Lényeges volt a pontszerzés a Sepsi OSK számára a felsőházi rájátszásba jutásért egyik közvetlen ellenféllel szemben. A háromszéki gárda ezen a mérkőzésen sem számíthatott
több meghatározó, vírusfertőzéssel küszködő játékosára, akárcsak Leo Grozavu vezetőedzőre, aki helyett újra Ilyés Róbert másodedző irányította a csapatot.
Rosszul kezdődött a tengerparti találkozó a sepsiszentgyörgyieknek, akik már a 8. percben hátrányba kerültek, amikor Cosmin Matei lövését Jésus Fernandez nem tudta kiütni, a labda Kevin Luckassen elé került, aki közelről lőtt az üres kapuba. A házigazdák azonban mindössze tíz percig vezettek, mivel a csapatkapitány, Andrei Artean óriásit hibázott, amit Safranko kihasznált,
Eder Gonzalezhez pöckölte a labdát, a spanyol pedig kiegyenlített, ezzel akárcsak az Astra ellen, ismét betalált.
A gólváltás után mindkét csapat előtt adódtak kisebb lehetőségek, a Viitorul Ely Fernandez, a Sepsi OSK Admir Bajrovic és Boubacar Fofana révén szerezhetett volna gólt, de ezek kimaradtak. A kisebb mezőnyfölényben játszó hazaiak kevéssel a szünet előtt ismét előnyhöz jutottak, a háromszéki gárda védelme ezúttal sem volt a helyzet magaslatán, a Viitorul holland, de ghánai származású légiósa, Luckassen megszerezte második találatát.
A lehető legjobban indult a második játékrész Ilyés Róbert csapatának, amely büntetőhöz jutott, miután az első félidőben is hibázó Artean ezúttal tizenegyest okozott, szabálytalankodott Eder Gonzalezzel szemben.
A büntetőt Bogdan Mitrea magabiztosan értékesítette, aki korábban a tengerpartiak játékosa volt, ezzel hamar visszajöttek a meccsbe a vendégek.
Ezután a hazai együttes jóval veszélyesebb volt támadásban, de Andrei Ciobanu lövése nem okozott gondot a Sepsi OSK kapusának, a csereként beállt Răzvan Grădinaru és Ely Fernandez pedig kihagyták ígéretes helyzeteiket. Tíz perccel a lefújás előtt harmadszor is hátrányba kerültek a háromszékiek,
Eder Gonzalez belépője miatt büntetőt végezhetett el a Viitorul, Ciobanu higgadt maradt, és belőtte. A végén mégis kiharcolta a döntetlent a Sepsi OSK: előbb Răzvan Tincu lövése néhány centiméterrel elkerülte a kaput, majd egy perccel később,
a hosszabbításban a fiatal Andres Dumitrescu pontos beadását Safranko bólintotta a hálóba.
Akárcsak a sepsiszentgyörgyi, 1–1-gyel zárult odavágón, ezúttal is a szlovák támadó mentett pontot.
Ezzel a döntetlennel a Sepsi OSK a forduló további eredményeitől függetlenül marad a negyedik helyen a ranglistán.
A sepsiszentgyörgyiek legközelebb szombaton 14.15-től lépnek pályára, amikor az FC Voluntari együttesét fogadják.
Újabb különleges időutazásra hívja olvasóit a Székely Sport: a nemrég közzétett, Székedi Ferenc által készített archív hokis film után ezúttal egy 1976-os felvétel került elő, amely a Csíkszeredai Lyceum csapatának életébe enged betekintést.
A román labdarúgó-válogatott szövetségi kapitánya, Mircea Lucescu kihirdette keretét a törökök elleni világbajnoki pótselejtezőre. A névsorban több meglepetést találunk, a Sepsi OSK kölcsönadott játékosa, Marius Coman is a behívottak között szerepel.
Anyagi károkkal járó baleset történt Máréfalván pénteken – tudtuk meg a Hargita Megyei Rendőr-főkapitányságnál érdeklődve.
Dr. Székely-Szentmiklósi István negyvenöt éve családorvos a Szilágyságban – pályája egyszerre jelent hivatást, alkalmazkodást és közösségi elköteleződést.
Románia biztonságban van – jelentette ki Nicușor Dan államfő csütörtökön, miután Mark Rutte NATO-főfitkárral tárgyalt Brüsszelben a Romániát ért iráni fenyegetés után néhány nappal.
Egy március 15-i ünnepségen összegyűlnek a kokárdás emberek, meghallgatják a szónokokat és amíg a politikus beszél, a népek is beszélgetnek egymással. Kihallgattuk az ünneplőbe öltözött susmorgást. Pamflet.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!