HIRDETÉS

Készen áll a tavaszi rajtra a Sepsi OSK

Neagoe, Fülöp és Bokor is úgy véli, kiválóan sikerült a törökországi edzőtábor
Fotó: Sánta Imre

2018. január 31., 16:05

Véget ért a téli felkészülési időszak, és a hétvégén már idei első hivatalos mérkőzését játssza a keretét gyökeresen megújító Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK. A labdarúgó 1. Liga 23. fordulójában az Eugen Neagoe által irányított együttes pénteken 18 órakor a Temesvári Poli csapatát fogadja a ploiești-i Ilie Oană Stadionban.

2018. január 31., 16:05

Mozgalmas volt a téli szünet a háromszéki klubnál, hiszen egy egész csapatra való újonnan igazolt labdarúgó érkezett, akikkel szemben az az elvárás, hogy „odategyék a csontot” a kiesés elkerülése érdekében, és a csapat jövőre is az élvonalban szerepeljen.

Mindezt Bokor János, az OSK sportigazgatója jelentette ki a klub által tartott sajtótájékoztatón, és összegzésképpen kiemelte, hogy a játékoskeretet minden területen sikerült megújítani. Emellett a szakmai stáb is kiegészült: Emilian Dolha kapusedzőként, Marius Dima pedig erőnléti edzőként csatlakozott a piros-fehérekhez.

•  Fotó: Sánta Imre Galéria

Fotó: Sánta Imre

A háromszékiek sportigazgatója arra is kitért, hogy a soron következő két hazai mérkőzését az OSK Ploiești-en kényszerül lejátszani, aminek senki nem örvend, de csak ott találták meg azt a helyszínt, amely biztosítani tudja a szükséges feltételeket.

Ploiești-en jól fogadtak bennünket a helyi felelősök, nagyon korrekt volt a hozzáállásuk. Az aréna mellett edzőpályát is rendelkezésünkre bocsátottak, úgyhogy a mérkőzésekre a lehető legjobb feltételeket tudjuk biztosítani.

– mondta el Bokor János sportigazgató.

Eugen Neagoe vezetőedző is elégedetten nyilatkozott mind a leigazolt labdarúgók, mind a felkészülés eredményességének tekintetében, és megköszönte a klub vezetőségének erőfeszítéseit, hogy nagymértékben eleget tettek mindannak, amit Sepsiszentgyörgyre érkezésekor már hónapokkal ezelőtt rögzítettek.

•  Fotó: Sánta Imre Galéria

Fotó: Sánta Imre

„Nehéz időszak van mögöttünk, hiszen a kéthetes edzőtáborban napi két edzéssel készültünk a folytatásra, de hát egy futballcsapatnál ez természetes. Törökországban kiváló körülmények között, nagyon jó minőségű pályákon tudtunk edzeni, itthon viszont jeges, fagyott játéktér fogadott minket. Nem szeretnénk sérüléseket kockáztatni, ezért is utazunk már két nappal hamarabb Ploiești-re.

Még 2–3 hét szünet jól jött volna, hiszen tizenkét új játékosunk van, és nem könnyű összerakni a csapatot, de ez nem jelenti azt, hogy ne lennénk felkészülve a Temesvár elleni találkozóra.

Főleg a szurkolók miatt sajnálom, hogy nem játszhatunk itthon, de bízom abban, hogy akik igazán szeretik ezt a csapatot, nagy számban elkísérnek majd bennünket, mert szükségünk van a biztatásukra” – nyilatkozta a Sepsi OSK edzője.

A sajtótájékoztatón jelen levő Fülöp István szerint a játékosok szempontjából is jól sikerült a törökországi alapozás, és az edzőmérkőzések alkalmával különösen a védelem teljesített kiválóan. A csapaton belül nagyon jó a hangulat, az újonnan érkezettek hamar beilleszkedtek.

•  Fotó: Sánta Imre Galéria

Fotó: Sánta Imre

A piros-fehérekre az alapszakasz küzdelmei során még négy mérkőzés vár, majd következik az alsóházi rájátszás, ami sorsdöntő lesz a kiesés elkerülése szempontjából.

