Hirdetés

Középcsapat kapta a legtöbb lapot, kiesőjelölt a legsportszerűbb a 2. Ligában

A CSM Slatina játékosai kapják a legtöbb lapot szabálytalanságok miatt
Fotó: Pinti Attila

A Román Labdarúgó-szövetség (FRF) közzétette, hogy mely csapatok járnak az élen a sárga és piros lapos figyelmeztetések terén a 2. Ligában. Az FK Csíkszereda a középmezőnyben foglal helyet.

A bajnokság alapszakaszának eddigi 15. fordulójában összesen 775 sárga lapot osztottak ki a játékvezetők, ami mérkőzésenként átlagban öt ilyen figyelmeztetést jelent, valamint 28 alkalommal állították ki piros lappal a játékosokat.

Hirdetés

Érdekesség, hogy a legtöbbször rögtön az első fordulóban villantak a lapok, amikor nem kevesebb mint 60 sárga és öt piros lap került elő a bírók zsebéből. A legkevesebbszer pedig a 14. játéknapon kellett figyelmezteti a labdarúgókat, akkor 38 sárga és két piros la volt a mérleg.

A legtöbb alkalommal szankcionált csapat a tabella 13. helyén álló CSM Slatina, amelynek játékosai 51 lapot kaptak, 50 sárgát és egy pirosat.

A Dési Unirea labdarúgói játszanak a legsportszerűbben •  Fotó: Pinti Attila Galéria

A Dési Unirea labdarúgói játszanak a legsportszerűbben
Fotó: Pinti Attila

Őket a sereghajtó Progresul Spartac követi 44 sárga és négy piros kártyával, míg az FC Argeș Pitești, a CS Tunari és a Bukaresti Metaloglobus labdarúgói egyaránt 47 lapot gyűjtöttek be.

Ezzel szemben a kiesés ellen küzdő, a tabellán 18. helyezett Dési Unirea a legsportszerűbb együttesnek tekinthető a mezőnyben, mindössze 25 sárga lappal.

Mellettük a második pozíciót elfoglaló Vajdahunyadi Corvinul (28 sárga és 2 piros lap) is jeleskedik ezen a téren, akárcsak a Concordia Chiajna és a CS Mioveni (34-34 lap).

Az FK Csíkszereda a középmezőnyben található a listán •  Fotó: Pinti Attila Galéria

Az FK Csíkszereda a középmezőnyben található a listán
Fotó: Pinti Attila

Ami a felsőházi rájátszásba jutásért versenyben lévő, a téli szünetet a 10. helyen töltő FK Csíkszeredát illeti,

a székelyföldi csapat játékosai 34 sárga és két piros lapos figyelmeztetést kaptak a bajnokság első részében, ezzel a 11. pozícióban vannak a listán.

A labdarúgók közül Kelemen Dávid, Jelena Richárd és Apró Claudiu három sárga kártyánál jár, a piros lapokat pedig Nagy Jánosnak és Kárándi Botond osztották ki.

A játékvezetők nem spórolnak, ha büntetni kell a főszereplőket •  Fotó: Pinti Attila Galéria

A játékvezetők nem spórolnak, ha büntetni kell a főszereplőket
Fotó: Pinti Attila

A legtöbb sárga lapot a Gloria Buzău fiatal játékosának, Matei Tănasănak mutatták fel, aki nyolc sárgát gyűjtött be, míg a bajnokság két élcsapatának labdarúgói, Flavius Iacob (Vajdahunyadi Corvinul) és Nestorly Lumbu (Sellenberki SK) az egyedüliek, akiket kétszer állítottak ki.

A játékosok mellett a szakvezetőket is bőven kellett figyelmeztetni a játékvezetőknek. Az edzők közül a Resicabányai CSM trénere, Flavius Stoican a legsportszerűtlenebb, aki öt sárga és egy piros lapot kapott, de Daniel Oprițát (Bukaresti Steaua) és Călin Cojocarut (Viitorul Pandurii) is öt sárgával kellett büntetni.

Labdarúgó 2. Liga, alapszakasz

szóljon hozzá!
Hirdetés
Hirdetés
Ajánljuk még

Vandálok rongálták meg a Sepsi OSK csapatbuszát Craiován

Újabb botrány a román labdarúgásban: a Sepsi OSK utánpótláscsapatának autóbuszát vasárnap hajnalban ismeretlen tettesek rongálták meg Craiován.

Újabb elképesztő hiba a 2. Ligában: a Bákói FC a Sepsi OSK sorsára juthat

Ritkán látni ekkora adminisztrációs hibát profi szinten: a Bákói FC szombaton olyan játékost küldött pályára a Sellenberk ellen, aki nem szerepelt a jegyzőkönyvben. A vendégek óvást nyújtottak be, és várhatóan 3–0-val megkapják a találkozót.

Székelyhon

Lakástűzben hunyt el egy idős nő Székelyvarságon

Lakóház gyulladt ki Székelyvarságon szombat este, egy 93 éves nő életét vesztette a tűzesetben.

