Hirdetés

Magyari Szilárd: „egy csatárnak az a lényeg, hogy bízzanak benne”

Magyari Szilárd úgy véli, élvezetes mérkőzések lesznek a 2. Ligában, ahol szeretnének a középmezőnyben végezni
Fotó: Facebook/Nyárádtői Unirea

Újra a hazai másodosztályban bizonyíthat Magyari Szilárd, a farkaslaki támadó nemrég az újonc Nyárádtői Unirea csapatához igazolt. Interjúnkban új klubjáról, a felkészülési időszakról, a közelgő szezonról és céljairól kérdeztük a 26 éves labdarúgót.

Magyari Szilárd bőséges tapasztalattal rendelkezik a másodosztályú bajnokságokban, hiszen Romániában az FK Csíkszeredánál, míg Magyarországon a Csákvár, a Soroksár és a Dorog együttesében is játszott. A középcsatárként, valamint jobb- és balszélsőként is bevethető játékos az előző szezon második felében a harmadosztályban a Medgyesi SK-nál szerepelt, de a nyári átigazolási időszakban újra 2. ligás gárdához igazolt, a Maros megyei kisvárosban folytatja pályafutását.

Kapcsolódó

– Milyen ajánlataid voltak a nyáron és miért döntöttél úgy, hogy végül Nyárádtőre igazolsz?

– Több ajánlatom volt, még a másodosztályból is, de egyszerű volt a döntés, szimpatikus klub.

Teljesen fekszik nekem az a játékstílus, amit képviselnek, a támadófocira helyezik a hangsúlyt, és ez közel áll hozzám.

Nyilvánvaló, hogy szintlépés számomra, hiszen újra a 2. Ligában játszhatok, ez is volt a célom, hogy minél hamarabb visszatérjek, miután egy fél évet a harmadosztályban töltöttem.

– Az előző szezon második felét a 3. Ligában töltötted a Medgyesi SK-nál, amellyel többször játszottatok Nyárádtő ellen. Milyen benyomást keltett akkor a jelenlegi csapatod?

– Kellemetlen ellenfél volt, mindig magabiztos játékkal rukkoltak elő, nem nagyon tudtunk fogást találni rajtuk. Meglátszott a tapasztalat a teljesítményükön, ami nekünk nem volt meg.

Nagyon sok tehetséges fiatal játékos, de több komoly tapasztalattal rendelkező labdarúgó is a keret tagja •  Fotó: Facebook/Nyárádtői Unirea Galéria

Nagyon sok tehetséges fiatal játékos, de több komoly tapasztalattal rendelkező labdarúgó is a keret tagja
Fotó: Facebook/Nyárádtői Unirea

– Milyennek találod a nyárádtői klubot, a játékoskeretet és a körülményeket?

Minden adott ahhoz, hogy sikeresek legyünk. Fejlesztések vannak a klubnál, még két edzőpályát fognak építeni és kibővítik a lelátót is, hogy hazai környezetben fogadhassuk az ellenfeleket a 2. Ligában.

Nagyon sok tehetséges fiatal játékos található a keretben, többen vannak, mint az idősebbek. De több komoly tapasztalattal rendelkező labdarúgó is a keret tagja, mint Victor Astafei, Fülöp István és Cătălin Savin.

– Hogyan zajlik a felkészülés a szlovákiai edzőtáborban, ahol a második barátságos mérkőzésen már gólt is szereztél?

– A DAC Dunaszerdahely akadémiáján mindenünk megvan ahhoz, hogy megfelelően fel tudjunk készülni a szezonra. Napi két edzésünk van, délelőtt az erőnléten van a hangsúly, délután pedig a taktikai elemeket gyakoroljuk. Eddig két barátságos meccset játszottunk, mindkettőn kezdő voltam, a másodikon (szombaton a szlovák FC STK 1914 Somorja ellen 4–0-ra megnyert találkozón – szerk. megj.) rúgtam egy gólt és adtam egy gólpasszt is.

Kiváló körülmények között készülnek, több edzőmérkőzést játszanak •  Fotó: Facebook/Nyárádtői Unirea Galéria

Kiváló körülmények között készülnek, több edzőmérkőzést játszanak
Fotó: Facebook/Nyárádtői Unirea

– Közeledik a szezonrajt a 2. Ligában, ahol Nyárádtő abszolút újonc lesz. Miként látod a csapat esélyeit a mezőnyben?

