Legyűrte a Pandúrokat az egyre jobb formát mutató FK

Orbán Zsolt 2021. november 06., 13:14

Az FK Csíkszereda magabiztos játékkal tartotta otthon a pontokat szombaton a Viitorul Pandurii együttesével szemben. Kovács Lóránt góllal és gólpasszal vezette sikerre a piros-feketéket, akik hatodik bajnokijukat húzták be az idényben.

Az első félidőben Kovács góljával vette vissza a vezetést az FK Fotó: Veres Nándor

Két idegenbeli mérkőzést követően az FK Csíkszereda hazai pályán folytatta menetelését a labdarúgó 2. Liga alapszakaszában. A középmezőnyben tanyázó székelyföldi csapat a 14. helyezett Viitorul Pandurii-t fogadta a 13. forduló szombati játéknapján.

A zsilvásárhelyiek legutóbbi öt bajnokijukon, Eugen Trică irányításával veretlenek maradtak, de a korábbi támadó középpályásnak a csíkszeredai volt az utolsó meccse a „pandúroknál”, hiszen visszatér korábbi csapatához, az élvonalbeli FC U Craiova kispadjára.

Az utóbbi időszakban több győzelmet is összekapcsoló FK kiválóan kezdte a szombat délelőtti találkozót. Az 5. percben az improvizált balhátvéd, Ivanovici pontos beadását Jelena még mellé fejelte, de kevéssel ez után Szondi jó ütemű indítása nyomán a pécsi csatárt a tizenhatosban buktatta a vendégek kapusa.

A megítélt tizenegyest Ivanovici magabiztosan értékesítette.

Az olténiai alakulat gyorsan egyenlített, egy hosszú keresztlabdánál Ivanovici elszámolta magát, a hibát pedig a csapatkapitány Ciprian Rus büntette. A gólváltást követően Gál-Andrezly beívelt labdáját Kovács fejelte kapura, Efitimi hárított, Schieb ismétlést az egyik védő blokkolta.

A túloldalon a Viitorul Pandurii is több ízben veszélyeztetett, újabb gólt azonban a piros-feketék értek el: Kovács Lóránt elcsente a labdát Coretől, majd 17 méterről átlőtte az ellenfél ifikapusát.

A marosvásárhelyi középpályás gólöröme közben a mérkőzést a kerítés mögül követő feleségéhez és gyermekéhez szaladt (2–1).

A jó színvonalú, pörgős első félidő után a második 45 perc jóval kevesebb említésre méltó eseményt hozott.

Fotó: Veres Nándor

Hazai oldalon leginkább Jelena Richárd kimaradt helyzeteiről marad emlékezetes a játékrész, a rendszerint hatékony középcsatárnak több esélye is volt eldönteni a meccset, de ezúttal nem sikerült betalálnia. Az FK jól tördelte a játékot, Gyenge Szilárd kapuja Țegle távoli lövését leszámítva nem igazán forgott veszélyben, ezt pedig szögletre ütötte a korosztályos román válogatottba is behívott csíki kapus.

A 3–1-es végeredményt aztán a hajrára becserélt Rodri Hernando állította be, a valenciai légiós Kovács átadásból lőtte a harmadikat, a Sepsi OSK-tól kölcsönzött középpályás így góllal és assziszttal zárta a találkozót.

Az FK Csíkszereda újabb győzelmével továbbra is a felsőházi rájátszást jelentő hatodik pozíció közelében van.

Labdarúgó 2. Liga, alapszakasz, 13. forduló
Szombati játéknap:
FK Csíkszereda–Viitorul Pandurii Târgu Jiu 3–1 (2–1)
Gólszerzők: Ivanovici (8., büntetőből), Kovács (35.), Rodri Hernando (90.), ill. Rus (12.)
FK: Gyenge Szilárd – Aszalos Richárd (Kelemen 58.), Gergely Botond, Claudiu Apró (kapitány), Petre Ivanovici – Bara Levente, Kovács Lóránt, Szondi Botond (Jebari 58.) – Peter Gál-Andrezly (Marrone 89.), Jelena Richárd (Rodri Hernando 76.), Marvin Schieb (Mészáros 89.).
Cserék: Becze Mátyás, Salvatore Marrone, Bujdosó Szilárd, Casiadi-Bakó Soma, Kelemen Dávid, Bogdan Rotar, Rodri Hernando, Soufiane Jebari, Mészáros András. Vezetőedző: Valentin Suciu.
Viitorul Pandurii: Bogdan Eftimie – Sebastian Chelaru, Alexandru Băican, Alexandru Core, Paul Copaci – Alin Țegle, Felipe Acosta (Sveikauskas 81.), Răzvan Vulpe (Vespe 81.), Alexandru Dulca (Mitrică 70.), Alexandru Gîrbiță (Dodoi 60.) – Ciprian Rus (kapitány). Cserék: Robert Geantă, Adrian Ciul, Madikaba Doumbia, Darius Gheban, Ricardas Sveikauskas, Denis Brînzan, Răzvan Vespe, Paul Mitrică, Gabriel Dodoi. Vezetőedző: Eugen Trică.
Vezette: Andrei Țiții (Kiscsűr, Szeben megye)