Az én feladatom az, hogy felkészítsem a csapatot és nyerjünk. A szabályokkal nem én foglalkozom. Már csak az hiányzik nekem, hogy böngésszem a szabályzatot.”
A ProSport szerint az FC Botoșani sportigazgatója, Dumitru Brânză tévedett. A ROAF megengedi, hogy ha a csapatnak nincs hat, az országban nevelkedett játékosa, akkor a játékvezetői lapra kevesebb labdarúgót írjanak fel, azonban ez az FC Botoșani esetében nem történt meg. Továbbá a játékvezető is értesíthette volna a hazaiakat, hogy nem felelnek meg a kiírásnak.
Az ügyben nem feltétlenül szükséges, hogy a CFR megóvja a mérkőzést, a Román Labdarúgó-szövetség versenybizottsága hivatalból is indíthat eljárást.
A Sportul Studențesc jégkorongcsapatának játékosa hat hónapos eltiltást és súlyos pénzbüntetést kapott, miután megütötte a játékvezetőt január elején, a Gyergyói Hoki Klub elleni meccsen.
A bukaresti vízilabda világkupa helyosztóit rendezik, a magyar válogatott a döntőben ugrik vízbe. Pályára lépnek a csapatok a női kézilabda európai kupákban, az este pedig a Real Madrid és az FC Barcelona összecsapásában csúcsosodik ki.
Január 13-tól ismét jegyezhetők az 1, 3 és 5 éves futamidejű Tezaur államkötvények, amelyek évi 7, 7,5 és 7,8 százalékot kamatoznak – jelentette be pénteken a pénzügyminisztérium.
Bár korábban cáfolta a lehetőségét, Tánczos Barna pénzügyminiszter most közölte, hogy az áfaemelés lehetőségét is vizsgálják a költségvetési hiány lefaragását célzó intézkedések sorában.
A bukaresti hatóságok megkésve készítették elő annak az uniós irányelvnek a részleges átültetését a román jogrendszerbe, amely előírja, hogy legkésőbb 2025. január 1-jétől az EU tagállamai nem nyújtanak többé állami támogatást gázkazánok beszerelésére.
Mi az összefüggés David Popovici Porsche Spyderje, a román néplélek és az értelmiségi elit által követendő példának tekintett hazai személyiségek hiánya között?
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!