– Nagyon nehéz lesz idén a másodosztály, hiszen rengeteg, 22 csapat található a mezőnyben, kettővel megnövelték a létszámot. Nagyon sok kiemelkedő együttes van, mint a Voluntari, az FCU Craiova, az FC Argeș, a Chiajna, a Corvinul, a Mioveni és az FK Csíkszereda.

Élvezetes mérkőzések lesznek, úgy vélem, a színvonal és a játékosállomány pedig nem sokkal marad el az első osztálytól.

Hirdetés

– Milyen személyes céljaid vannak Nyárádtőn és milyen helyezéssel lennél elégedett a csapattal a bajnokság végén?

– Minél jobb teljesítményt akarok nyújtani. Lépésről lépésre szeretnék haladni, itt egy újabb lehetőség és lépcsőfok a pályafutásomban, amit meg kell ugrani.

Megfelelő csapategységgel nagyon jó szezonban lehet részünk. Úgy gondolom, ha első évben a középmezőnyben tudnánk végezni, az nagyszerű eredmény lenne.
A Nyárádtői Unirea edzésén a szlovákiai edzőtáborban •  Fotó: Facebook/Nyárádtői Unirea Galéria

A Nyárádtői Unirea edzésén a szlovákiai edzőtáborban
Fotó: Facebook/Nyárádtői Unirea

– Már bőven van tapasztalatod a román másodosztályban, az FK Csíkszeredánál két különböző szezonban is játszottál bajnoki meccseket. Ez mennyiben segíthet neked, hogy megkapd a lehetőséget és eredményes legyél a támadósorban?

– Az első időszakban alapember voltam, többet játszottam, mint az előző szezon első felében. A román és a magyar másodosztályú bajnokságban több, mint száz mérkőzés van a lábamban.

Egy csatárnak az a lényeg, hogy bízzanak benne, mert ha ezt érzi, akkor tud élni a lehetőséggel.

– Az új idényben immár ellenfélként találkozol az FK Csíkszeredával, amely élcsapatnak tekinthető. Hogyan látod a küzdelmet az első helyekért, korábbi klubod újra versenyben lehet a feljutásért?

– Minden feltétel adott számukra, hogy ott legyenek a végelszámolásnál, kevés csapat rendelkezik hasonló infrastruktúrával az országban. Nem lesz egyszerű a feladatuk, de megvan az esélyük arra, hogy újra bejussanak a felsőházba, sok sikert kívánok nekik!

Az FK Csíkszeredánál két különböző szezonban is játszott bajnoki meccseket •  Fotó: Gábos Albin Galéria

Az FK Csíkszeredánál két különböző szezonban is játszott bajnoki meccseket
Fotó: Gábos Albin

szóljon hozzá!
Hirdetés
Hirdetés
Ajánljuk még

Távozhat a brazil játékmester az FK Csíkszeredától

Kiemelkedőt alkotott az élvonalban újonc FK Csíkszereda mezében Anderson Ceara, a klasszis megoldásokkal előrukkolt brazil idegenlégiósnak több kérője is van, és nagy valószínűsággel a nyáron távozik a székelyföldi klubtól.

A Fradiba tartanak a kézdivásárhelyi Szász testvérek

Korosztályuk legígéretesebb tehetségei közt tartják számon a kézdivásárhelyi Szász testvéreket, Hubát és Aport. A fiatal labdarúgók életük lehetősége előtt állnak: a Sepsi OSK mezét a Ferencvároséra cserélik.

Székelyhon

Drón csapódott be egy galaci tömbházba, sérültek is vannak – videóval

Orosz eredetű drón zuhant egy galaci tömbházra péntek éjjel, az esetet robbanás és tűz követte az épület tizedik emeletén lévő egyik lakásban. Két személy megsérült, őket kórházba szállították.

`
Krónika

Bukarest újabb abszurdja: bukott pártból magyarellenes kormányfőt?

A választók kitessékelték a demokrácia ajtaján, ám a rendszer ünnepélyesen visszavezeti őt a hátsó bejáraton – egyenesen a díszterembe, a miniszterelnöki székbe.

Krónika

Fagy, medvék és piacozás: a magyardécsei cseresznyések mindennapjai

A Beszterce-Naszód megyei Magyardécsében a cseresznye nem egyszerűen gyümölcs, hanem évszázadok óta a megélhetés és az identitás része. A Balla házaspár története megmutatja, hogyan próbál életben maradni Erdély egyik leghíresebb cseresznyetermő vidéke.

