Hirdetés

Gyerekes hibákat vétettünk – többet várt csapatától a Sepsi OSK edzője

Liviu Ciobotariu szerint megmagyarázhatatlanok azok a hibák, amiket elkövettek
Fotó: Pinti Attila

A hosszabbításban bukta el az FCU Craiova 1948 elleni idegenbeli mérkőzését a sepsiszentgyörgyi labdarúgócsapat, amely ezzel a vereséggel egyre távolabb kerül a felsőházi rájátszást érő helyektől a bajnoki tabellán.

A labdarúgó Szuperliga 17. fordulójának hétfői találkozóján a Sepsi OSK korán hátrányba került, de még az első félidőben kiegyenlített. A folytatásban viszont visszaesett a teljesítménye, és végül a hosszabbításban kapott góllal 2–1-es vereséget szenvedett, így lecsúszott a 10. helyre.

Kapcsolódó

Hirdetés

A mérkőzést követő nyilatkozatában Liviu Ciobotariu, a Sepsi OSK vezetőedzője rámutatott csapata védelemben elkövetett hibáira, és nem talál magyarázatot arra, hogy miért nem nyújtanak hasonló teljesítményt az egész mérkőzésen, hiszen van egy jobb és egy rosszabb félidejük.

Megmagyarázhatatlanok azok a hibák, amiket elkövettünk, soha nem engedhetjük meg magunknak, hogy két ilyen hasonló gólt kapjunk.

Nem voltunk agresszívek a középpályán, az ellenfél szabadon passzolt, kivitte a labdát a szélekre, és gondot okozott nekünk. Olyan hibákat vétettünk, mint gyerek és ifjúsági szinten” – jelentette ki Liviu Ciobotariu.

Kiemelte, többet várt a csapatától, amely csak az első félidőben teljesített a várakozásoknak megfelelően. „Az elsőben voltak lehetőségeink, de a második játékrészben beragadtunk, és sok labdát elveszítettünk, nem értem, hogy miért nem passzoltunk a sorok között” – tette hozzá.

•  Fotó: Pinti Attila Galéria

Fotó: Pinti Attila

A Sepsi OSK trénere közölte, nagy elvárásai voltak ezen az összecsapáson, hiszen volt két hét felkészülési idejük, amikor a csapat kiválóan dolgozott, de amikor jött a vizsga, nem játszottak jól.

„Sokkal jobban fel kell készülnünk, többet kell edzenünk, gyakorolni a támadásépítéseket és a befejezéseket, illetve ki kell javítanunk a védekezési hibáinkat” – tette hozzá.

A sepsiszentgyörgyi együttes jelenleg öt pontos távolságra került a felsőházi rájátszást érő helyektől, de mindössze egy egységnyire van a kiesőzónától.

Egyre nehezebb a helyzet, sok csapat van közel egymáshoz a tabellán. Nagyon kemény lesz a küzdelem. Sok meccs van még hátra, de ha nem gyűjtünk pontokat, aggasztóvá válik a helyzetünk”

– mutatott rá Ciobotariu.

Adrian Mititelu: revansot vettünk a Sepsi ellen

Az FCU Craiova véget vetett a hosszú ideje tartó nyeretlenségi sorozatának, a meccset követően pedig Adrian Mititelu klubtulajdonos nem rejtette véka alá az örömét, hogy sikerült legyőzniük a székelyföldieket.

„Régóta vártuk ezt a mérkőzés, egy kis revansot vettünk a Sepsi ellen. Az elmúlt meccseken sokszor megvertek minket. Megérdemelten nyertünk, kézben tartottuk a meccset, volt három-négy nagy lehetőségünk.

Nyomást gyakoroltunk, többet próbálkoztunk és támadtunk, és szerencsével az utolsó percekben megszereztük a győzelmet, de két-három gólos különbséggel is nyerhettünk volna”

– nyilatkozta Mititelu.

Hozzátette, ez egy nagy győzelem számukra az önbizalmuk szempontjából, ami reményt ad nekik arra, hogy ha a következő meccseken újabb pontokat szereznek, közelebb kerüljenek a célkitűzésükhöz, azaz a felsőházba jutáshoz.

Labdarúgó Szuperliga, 2023–2024-es szezon, alapszakasz, 17. forduló

Labdarúgó Szuperliga, 2023–2024-es szezon, alapszakasz

##
CsCs
MM
GyGy
DD
VV
GkGk
PP
1
FCSB FCSB
17
11
4
2
31-16
37
2
Kolozsvári CFR CFR
17
9
5
3
31-17
32
3
Bukaresti Rapid Rapid
17
8
6
3
33-20
30
4
Universitatea Craiova U Craiova
17
8
5
4
25-17
29
5
FC Hermannstadt Hermannstadt
17
5
10
2
24-16
25
6
Petrolul Ploiești Petrolul
17
5
10
2
21-17
25
7
Kolozsvári U Kolozsvári U
17
5
8
4
25-25
23
8
Konstancai Farul Farul
17
6
4
7
24-28
22
9
Galaci Oțelul Oțelul
17
3
11
3
17-17
20
10
Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK Sepsi OSK
17
5
5
7
19-20
20
11
FC Voluntari Voluntari
17
5
5
7
24-31
20
12
Jászvásári Poli Jászvásár
17
4
7
6
19-23
19
13
Aradi UTA UTA
17
4
7
6
19-25
19
14
FC U Craiova 1948 FC U Craiova
17
5
3
9
27-31
18
15
Bukaresti Dinamo Dinamo
17
2
4
11
9-28
10
16
FC Botoșani Botoșani
17
0
8
9
18-35
8
1 hozzászólás
Hirdetés
Hirdetés
Ajánljuk még

Brazil varázslattal legyűrte az aradiakat az FK Csíkszereda (videóval)

A brazil játékmester Anderson Ceara szépségdíjas találataival az FK Csíkszereda már az első félidőben kétgólos előnyre tett szert, majd a szünet után hatékonyan védekezett, így mindhárom pontot otthon tartotta az Aradi UTA ellen.