`
Krónika

Oroszország ballisztikus rakétacsapást mért Mikolajivra, az ukránok orosz kőolajvezetéket robbantottak fel

Az orosz hadsereg szombat reggel ballisztikus rakétával csapást mért a dél-ukrajnai Mikolajiv megyeszékhelyre; eddig egy halottról és legkevesebb 15 sebesültről lehet tudni – közölte Vitalij Kim, a régió kormányzója a Telegramon.

Krónika

Csoma Botond: morális összeomlás, hogy vasgárdista propagandista versét szavalták a Nemzeti Katedrálisban

Legionárius, vasgárdista propagandista, Radu Gyr versét szavalták gyerekek Bukarestben, a világ legnagyobb ortodox templomában, a Nemzeti Katedrálisban, amelynek szentképeit nemrég szentelték fel.

Főtér

Milyen következményekkel jár, ha a Lukoil kivonul Romániából? – hírek kedden

Az orosz cégnek egy kőolaj-finomítója és 320 benzinkútja van Romániában. A szabályozó hatóság szerint csökken a villanyáram ára. Az RMDSZ felvetette a parlament létszámának 10 százalékos csökkentését.

Ez is érdekelheti

Meglepetés a Ghenceában, fordítás Chiajnán

A labdarúgó 2. Liga idei szezonjának egyik legnagyobb meglepetését okozta az Újszentesi SK, miután 1–0-ra győzött vasárnap Bukarestben a Steaua vendégeként a 12. fordulóban.

Újabb elképesztő hiba a 2. Ligában: a Bákói FC a Sepsi OSK sorsára juthat

Ritkán látni ekkora adminisztrációs hibát profi szinten: a Bákói FC szombaton olyan játékost küldött pályára a Sellenberk ellen, aki nem szerepelt a jegyzőkönyvben. A vendégek óvást nyújtottak be, és várhatóan 3–0-val megkapják a találkozót.

Nagy nehezen egyenlített, utána kapott még egyet a Marosvásárhelyi ASA

Elrontotta a mérkőzés elejét a Marosvásárhelyi ASA a CS Afumați otthonában, ahol sikerült felállnia a hátrányból, a hajrában mégis pont nélkül maradt a labdarúgó 2. Liga alapszakaszának 12. fordulójában.

Kirajzolódott erőviszonyok, mesterhármasok és cserélődő csapatkapitányok a 2. Ligában

Nézzünk néhány kuriózumot a labdarúgó 2. Liga mezőnyéből, amelyben már kirajzolódtak az erőviszonyok, de még több csapat is versenyben van a rájátszást érő helyekért.

Más napokon játszik az ASA, az FK és a Sepsi OSK, mindhármuk meccse a képernyőn

A labdarúgó Román Kupa csoportkörének nyitányát követően folytatódik a bajnokság. A Szuperligában az FK Csíkszereda hétfőn, a 2. Ligában a Marosvásárhelyi ASA szombaton, a Sepsi OSK csak kedden lép pályára.

Izgalmas meccsen tért vissza a második helyre Nagyvárad a 2. Ligában

Fordulatos első félidőt és sok kihagyott helyzetet hozott az Nagyváradi Bihar FC és a CS Afumați összecsapása a labdarúgó 2. Liga 11. játéknapjának zárómeccsén. A hazaiak 2–1-re győztek, ezzel visszakapaszkodtak a táblázat második helyére.

Behúzta a kéziféket Burcă csapata, ebből lett a hidegzuhany

A Sepsi OSK számára rosszul alakult a Besztercei Gloria elleni bajnoki a labdarúgó 2. Ligában. Ovidiu Burcă együttese a végjátékban egy súlyos kapushibát követően engedett ki a kezéből két pontot. A mérkőzést követően a vezetőedző csalódottan értékelt.

Megkapta otthon az első gólját, fordítani tudott a Marosvásárhelyi ASA

Folytatja remek menetelését hazai pályán a Marosvásárhelyi ASA, ahol ugyan hátrányba került, de sikerült fordítania és végül megszerezte a három pontot a CSM Slatina ellen a labdarúgó 2. Liga 11. fordulójában.

Nagyot bakizott a Sepsi OSK kapusa, kicsikarta ellenük a döntetlent az 2. Liga újonca

Sok helyzetet elpuskázott a sepsiszentgyörgyi együttes saját közönsége előtt. A Besztercei Gloria egy ajándékba kapott góllal kiegyenlített, így pontokat hullajtott a háromszéki gárda.

Visszatért a Sepsi OSK támadója, teljes kerettel készülnek a Gloria ellen

Hazai pályán folytathatja a győzelmek sorozatát a Sepsi OSK, szombaton délelőtt a Besztercei Gloriát fogadja a labdarúgó 2. Liga 11. fordulójában. A keretben voltak ugyan kisebb egészségügyi problémák, de mindenki a vezetőedző rendelkezésére áll.

Hirdetés
Hírlevél

Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!