A sepsiszentgyörgyi csapat az előző két fordulóban is tartalékosan volt kénytelen kiállni, miután a keret labdarúgóinak közel fele pozitív koronavírustesztet produkált. Ez viszont nem gátolta meg az együttest abban, hogy több fiatal játékossal a keretben két kiváló eredményt érjen el a bajnokságban, a múlt hétvégén házigazdaként 4–1-re múlta felül az Astra Giurgiut, majd hétközben 3–3-as döntetlent játszott az FC Viitorul otthonában.
Hadnagy Attila, a Sepsi OSK klubigazgatója érdeklődésünkre elmondta, hogy összesen tizenöt labdarúgójuk van, aki nem bevethető.
Ne feledjük el, hogy a Viitorul és az Astra elleni meccseken több fiatal játékos is lehetőséget kapott, mint Tamás Nándor, Csiszér Balázs, Andres Dumitrescu, Eder Gonzalez vagy Aleksa Markovic, és nekik is köszönhetően sikerült két nagyon jó eredményt elérnünk.”
A bajnoki tabellán negyedik helyet elfoglaló Sepsi OSK szombaton 14 óra 15 perctől hazai pályán folytathatja menetelését a kiesőzónában található, 14. helyezett FC Voluntari ellen, a találkozón ezúttal sem irányíthatja a csapatot a kispadról Leo Grozavu vezetőedző.
Mint Hadnagy Attila közölte, a szakember a hét elején jöhetett ki a kórházból, de az orvosok azt tanácsolták neki, hogy még egy-két hétig maradjon otthon, mivel a tüdejét nagyon megviselte a vírusfertőzés.
Az ellenfélről a háromszéki klubigazgató úgy vélekedett, nagyon veszélyes és ambiciózus csapat a Voluntari, amely a bajnokság második felére új edzőt (Bogdan Andonét, szerk. megj.) szerződtetett. „Ismerik a problémáinkat, és pontot vagy pontokat akarnak szerezni ellenünk, de a mi csapatunk nagyon összetartó, és remélem, hogy a hiányzókat ezen a mérkőzésen is jól sikerül helyettesíteni” – nyilatkozta Hadnagy Attila.
Amint arról hírt adtunk, újra a Sepsi OSK színeiben játszik az elmúlt fél évet a magyar másodosztályú Nyíregyháza Spartacus FC-nél kölcsönben töltő Fejér Béla, miután a sepsiszentgyörgyi csapat mindkét kapusa, Niczuly Roland és Jesus Fernandez esetében is kimutatták a koronavírus-fertőzést.
A piros-fehérek ugyanakkor egy szlovák középhátvéddel is megerősítették keretüket. Ninaj Branislav két és fél évre szóló szerződést írt alá, hosszabbítási opcióval.
A 26 esztendős védő legutóbb a holland Fortuna Sittard játékosa volt, de pályafutása során megfordult a belga KSC Lokeren, a szlovák MSK Zilina, illetve a török Osmanlispor csapatánál is.
Ninaj Branislav 20 alkalommal szerepelt a szlovák U21-es válogatottban, és eddig háromszor hívták be a felnőtt válogatottba – közölte a háromszéki labdarúgóklub.
A labdarúgó Szuperliga 2026–2027-es idényében a 16 élvonalbeli klub közül 13 szerencsejáték-ipari vállalatot jelenít meg mezének legértékesebb reklámfelületén. A kivételek közé tartozik a Sepsi OSK és az FK Csíkszereda is.
Győztes gólt szerzett, a mérkőzés legjobbjának választották, teljesítményével pedig a román sportsajtó figyelmét is felkeltette Marius Corbu. Több szaklap szerint a Székelyföld Labdarúgó Akadémia neveltje már megérdemelné a román válogatott meghívóját.
Életveszélyes fenyegetést kapott Majka, ezért elmarad a sepsiszentgyörgyi koncertje. Az előadó közösségi oldalán azt írta, ismeretlenek azt is tudják, hol szállnának meg, kik biztosítanák a rendezvényt és milyen útvonalon közlekednének Erdélyben.
Majka életveszélyes fenyegetést kapott, és emiatt lemondta a sepsiszentgyörgyi SIC Fesztre tervezett koncertjét. Majka ezt szerdán a Facebook-oldalán jelentette be.
Büntetőfeljelentést tett csütörtökön Majka romániai jogi képviselője a sepsiszentgyörgyi Sic Feszt fesztiválra tervezett koncert lemondását kiváltó fenyegetés ügyében.
Százszázalékos kamatra adott kölcsönt a letartóztatott uzsorás. Akár 40 fok is várható vasárnap a nyugati országrészben.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!