Pedig nehezen kezdődött a mérkőzés a CFR számára, az első félidő egyértelműen a hazaiaké volt, már a 3. percben szükség volt Bălgrădean nagy védésére, hogy ne változzon az eredmény, Jomov lapos lövését szedte ki a bal alsóból.
Nem sokkal később ismét közel volt a vezetés megszerzéséhez a CSZKA, egy védelmi hibát követően kellett nagyot védenie a CFR kapusának.
A CFR a 19. percben jelentett először veszélyt a szófiai kapura, Păun 16 méterről eleresztett lövésébe beleértek, a játszer pedig elszállt a keresztléc fölött.
A folytatásban a kolozsváriak támadásaiban nem volt átütő erő, a hazaiak rendre gyorsan visszaszerezték a labdát, a gambiai Ali Sowe pedig nagyon aktív volt, sokszor komoly gondot okozott a CFR védelemnek. A játékrész második felében főleg a mezőnyben zajlott a játék, habár a CSZKA dominált, egyik csapat sem tudott kialakítani komolyabb helyzetet, így 0–0-nál mentek pihenni a felek
A második félidő elején gyorsan megváltozott a játék képe, az 53. percben egy kisszögletet követően
Deac beadása Rondonnak volt tökéletes, a támadó pedig a hatos vonaláról fejelt a hálóba.
A találat kivette a szelet a hazaiak vitorlájából, nem tudtak veszélyes támadásokat felépíteni, a CFR védelme sokkal jobban működött. A CFR várta az újabb lehetőséget, ez pedig a 73. percben adatott meg, Debeljuh harcolt ki egy büntetőt, amit Deac magabiztosan értékesített.
Kétgólos előnyének tudatában sokkal bátrabban játszott a CFR, a bolgároknak pedig esélyük sem volt közelebb férkőzni.
A csoport másik mérkőzésén a svájci Young Boys otthonában egygólos hátrányból fordítva 2–1-re győzött az AS Roma.
A következő fordulóban, jövő csütörtökön a CFR a Young Boyst fogadja, míg az AS Roma a CSZKA Szófiát vendégeli.
Az első fordulók gyengébb teljesítménye miatt nincs edzőváltási hangulat Csíkszeredában. Az FK elnöke, Szondy Zoltán türelemre inti a szurkolókat. Kifejtette, a vezetőség bizalma töretlen a szakmai stáb felé.
Véget ért Anderson Ceará átigazolási huzavonája: az FK Csíkszereda előző idényének egyik legjobb játékosát csütörtök este bemutatta új klubja, az egyiptomi National Bank of Egypt SC.
Ideiglenesen 20 százalékkal csökkenti a gázolaj jövedéki adóját 2026. augusztus 16. és 31. között a pénzügyminisztérium – jelentette be csütörtökön Alexandru Nazare pénzügyminiszter.
Miközben a bankok és a nemzetközi sajtó Spanyolországot „Európa gazdasági mozdonyaként” ünnepli, az Ibériai-félszigeten dolgozó román állampolgárok mindennapjai egészen mást mutatnak: tömegesen hagyják el az országot.
Románia országos energiarendszere az egyik legnehezebb időszak küszöbén áll.
Rohamtempóban kellene felgyorsítania az államnak az energiatároló kapacitását, ha nem akar blackoutot a közeljövőben. Románia légtere felől érkező drón robbant fel Bulgáriában, nem messze a határtól.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!