Hirdetés

Megelégelték, küszöbön a változás a Sepsi OSK-nál

Könnyen lehet, hogy a következő meccsen már nem Liviu Ciobotariu irányítja a sepsiszentgyörgyi csapatot
Fotó: Pinti Attila

Egyértelmű, hogy nem jó irányba mennek a dolgok a Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK-nál, és elképzelhető, hogy a napokban bekövetkezik az utóbbi időben pedzegetett edzőváltás. Diószegi László klubelnök változásokat helyezett kilátásba.

Egyre nehezebb helyzetbe kerül a labdarúgó Szuperligában a Sepsi OSK, amely jelenleg közelebb van a kiesőzónához, mint a felsőházi rájátszást érő helyekhez. A hatmeccses vereségi sorozat után úgy tűnt, hogy kilábalnak a gödörből, két győzelmet és két döntetlent értek el. A legutóbbi fordulóban viszont hétfőn a hosszabbításban 2–1-re kikaptak az FCU Craiova 1948 otthonában, így lecsúsztak a 10. helyre a tabellán.

Kapcsolódó

Hirdetés

„A hétfői mérkőzés után mindenkinek veszélyben van a helye a csapatnál, siralmas volt az a foci, amit láttunk.

Világos, hogy muszáj változtatásokat eszközölni, nem jó irányba mennek a dolgok, ilyen játékkal és hozzáállással nem lehet tovább folytatni. Azoktól az emberektől, akik nincsenek a klub mellett, meg kell váljunk könyörtelenül, sokan vannak, akikkel nem számolunk a jövőben”

– nyilatkozta a Székely Sport megkeresésére Diószegi László, a Sepsi OSK elnöke.

Mint megtudtuk, a craiovai találkozó után külföldre kellett utaznia, így nem volt lehetősége személyesen beszélgetni a szakmai stábbal.

Hazatérése után viszont csütörtökön leülnek tárgyalni Liviu Ciobotariu vezetőedzővel, hogy átbeszéljék az utóbbi időben történteket, és eldöntik hogyan tovább.

Kérdésünkre, hogy elképzelhető Ciobotariu leváltása, Diószegi László úgy válaszolt, minden benne van a pakliban, de bővebben csak a csütörtöki megbeszélés után tud nyilatkozni.

Kapcsolódó

Közben a Gsp.ro portál információi szerint a klubvezetés Bálint Lászlót szeretné kinevezni Ciobotariu helyére, amennyiben szerződést bontanak a csapathoz a szezon elején érkezett és Szuperkupát nyert szakemberrel, aki a Konferencia Liga rájátszásáig vezette a sepsiszentgyörgyieket.

Lehetséges utódja, a brassói születésű fiatal edző jelenleg szabadon igazolható, miután az előző idény végén távozott az Aradi UTÁ-tól, korábban pedig – többek között – az FK Csíkszereda trénere is volt.

A Sepsi OSK legközelebb december 4-én, hétfőn 20 órától játszik a bajnokságban, amikor az utolsó előtti helyezett Bukaresti Dinamót fogadja. Könnyen lehet, hogy ezen a mérkőzésen már nem Liviu Ciobotariu irányítja a csapatot…

Labdarúgó Szuperliga, 2023–2024-es szezon, alapszakasz

##
CsCs
MM
GyGy
DD
VV
GkGk
PP
1
FCSB FCSB
17
11
4
2
31-16
37
2
Kolozsvári CFR CFR
17
9
5
3
31-17
32
3
Bukaresti Rapid Rapid
17
8
6
3
33-20
30
4
Universitatea Craiova U Craiova
17
8
5
4
25-17
29
5
FC Hermannstadt Hermannstadt
17
5
10
2
24-16
25
6
Petrolul Ploiești Petrolul
17
5
10
2
21-17
25
7
Kolozsvári U Kolozsvári U
17
5
8
4
25-25
23
8
Konstancai Farul Farul
17
6
4
7
24-28
22
9
Galaci Oțelul Oțelul
17
3
11
3
17-17
20
10
Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK Sepsi OSK
17
5
5
7
19-20
20
11
FC Voluntari Voluntari
17
5
5
7
24-31
20
12
Jászvásári Poli Jászvásár
17
4
7
6
19-23
19
13
Aradi UTA UTA
17
4
7
6
19-25
19
14
FC U Craiova 1948 FC U Craiova
17
5
3
9
27-31
18
15
Bukaresti Dinamo Dinamo
17
2
4
11
9-28
10
16
FC Botoșani Botoșani
17
0
8
9
18-35
8
szóljon hozzá!
Hirdetés
Hirdetés
Ajánljuk még

Díjazták a csíki sport büszkeségeit az Év Sportolója Gálán

Méltó ünnepi hangulatban, immár ötödik alkalommal rendezték meg a csíkszeredai Év Sportolója Gálát szerdán délután. A ünnepségnek otthont adó Csíki Mozi nézőtere zsúfolásig megtelt a helyi sportélet jeles képviselőivel és az őket ünneplő közönséggel.