Ilyés Róbert: amikor Andersonnak kedve van futballozni, megállíthatatlan

Látványos brazil megmozdulásokkal és fegyelmezett védekezéssel aratott 2–0-s győzelmet az FK Csíkszereda az Aradi UTA ellen. A lefújást követően a vezetőedzők és a főszereplők is megosztották gondolataikat a mérkőzésről.

Székelyhon

Fúrják, robbantják a hegyet, hogy autópálya haladhasson át rajta

A Déli-Kárpátokat átszelő Nagyszeben-Pitești autópálya egyik legnehezebb szakaszán, a Vâlcea megyei Robești alagútpárnál látványos ütemben halad a hegy átfúrása.

`
Krónika

Napokkal az omlás előtt érkeztek a felkiáltójelek: hogyan semmisült meg a szilágycsehi református templom tornya?

Az elmúlt évek egyik legsúlyosabb erdélyi műemléki eseménye rázta meg a szakmát és a helyi közösséget. A szilágycsehi református templom tornyának az összeomlása kapcsán a felújítást tervező szakember, Makay Dorottya nyilatkozott a Krónikának.

Krónika

Marosvásárhelyről az olimpiai faluba: az utolsó pillanatban jutott ki Molnár Anna gyorskorcsolyázó

Jelenleg a milánói olimpiai faluban készül a rajtra a marosvásárhelyi Molnár Anna gyorskorcsolyázó, aki az utolsó pillanatban tudta meg, hogy ott lehet a téli játékokon.

Főtér

Az e-személyivel rendelkezők ingyen utaznak a tömegközlekedésen, mert az ellenőrök tehetetlenek

És ez újabb oldalról világít rá arra, hogy a még mindig sínes doszárban gondolkodó romániai bürokrácia semmit sem tud kezdeni a technológia adta lehetőségekkel.

Ez is érdekelheti

Drasztikus eltiltást is kaphat a Sepsi OSK volt edzője a kolozsvári balhé után

A Kolozsvári CFR 3–2-es győzelmet aratott az U elleni városi rangadón, ám a mérkőzés utóélete beárnyékolta a futballt. Cristiano Bergodi lefújás utáni viselkedése komoly botrányt kavart, az ügynek pedig súlyos fegyelmi következményei lehetnek.

Botrányosan és a CFR győzelmével ért véget a kolozsvári derbi (videóval)

Öt gól, hatalmas védelmi hibák, 3–2-es CFR siker és lefújás utáni óriási balhé – röviden így lehet összefoglalni a kolozsvári rangadót a labdarúgó Szuperliga 26. fordulójában.

Ilyés Róbert: amikor Andersonnak kedve van futballozni, megállíthatatlan

Látványos brazil megmozdulásokkal és fegyelmezett védekezéssel aratott 2–0-s győzelmet az FK Csíkszereda az Aradi UTA ellen. A lefújást követően a vezetőedzők és a főszereplők is megosztották gondolataikat a mérkőzésről.

Brazil varázslattal legyűrte az aradiakat az FK Csíkszereda (videóval)

A brazil játékmester Anderson Ceara szépségdíjas találataival az FK Csíkszereda már az első félidőben kétgólos előnyre tett szert, majd a szünet után hatékonyan védekezett, így mindhárom pontot otthon tartotta az Aradi UTA ellen.

Extra teljesítményre van szükség az FK játékosaitól az UTA ellen

Hét nap alatt harmadik mérkőzésére készül az FK Csíkszereda a labdarúgó Szuperligában, szombaton délután hazai pályán az Aradi UTÁ-t fogadják. Ilyés Róbert vezetőedző extra teljesítményre számít a játékosaitól.

Követte két testvérét, Tajti Mátyás csatlakozott az FK Csíkszeredához

Nyolcadik új igazolását jelentette be péntek délután közösségi médiás felületén az FK Csíkszereda: a támadó középpályásként bevethető Tajti Mátyás a magyar élvonalbeli Újpest FC-től csatlakozott a piros-feketék szuperligás keretéhez.

Még öt forduló, nyolc csapat harcol a három felsőházi helyért

Mindössze öt játéknap maradt hátra a labdarúgó Szuperliga alapszakaszából. Idegfeszítő hajrá körvonalazódik, nyolc csapat versenyez három felsőházi helyért. A különbségek minimálisak, mindenki számolgat.

Temeti a sportsajtó a Metaloglobust az FK Csíkszeredától elszenvedett csapás után

Nem generált túl nagy sajtóvisszhangot a labdarúgó Szuperliga két újoncának összecsapása, amelynek során az FK Csíkszereda legyőzte a sereghajtó Metaloglobust, és második idegenbeli győzelme után a 13. helyre ugrott a tabellán.

Először van Székelyföldön, Kleinheisler szerint erős bajnokságba érkezett

Csütörtök délben jelentette be Kleinheisler László érkezését az FK Csíkszereda. Az ötvenháromszoros magyar válogatott középpályást első benyomásairól és céljairól kérdeztük.

Megelőzte az FK is őket, edzőt váltott az élvonalbeli együttes

A legutóbbi vereséget követően az Unirea Slobozia megvált az edzőpárostól, nagyon gyorsan megtalálta az új trénert labdarúgó Szuperligában szereplő klub vezetése.

Hirdetés
Hírlevél

Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!