Legalább a döntetlent kihúzhatta volna, még ez sem jött össze a Sepsi OSK-nak

Horváth Bálint Ottó 2023. november 27., 19:35 utolsó módosítás: 2023. november 27., 19:49

Pont nélkül maradt az FCU Craiova 1948 elleni kiszállásán a Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK, amely az első félidőben kiegyenlített ugyan, a folytatásban viszont visszaesett a teljesítménye, így végül 2–1-es vereséget szenvedett.

Jóval veszélyesebben játszott az FCU Craiova, Chițu mindkét gólnál főszerepet játszott Fotó: Pinti Attila

Nagy szüksége volt a győzelemre a sepsiszentgyörgyi csapatnak a labdarúgó Szuperliga 17. fordulójának hétfői találkozóján, amelyet megelőzően öt pontos távolságra volt a felsőházi rájátszást érő helyektől.

Már a legelején kialakult egy-egy lehetőség mindkét kapu előtt, ám a befejezések pontatlanok voltak.

Aztán átvették a kezdeményezést a hazaiak, és hamar meg is szerezték a vezetést:

a 10. percben Chițu passzolta be a labdát a kapu elé, ahol nem tudtak felszabadítani a vendég védők, és a fiatal Blănuță nem hibázta el a befejezést.

A folytatásban enyhe mezőnyfölényben játszott a Sepsi OSK, de sokáig nem tudtak veszélyesek lenni támadásban, Aganovic szabadrúgása pedig nem találta el a kaput.

Az első félóra lejártával mégis eredményre vezettek a próbálkozásaik, Safranko találta meg Mateit a tizenhatoson belül, aki előbb a kapusba lőtt, de a kipattanót már a hálóba továbbította.

Az egyenlítő gól után is a piros-fehérek igyekeztek uralni a játékot, de a szünetig újabb helyzetet nem tudtak összehozni, mint ahogyan a craiovaiak sem jutottak el lövésig.

Videó: Orange Sport

Aktívabban kezdték a második félidőt a hazaiak, akik közel voltak a vezetés visszaszerzéséhez, de előbb Chițu lövése célt tévesztett, majd az 57. percben Niczuly nagyot védett Achim nagy lehetőségénél. Hamar magukra találtak a Sepsi OSK játékosai, meg is volt az esélyük ahhoz, hogy előnybe kerüljenek, Ștefănescu azonban csúnyán elrontotta a lövését.

Kevéssel ezután viszont a túloldalon az FCU rövid időn belül kétszer is betalálhatott volna Blănuță révén, akit mind a két alkalommal a kapufa akadályozott meg a gólszerzésben.

A hajrára érkeztek a támadó játékosok a Sepsi OSK-nál, de ők sem segítettek a csapaton, mindössze szöglet után Păun fejesét lehetett feljegyezni, ami nem talált utat a kapuba. Sőt, inkább a craiovai együttes volt veszélyesebb, Niczuly és Ciobotariu együtt jól zártak össze Chițu helyzeténél.

A hosszabbításban mégsem kerülte el a vereséget Liviu Ciobotariu vezetőedző együttese,

Chițu könnyen vitte el a labdát Damașcan mellett, pontos beadását Lacroix fejelte a kapuba, a háromszékiek kapusa tehetetlen volt.

Két győzelem és két döntetlen után a Sepsi OSK ismét vereséget szenvedett, így lecsúszott a 10. helyre a ranglistán. A következő fordulóban újra a hétfői játéknapon lépnek pályára, december 4-én az utolsó előtti helyezett Bukaresti Dinamót fogadják.