Magabiztos CFR-siker a Voluntari pályáján

Orbán Zsolt 2020. október 25., 23:51 utolsó módosítás: 2020. október 26., 00:26

A kolozsvári csapat végig uralta a vasárnapi bajnokit, s bár az egyedüli gól viszonylag későn érkezett, a bajnok megérdemelten nyert az FC Voluntari vendégeként.

Nem történt meglepetés, az esélyesebb fél mindhárom pontot begyűjtötte Fotó: Fotbal Club CFR 1907 Cluj-Napoca/Facebook

Két Európa Liga-meccs között a Kolozsvári CFR egy voluntari-i kiszállást tudott le az 1. Ligában. Dan Petrescu csapata szófiai sikerrel mutatkozott be hét közben az EL-csoportjában, a vasárnapi bajnokin viszont nem ülhetett le a kispadra a bajnokságban eltiltását töltő vezetőedző.

Ez viszont nem az első eset, hogy a címvédőnek lobbanékony trénere nélkül kell megvívnia egy mérkőzést. A „vasutasok” – akiknél több csere is lehetőséget kapott – ezúttal is érvényesítették a papírformát Bukarest elővárosában.

A két csapat 13. egymási elleni találkozóját játszotta, a kolozsváriak pedig a tizedik alkalommal diadalmaskodtak.

A CFR az elejétől a végéig fölényben futballozott, igaz, a győztes gólt csak a második félidő közepén tudta megszerezni.

A 72. percben a topligás tapasztalattal rendelkező Michael Pereira cselezte be magát a hazaiak tizenhatosába, beadását Vojtus csúsztatta meg fejjel, így az ifijátékos Cătălin Itunak már csak az üres kaput kellett bevennie.

Előzőleg Chipciu találta el a keresztlécet egy szabadrúgásból, az erdélyi bajnokcsapat ugyanakkor az első félidőben is uralta a játékot.

A minimális különbségű siker ellenére a kolozsváriak magabiztosan és megérdemelten nyertek a Voluntari pályán.

A vendégeknél bemutatkozott a héten igazolt brazil középpályás, William Soares da Silva, míg Mike Cestor súlyosnak tűnő sérülést szenvedett.

Dan Petrescu együttese három pontra közelítette meg a listavezető, de a veretlenségét nagy meglepetésre elveszítő Universitatea Craiovát.

A kolozsváriak csütörtökön a svájci Young Boys gárdáját fogadják az Európa Ligában, majd vasárnap szintén hazai pályán játszanak a Medgyesi Gaz Metannal.

Labdarúgó 1. Liga, alapszakasz, 8. forduló
FC Voluntari–Kolozsvári CFR 0–1 (0–0)
Gólszerző: Itu (72.)
Voluntari: Rîmniceanu – Costin (Mihai 86.), Balaur, Armaș, Kocic – Borțoneanu (Ricardinho 78.), Pablo de Lucas, Gheorghe – Popa (Anderson 85.), Betancor (Stoica 78.), Eric de Oliveira (Marcelo Lopes 61.). Edző: Mihai Teja.
CFR: Bălgrădean – Manea, Ciobotariu, Burcă, Cestor (Susic 64.) – Itu (Djokovic 80.), Luis Aurelio, Deac (Soares 85.) – Pereira (Păun 80.), Vojtus (Rondon 85.), Chipciu. Edző: Dan Petrescu.
Vezette: Lucian Rusandru (Sepsiszentgyörgy).

Hétfőn, 21.00-tól: FCSB–FC Hermannstadt

Az élmezőnyben: 1. U Craiova 21 pont (8 mérkőzés, 13:4-es gólarány), 2. CFR 18 (8, 9:3), 3. FCSB 15 (7, 17:9), 4. Sepsi OSK 15 (8, 12:6), 5. Botoșani 11 (8, 12:10), 6. UTA 11 (8, 7:6).