HIRDETÉS

Marosvásárhelyi SE: csekély az esély, de még él a remény a felsőházra

A Marosvásárhelyi SE jelenleg hét pontos távolságra van a negyedik, utolsó felsőházat jelentő helytől, amelyet a Nyárádtői Unirea foglal el
Fotó: Haáz Vince

2023. november 07., 12:33

A pocsék szezonkezdet után az utóbbi időben egyértelmű formajavulást mutatott a Marosvásárhelyi SE a labdarúgó 3. Ligában. Az együttes elhagyta a sereghajtó pozíciót és megkezdte a felzárkózást. Utánanéztünk, elérhető még számukra a felsőházi rájátszás.

2023. november 07., 12:33

A marosvásárhelyi csapat az első hat fordulóban öt vereség mellett mindössze egy döntetlent ért el, és sereghajtó volt a bajnokság 9-es csoportjában. A vezetőség az edzőváltás mellett döntött, október elején megváltak a magyarországi Sütő Szilárdtól. Átmenetileg a kapusedző, Fekete Károly készítette fel a bordó-fehér mezes gárdát, a marosludasi szakembernek pedig sikerült felráznia a társaságot.

Irányításával elkezdtek jönni az egyre jobb eredmények, két győzelmet, egy döntetlent és egy vereséget összesítettek.

A 10. fordulóban értékes diadalt aratott a Marosvásárhelyi SE, idegenben 1–0-ra nyertek a megyei rivális Nyárádtői Unirea otthonában, ezzel nemcsak elhagyták az utolsó helyet, hanem előreléptek a hetedik pozícióba.

•  Fotó: Haáz Vince Galéria

Fotó: Haáz Vince

A múlt héten a klub új vezetőedzőt nevezett ki Flavius Sabău személyében, a fiatal trénert kevéssel korábban menesztették Nyárádtőről. A bemutatkozása sikeres volt a marosvásárhelyiek kispadján, a legutóbbi játéknapon 2–1-re győztek a Gyulafehérvári Unirea ellen – ezen a mérkőzésen szerezték meg az első hazai győzelmüket.

Tizenegy fordulót követően a Marosvásárhelyi SE tizenegy pontot gyűjtött, az egymás után szerzett két győzelmének köszönhetően elhagyta a kiesőzónát és felzárkózott a középmezőnyre.

Kiemelendő, hogy a ranglistán elfoglalt helye ellenére a csapat a második legtöbb gólt szerezte a mezőnyben, 18-at, ebben a mutatóban holtversenyben áll a Gyulafehérvári CSU-val, és mindössze a bajnokságot vezető Besztercei Gloria előzi meg.

A védekezésen viszont van, amit javítani, hiszen az ellenfelek 20 alkalommal vették be a kapujukat, ennyi találatot még további két csapat, ennél többet pedig csak a sereghajtó Kolozsvári Viitorul kapott.

•  Fotó: Haáz Vince Galéria

Fotó: Haáz Vince

A szezon előtt a klub merészebb célt tűzött ki, be akartak jutni a felsőházi rájátszásba, azaz az első négy helyezett közé. A gyenge idényrajt után úgy tűnt, hogy erről lemondhatnak, azonban a formajavulást követően még reménykedhetnek, hogy sikerülhet ezt elérni.

Jelenleg hét pontos távolságra vannak a negyedik, utolsó felsőházat jelentő helytől, amelyet a Nyárádtői Unirea foglal el.

Az alapszakaszból még hét forduló maradt hátra, a sok pontvesztés pedig már nem fér bele. A Marosvásárhelyi SE-nek lényegében közel tökéletes menetelésre lesz szüksége ahhoz, hogy bekerüljön a legjobbak közé.

•  Fotó: Haáz Vince Galéria

Fotó: Haáz Vince

Idén még négy játéknapot rendeznek, a menetrend viszont nem kedvez nekik, hiszen három meccsen is a tabellán előttük álló csapatokkal találkoznak.

Legközelebb pénteken az ötödik helyezett Kudzsiri Metalurgistul vendégei lesznek, majd a második Medgyesi SK-t fogadják, az idei utolsó fordulóban a dobogó harmadik helyét elfoglaló Gyulafehérvári CSU otthonába látogatnak, közben pedig a Szászrégeni Avântul ellen idegenben küzdenek a pontokért.

A márciusban folytatódó alapszakasz utolsó három mérkőzésén a vásárhelyiek valamivel könnyebb meccsek elé néznek,

a sereghajtó Kolozsvári Viitorul és az Alsógáldi Industria ellen itthon lépnek pályára, a kettő között pedig az éllovas Besztercei Gloria otthonában játszanak. Addigra azonban jó lenne, ha a csapat idei összecsapásain megőrizné az esélyét a felsőházba jutásra.

Labdarúgó 3. Liga, 2023–2024-es szezon, 9-es csoport, alapszakasz

szóljon hozzá!
HIRDETÉS
HIRDETÉS
Ajánljuk még

Két vasat tart a tűzben a Sepsi OSK? – Van B terv is az edzőkérdésre

Újjáépítés előtt áll a Sepsi OSK, amely nemcsak a játékoskeret, hanem az edzői stáb terén is váltásra készül. Miközben Daniel Oprițával már előrehaladott tárgyalásokat folytattak, a klub egy másik ismert szakembernek, Daniel Pancunak is ajánlatot tett.

