Két Európa Liga-meccs között a Kolozsvári CFR egy voluntari-i kiszállást tudott le az 1. Ligában. Dan Petrescu csapata szófiai sikerrel mutatkozott be hét közben az EL-csoportjában, a vasárnapi bajnokin viszont nem ülhetett le a kispadra a bajnokságban eltiltását töltő vezetőedző.
Ez viszont nem az első eset, hogy a címvédőnek lobbanékony trénere nélkül kell megvívnia egy mérkőzést. A „vasutasok” – akiknél több csere is lehetőséget kapott – ezúttal is érvényesítették a papírformát Bukarest elővárosában.
A két csapat 13. egymási elleni találkozóját játszotta, a kolozsváriak pedig a tizedik alkalommal diadalmaskodtak.
A CFR az elejétől a végéig fölényben futballozott, igaz, a győztes gólt csak a második félidő közepén tudta megszerezni.
A 72. percben a topligás tapasztalattal rendelkező Michael Pereira cselezte be magát a hazaiak tizenhatosába, beadását Vojtus csúsztatta meg fejjel, így az ifijátékos Cătălin Itunak már csak az üres kaput kellett bevennie.
Előzőleg Chipciu találta el a keresztlécet egy szabadrúgásból, az erdélyi bajnokcsapat ugyanakkor az első félidőben is uralta a játékot.
A minimális különbségű siker ellenére a kolozsváriak magabiztosan és megérdemelten nyertek a Voluntari pályán.
A vendégeknél bemutatkozott a héten igazolt brazil középpályás, William Soares da Silva, míg Mike Cestor súlyosnak tűnő sérülést szenvedett.
Dan Petrescu együttese három pontra közelítette meg a listavezető, de a veretlenségét nagy meglepetésre elveszítő Universitatea Craiovát.
A kolozsváriak csütörtökön a svájci Young Boys gárdáját fogadják az Európa Ligában, majd vasárnap szintén hazai pályán játszanak a Medgyesi Gaz Metannal.
A forduló korábbi eredményei:
FC Viitorul–FC Argeș 2–2
Sepsi OSK–Dinamo Bukarest 2–0
Astra Giurgiu–Poli Iași 4–0
Aradi UTA–Chindia Târgoviște 1–0
Universitatea Craiova–Academica Clinceni 0–1
Medgyesi Gaz Metan–FC Botoșani 1–2
Hétfőn, 21.00-tól: FCSB–FC Hermannstadt
Az élmezőnyben: 1. U Craiova 21 pont (8 mérkőzés, 13:4-es gólarány), 2. CFR 18 (8, 9:3), 3. FCSB 15 (7, 17:9), 4. Sepsi OSK 15 (8, 12:6), 5. Botoșani 11 (8, 12:10), 6. UTA 11 (8, 7:6).

Újabb külföldi kihívás vár Gabriel Debeljuhra. A Sepsi OSK korábbi horvát támadója a litván bajnok Kauno Žalgiris együtteséhez szerződött, amely jelenleg a Bajnokok Ligája selejtezőjében is érdekelt.
Újabb tapasztalt labdarúgóval erősítette meg keretét a Sepsi OSK. A háromszéki klub a 34 éves Lindsay Rose-t szerződtette, aki korábban többek között az Olympique Lyon és a Legia Warszawa színeiben is futballozott.
Előzetes letartóztatásba került egy 17 éves lány, miután a gyanú szerint egy rendőrt ütött fejbe egy fabottal egy háromszéki intézkedés során. A rendőr 7–9 nap alatt gyógyuló sérüléseket szenvedett.
Donald Trump amerikai elnök egyelőre elhalasztja az Irán elleni újabb katonai csapást, amennyiben rövid időn belül sikerül megállapodást kötni.
Romániában az elmúlt hetekben heves esőzések voltak, az ország mégsem mentesül a Duna alacsony vízállása miatti problémáktól, hiszen már a cernavodai atomerőmű működése is veszélybe került.
Százszázalékos kamatra adott kölcsönt a letartóztatott uzsorás. Akár 40 fok is várható vasárnap a nyugati országrészben.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!