Többen kíváncsiak a Marosvásárhelyi ASA-ra, mint a Sepsi OSK-ra

Az átlagnézőszámokat tekintve az előkelő harmadik helyen áll a Marosvásárhelyi ASA, amelynek mérkőzéseire többen látogatnak ki, mint a Sepsi OSK találkozóira a labdarúgó 2. Ligában.

Székelyhon

Rejtélyes férfit keresnek az Olt mentén Sepsibükszádnál, egyes hírek szerint Emil Gânj lehet

Keresési akció zajlik Kovászna megye területén, miután egy személy március 4-én arról értesítette a hatóságokat, hogy egy ismeretlen férfit látott a Olt folyó partján, Sepsibükszád térségében.

`
Krónika

Nem menekülés, hanem kíváncsiság – Sepsiszentgyörgyről a világ végére

Egy „mini nyugdíjjal” indult Balin, dán repülőjegy-lemondással folytatódott, és végül Ausztráliában kapott új irányt a sepsiszentgyörgyi fiatal házaspár története.

Krónika

Közel-keleti hatás a romániai töltőállomásokon: jelentősen megugrott a benzin és a gázolaj ára

Már csak elvétve találunk olyan töltőállomásokat, ahol a benzin ára is ne haladná meg a literenkénti 8 lejes lélektani határt.

Főtér

Diplomás pizzafutár és a szomszéd, akinek 300 lakása van – Mit ad nekünk az erdélyi magyar szociológia?

Az akadémiai falakon túli kitekintésre készülő kolozsvári társadalomtudományi folyóirat bemutatóján jártunk.

Ez is érdekelheti

Mellőzik a labdaszedőket a Szuperliga rájátszásában

Változtatást vezetnek be a labdarúgó élvonal rájátszásainak mérkőzésein. A pálya szélén nem lesz szükség a labdaszedőkre, helyettük az úgynevezett multi-ball rendszert alkalmazzák. Gyorsabbá és folyamatosabbá teheti a játékot.

Egyik legjobbját nélkülözi az FK Csíkszereda a tengerpartiak ellen

Hazai pályán zárja a labdarúgó Szuperliga alapszakaszát az FK Csíkszereda, pénteken este a Konstancai Farult fogadja. A piros-feketék vezetőedzője, Ilyés Róbert úgy véli, kizárólag fegyelmezett védekezéssel állhatnak helyt a tengerpartiak ellen.

Két alsóházi csapat is megvált edzőjétől a Szuperligában

Az alapszakasz végéhez közeledve elkezdődött az edzőkeringő a labdarúgó élvonalban, az eredményhiányra hivatkozva a Metaloglobusnál és az FC Botoșani-nál is véget vetettek az edző megbízatásának.

Belépőt ért a forduló csapatába Pászka Lóránd büntetője

Közzétette a Hivatásos Labdarúgóliga (LPF) a Szuperliga 29. fordulójának álomcsapatát: a legjobbak közé bekerült az FK Csíkszereda védője, Pászka Lóránd is, aki értékesített büntetőjével pontot mentett a Petrolul Ploiești ellen.

Megúszta a pontlevonást a Kolozsvári CFR

Egy régóta húzódó tartozás rendezése miatt a Kolozsvári CFR -től pontokat vonhattak le, így veszélybe került volna a helye a labdarúgó Szuperliga felsőházi rájátszásában. Nem fizették ki, de találtak rá megoldást.

Az FK Csíkszereda hazai mérkőzésével indul az alapszakasz zárófordulója

Közzétették a labdarúgó Szuperliga 30. játéknapjának pontos menetrendjét. A székelyföldiek a Konstancai Farult látják vendégül.

Idén új bajnokot avatnak a Szuperligában, az újonc FC Argeș az alsóházba lökte az FCSB-t

Bekövetkezett, amire sokan számítottak, a bajnokság első felében mutatott gyenge játék a címvédő szezonjába került a Szuperligában. Az FC Argeș vasárnap este győzött a Dinamo vendégeként, így az alsóházba lökte az előző két kiírás bajnokát, az FCSB-t.

Ilyés Róbert többet várt csapatától, de elégedett a döntetlennel

Az FK Csíkszereda ploiești-i vendégjátéka 1–1-es döntetlennel zárult a labdarúgó Szuperliga 29. fordulójában. A vasárnapi találkozót követően a két vezetőedző egészen eltérően értékelte a látottakat.

Teljesen más arcát mutatta a bekapott gól után, egy ponttal tér haza az FK Csíkszereda

Sorsdöntő megmérettetés várt vasárnap délután az FK Csíkszeredára a labdarúgó Szuperliga alapszakaszának 29. fordulójában: ha legyőzi közvetlen riválisát, a Petrolult, elmozdulhatott volna az osztályozót jelentő helyekről.

Zsinórban tizedik győzelmével bejutott a felsőházba a Kolozsvári CFR (videóval)

Folytatta elképesztő sorozatát a Kolozsvári CFR, mindhárom pontot megszerezte a Konstancai Farul otthonában, és zsinórban tizedik bajnoki győzelmével bejutott a labdarúgó Szuperliga felsőházi rájátszásába.

Hirdetés
Hírlevél

Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!