Végleges a mezőny, az FK Csíkszereda mellett van még újonc az élvonalban

A Unirea Slobozia drámai bennmaradása után teljessé vált a Szuperliga következő idényének mezőnye. Három új csapat csatlakozik a legjobbakhoz, az FK Csíkszereda történelmi szezon előtt áll.

Székelyhon

Petícióban kérik a parajdiak a Drakula-park létesítésének megfontolását a településükre

Száznyolcvan aláírással nyomatékosított petícióban kérik a parajdi vállalkozók és magánszemélyek Lénárd András vállalkozót, hogy vizsgálja meg annak lehetőségét, hogy a Csíkszeredában megtervezett Drakula park építése Parajd községben valósuljon meg.

`
Krónika

Célkeresztben a nyugdíjak: újra felmerült, hogy fizessenek egészségbiztosítást azok, akik „nagyon nagy” összegeket kapnak

Ilie Bolojan, Nicușor Dan miniszterelnök-jelöltje felvetette, hogy a „nagyon nagy” nyugdíjjal rendelkezők fizessenek egészségbiztosítási hozzájárulást. Tánczos Barna pénzügyminiszter is elismerte, hogy egy ilyen intézkedésről is tárgyalnak.

Krónika

Parajdi bányakatasztrófa: a régi bányarész tetején nem keletkeztek újabb beomlások, de a korábbiak növekedtek

A parajdi sóbányánál a régi bányarész tetején nem keletkeztek újabb beomlások, de a korábbiak növekedtek – jelentette ki hétfő reggel az Agerpres hírügynökség megkeresésére Bíró Barna-Botond, a Hargita megyei közgyűlés elnöke.

Ez is érdekelheti

Ha a pályán elérik a feljutást, akkor a Székelyudvarhelyi FC elindul a 2. Ligában

Két mérkőzésre van a Székelyudvarhelyi FC attól, hogy jövőre a labdarúgó 2. Ligában szerepeljen. Ezzel valóra válna a klubelnök álma. Biztosított arról, ha az osztályozót sikerrel veszik a fiúk, akkor az új idényt a másodosztályban indítják.

Marosvásárhelyi SE: olyan csapatot hoztak össze, amelyre lehet építeni

Teljesítette a szezon második részére kitűzött célját a Marosvásárhelyi SE, megnyerte az alsóházi rájátszást a labdarúgó 3. Liga 7-es csoportjában. Mészáros Alpár szakmai igazgató úgy véli, a körülményeket tekintve az ötödik hely abszolút reális számukra.

Hengerelt a szünet után az SZFC – videóösszefoglaló

Kettős győzelemmel jutott be a labdarúgó 2. Liga osztályozójának döntőjébe a Székelyudvarhelyi FC. Mutatjuk a CS Blejoi ellen 4–1-re megnyert hazai visszavágó videóösszefoglalóját.

Kiütéssel tett pontot a szezon végére a Gyergyói VSK

Látványos játékkal és fölényes győzelemmel búcsúzott a 2024–2025-ös idénytől a Gyergyói VSK labdarúgócsapata. Az utolsó fordulóban a sereghajtó Tatrangi Ciucaș vendégeként lépett pályára és 7–1-es diadalt aratott.

Hibátlanul végzett az élen az alsóházban a Sepsi OSK II.

A Sepsi OSK utánpótláscsapata sorozatban nyolcadik győzelmével hibátlan mérleggel az élen fejezte be a labdarúgó 3. Liga alsóházi rájátszását.

Gólzáporos győzelemmel búcsúztatta a szezont a Marosvásárhelyi SE

Hatgólos mérkőzésen nyerte meg szezonbeli utolsó bajnokiját a Marosvásárhelyi SE a labdarúgó 3. Liga alsóházi rájátszásában, hazai pályán 4–2-re győzött a Szászrégeni Avântul ellen.

Kopogtat a 2. Liga kapuján a Székelyudvarhelyi FC

Az alapszakaszban és a rájátszásban is megnyerték a csoportjukat. Két párharcot kell még sikerrel vennie az SZFC-nek, hogy a 3. Ligából szintet lépjen.

Káosz a 2. ligás osztályozó előtt: három kizárás borzolta a kedélyeket

Három csapat kizárása teljesen borította a feljutásért zajló osztályozó tervét: több együttes játék nélkül jutott döntőbe. A tét továbbra is a 2. Liga-tagság – a párharcok május 21-én rajtolnak.

Kikapott a zárómeccsen a legjobb szezonját futó KSE, őrzi hibátlan mutatóját az OSK II.

Vereséggel zárta fennállása legjobb idényét a KSE labdarúgócsapata, amely a felsőházi rájátszás utolsó bajnokiján a Sporting Liești-el szemben hajtott fejet a Sinkovits Stadionban. Az alsóházban hibátlan Sepsi OSK II. idegenben diadalmaskodott.

Nem indulhat az osztályozón az SZFC legfőbb ellenfele

Hiába zárt kiváló idényt a Székelyudvarhelyi FC legfőbb ellenfele a labdarúgó 3. Liga 6-os csoportjában, a CSO Băicoi adminisztratív okok miatt nem vehet részt a CS Tunari elleni 2. ligás osztályozó elődöntőjében.

HIRDETÉS
Hírlevél

Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!