Főtér

Tánczos Barna egy lehetséges magyar kormányfőről: „amikor a disznó repülni fog”

Medve tört be egy szállodába, egy másik medve embert sebesített Gyergyóban. A politikusok rohantak gratulálni Cristian Mungiu Aranypálmájához, de rendező kollégája kiosztotta őket: talán közhelyek helyett jobb lenne támogatni a filmipart. Hírek vasárnap.

Ez is érdekelheti

Marosvásárhelyi ASA: megválasztották a szezon játékosát, távozott az egyik alapember

A csapat házi gólkirályát választották az elmúlt szezon legjobbjának a Marosvásárhelyi ASA szurkolói. A klubtól távozott az egyik meghatározó labdarúgó, aki marad a másodosztályban, a bajnoki vetélytársnál folytatja.

Ha nincs feljutási jog, akkor nincs felsőházi szereplés

Évek óta vitatéma a román másodosztályban, hogy olyan csapatok is szerepelhetnek a felsőházi rájátszásban, amelyeknek nincs feljutási joguk az élvonalba. A tervek szerint 2027-től ezek a klubok nem lehetnek ott a 2. Liga play-offjában.

Egy héttel később kezdődik az új szezon a romániai futballban

A Román Labdarúgó-szövetség módosította a 2026–2027-es idény rajtjának időpontját: a Szuperliga az eredetileg tervezettnél egy héttel később, július közepén kezdődik. Az új szezonban az FK Csíkszereda és a Sepsi OSK képviseli Székelyföldet az élvonalban.

Az erdélyi csapat maradt bent a fővárosival szemben a 2. Ligában

Lejátszották a labdarúgó 2. Liga osztályozós párharcának visszavágóját, amelyen a Sellenberki SK került ki győztesen a Bukaresti Dinamo SK-val szemben.

Korábbi sokszoros válogatott csatlakozott a Marosvásárhelyi ASA vezetőségéhez

A Marosvásárhelyi ASA bejelentette Gabriel Tamaș érkezését a klub ügyvezető menedzseri posztjára. A korábbi sokszoros román válogatott neves hátvéd pályafutása lezárása után vezetői szerepben is tevékenykedett.

Kihívásként fogta fel a 2. ligás szereplést a székelyudvarhelyi középpályás

Alapember volt a másodosztályban újonc CS Tunari csapatánál Bara Levente, a kiesés után viszont távozott a klubtól. A rutinos székelyudvarhelyi középpályást a nemrég befejeződött idényről és jövőbeli terveiről kérdeztük.

Székely segítőjével érkezhet az FK Csíkszereda új vezetőedzője

Kecskemét után Csíkszeredában alkothat nagyot a Szabó István–Kerekes Barna edzőpáros. A magyar élvonal korábbi sikerkovácsai Székelyföldön folytathatják pályafutásukat, a tárgyalások az utolsó fázisban tartanak.

Feljutott a Corvinullal, válaszút előtt Kilyén Szabolcs

A bajnoki címet szerző csapat tagja volt a szovátai származású labdarúgó a másodosztályban, viszont nagyon kevés lehetőséget kapott. A feljutás után Kilyén Szabolcs maradna a Vajdahunyadi Corvinulnál az élvonalban is, de mérlegelnie kell.

Kiderült, hol játssza hazai meccseit a Corvinul: hosszú utak várnak a Sepsi OSK-ra és az FK-ra

Hivatalos közleményben jelentette be a labdarúgó 2. Liga bajnoka, a Vajdahunyadi Corvinul, hogy hol rendezi hazai mérkőzéseit a Szuperliga következő idényében. A döntés a székelyföldi klubokat is érinti, hiszen rájuk így hosszabb kiszállások várnak.

A sportsajtóban Diószegi a sztár, a feljutás mellett Marius Ștefănescu visszatéréséről is cikkeznek

A Sepsi OSK feljutásától hangos a magyar és a román sportsajtó, a híradások középpontjában a klub közismert elnöke, Diószegi László áll, aki nem tudta palástolni abbéli örömét, hogy másodszor is sikerült kiharcolni az élvonalbeli tagságot.

Hirdetés
Hírlevél

Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!