A 26 éves játékos érkezését pénteken reggel a közösségi oldalán jelentette be a Maros megyei klub. Mint írták, mostantól a támadásért és a gólszerzésért Magyari Szilárd is felel, aki frissen csatlakozott a csapat keretéhez.
Megjegyezték, hogy a középcsatárként, valamint jobb- és balszélsőként is bevethető, 1,81 méter magas labdarúgó a magyar és a román másodosztályban, a két ország kupasorozatában, illetve az UEFA Youth League-ben is szerepelt.
Magyari Szilárd 2015 és 2018 között Magyarországon játszott a Puskás Akadémia II. csapata és a Csákvár színeiben, 2018-tól 2020-ig pedig az FK Csíkszereda játékosa volt. Aztán a magyar másodosztályban érdekelt Soroksárhoz igazolt, majd szintén a második vonalban a Dorogi FC-nél futballozott. Tavaly nyáron tért vissza az FK-hoz, de alig fél év elteltével újra távozott a székelyföldi együttestől, a tavaszi szezonban pedig a 3. Ligában a Medgyesi SK-nál játszott.
Magyari Szilárd mellett a nyárádtői klub az elmúlt napokban még két új igazolásról számolt be.
A 34 éves tapasztalt kapus, Dragoș Balauru korábban két csapattal, az FC Voluntari-jal és az Aradi UTÁ-val is megnyerte a 2. Ligát, az Ilfov megyeiekkel pedig a Román Kupát és a Szuperkupát is elhódította. A 25 éves középhátvéd, Daniel Pop legutóbb a Dési Unireánál, előtte pedig a Medgyesi Gaz Metannál játszott.
A Maros megyei klub vezetősége korábban további négy játékossal (Dragoș Gheorghe, Cosmin Bîrnoi, Antonio Cruceru, Alin Chinteș) erősítette meg keretét.
A nyárádtőiek jelenleg Szlovákiában edzőtáboroznak, a Dunaszerdahelyi FC DAC központja a főhadiszállásuk, ahol több barátságos mérkőzést játszanak.
Az első találkozón csütörtökön 3–0-ra legyőzték a Slovan Duslo (Vágsellye) csapatát.
Ezt követően szombaton az FC STK 1914 Samorin (Somorja), jövő héten szerdán a Nove Zamky (Érsekújvár), utána pedig július 20-án Magyarországon a Gyirmót vendégeként is pályára lépnek.
Az Eusebiu Tudor vezetőedző által irányított együttes az elutazás előtt két felkészülési meccset játszott, előbb 13–1-re nyertek a Maros megyei kupagyőztes Mezőpagocsa ellen, majd 3–1-re kikaptak a hazai élvonalban szereplő FC Hermannstadttól.
A labdarúgó 2. Liga 2024–2025-ös szezonja augusztus 3-án kezdődik, a menetrend elkészítésének időpontját még nem közölték, a sorsolást vélhetően július második felében tartják majd.
A magyar állami támogatások bizonytalanságáról, a Sepsi OSK pénzügyi helyzetéről és a klub jövőjéről is beszélt Diószegi László a Tusványoson. A klub tulajdonosa szerint nincs pánik, de ideje nyíltan beszélni a problémákról, mielőtt túl késő lenne.
A Corvinul elleni vereségről, az FK Csíkszereda pénzügyi helyzetéről, az önkormányzati támogatások hiányáról, Kleinheisler László távozásáról és a klub jövőjéről is őszintén beszélt Szondy Zoltán a Buzánszky Jenő Sportteraszon, a 35. Tusványoson.
Magyarországi motoros vesztette életét egy balesetben szerdán a 67C jelzésű országúton, a Transalpinán, miután egy kanyarban feltehetően elvesztette uralmát a jármű felett, és nekiütközött a fém szalagkorlátnak.
Ne legyenek gyávák meghívni Magyarország miniszterelnökét Tusványosra – kérte Magyar Péter miniszterelnök kedden az Országgyűlésben, a frakciók képviselőinek válaszolva.
Egy férfi leköpte Magyar Péter miniszterelnököt a budapesti Nyugati pályaudvaron, ahová a kormányfő Vitézy Dávid közlekedési és beruházási miniszterrel együtt érkezett, hogy ismertesse a 3500 milliárd forintos Baross Gábor Vasútfejlesztési Programot.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!