Bombameglepetés, otthon botlott a listavezető

2020. október 23., 23:18

Elszenvedte első vereséget az élvonalbeli labdarúgó-bajnokság éllovasa a 2020–2021-es szezonban. A hét forduló után százszázalékos Craiovai U pénteken este hazai pályán kikapott az Academica Clinceni együttesétől.

Futott az eredmény után az eddig százszázalékos gárda Fotó: Facebook/Universitatea Craiova

Sokkal többet támadott az első 45 percben a listavezető Craiova, a labdabirtoklást 70–30 arányban nyerte meg, de az egyetemista csapat csupán egy kapufáig jutott a mérkőzés első felében. A vendégek ellentámadásokkal próbálkoztak, volt nekik is két-három nagy gólhelyzetük, az egyiknél a hazaiak a gólvonalról mentettek.

A játék képével ellentétben a vendégek az 58. percben megszerezték a vezetést, Rusescu remek passzát Cascini értékesítette, az Ilfov megyeiek argentin idegenlégiósa a 16-oson belülről a kapus alatt a hálóba lőtte az labdát (0–1).

A folytatásban végig a Craiova támadott, de a Clinceni csapatának szerencséje volt, az olténiai játékosok jobbnál jobb helyzeteket hagytak ki. Veresége ellenére az Universitatea marad az első helyen, hiszen előnye hat pont a FCSB-vel és a Kolozsvári CFR-vel szemben.

Labdarúgó 1. Liga, 8. forduló:

Universitatea Craiova–Academica Clinceni 0–1 (0–0).
Gólszerző: Juan Bautista Cascini (58. perc).
Játékvezetők: Marian Barbu (Fogaras), Ovidiu Artene és Daniel Hulubei (mindketten Vaslui).
U Craiova: Pigliacelli – Mitran (Vătăjelu, 19.), Bălașa, Acka, Bancu, Nistor, Bic (Căpățână, 60.) Cicâldău, Baiaram, Mamut (Tudorie, 60.) Ivan (Ofosu, 60.). Vezetőedző: Cristiano Bergodi.
Clinceni: Vâlceanu – Pashov, Jutric, Gardoș (Bilali, 89.), Dobrescu, Cebotaru, Cascini, Cordea, Petrescu (Achim, 89.), Morar (Chunchucov, 17.), Rusescu ( Dumitriu, 82.). Vezetőedző: Ilie Poenaru.

Korábban: Medgyesi Gaz Metan–FC Botoşani 1–2 (0–1).