A Sepsi OSK játékoskerete

Kapusok: Victor Rîmniceanu, Fejér Béla, Niczuly Roland.
Védők: Albert Dalmau, Marius Burlacu, Ousmane Viera, Ionuț Ursu, Jure Obšivač, Constantin Dima, Florin Dumbravă, Daisuke Sato.
Középpályások: Sebastian Ghinga, Milovan Petrovikj, Alejandro Gorrin, Filipe Oliveira, Alexandru Chiriță, Patrick Petre, Yasin Hamed, Fülöp István.
Csatárok: Hadnagy Attila, Benjamin Kuku, Marko Simonovszki, Veress Zsombor.
Szakmai stáb
Vezetőedző: Eugen Neagoe.
Másodedzők: Sebastian Moga, Kulcsár László.
Kapusedző: Emilian Dolha.
Erőnléti edző: Marius Dima.

Román labdarúgó 1. Liga, 23. forduló
2018. 02. 02., 00:00 Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK Temesvári ACS Poli 1–0
2018. 02. 02., 00:00 FC Viitorul Astra Giurgiu 1–1
2018. 02. 03., 00:00 FC Voluntari Jászvásári Poli CSM 0–4
2018. 02. 03., 00:00 Medgyesi Gaz Metan FCSB 1–2
2018. 02. 04., 00:00 FC Botoșani Bukaresti Juventus 0–0
2018. 02. 04., 00:00 Bukaresti Dinamo CSU Craiova 2–2
2018. 02. 05., 00:00 Kolozsvári CFR Concordia Chiajna 2–0

Román labdarúgó 1. Liga
M GY D V GK P
1. Kolozsvári CFR 26 18 5 3 41–13 59
2. FCSB 26 16 7 3 52–18 55
3. CSU Craiova 26 14 9 3 41–26 51
4. FC Viitorul 26 13 5 8 34–21 44
5. Astra Giurgiu 26 12 8 6 38–26 44
6. Bukaresti Dinamo 26 11 6 9 39–31 39
7. Jászvásári Poli CSM 26 11 6 9 34–31 39
8. FC Botoșani 26 11 6 9 28–26 39
9. Concordia Chiajna 26 8 4 14 36–37 28
10. FC Voluntari 26 7 7 12 25–35 28
11. Temesvári ACS Poli 26 6 9 11 22–37 27
12. Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK 26 5 4 17 15–44 19
13. Medgyesi Gaz Metan 26 2 10 14 14–39 16
14. Bukaresti Juventus 26 1 8 17 12–47 11

szóljon hozzá!
HIRDETÉS
HIRDETÉS
Ajánljuk még

Volt hite az FK Csíkszeredának, nem maradt üres kézzel az FCSB ellen (videóval)

Az első félidőben nem sok minden történt, a második felvonásban sem volt lüktető az iram az FK Csíkszereda és az FCSB összecsapásán. Megrázta magát a bajnokcsapat, takarékos fociját a székelyföldiek megbüntették.

Góllal debütált a spanyol csatár – megdolgozott a három pontért a Sepsi OSK

A válogatott szünet után sem torpant meg a Sepsi OSK: az Újszentesi SK otthonában góllal debütált Nacho Heras a labdarúgó 2. Liga 6. fordulójában, a háromszékiek pedig fontos győzelemmel folytatták jó sorozatukat.

Székelyhon

Botokkal estek egymásnak a város központjában, egy ember meghalt – videóval

Egy ember meghalt és négyen megsérültek szombaton egy Craiován történt tömegverekedésben – tájékoztatott a Dolj megyei rendőrség.

`
Krónika

Nagyon Románia, de közben mégsem az: ahol összecsókolózik a Duna a tengerrel (1. rész)

Erdélyből Moldván át Dobrudzsába utazva páratlan élmény ellátogatni a világ legnemzetközibb folyója, a Duna romániai deltájába, amely a világörökség részeként eleve egyedi látványosság. A nyaralás élvezetét csak fokozza, ha a tengerpartra látogatunk.

Krónika

Védelmi miniszter: nem lőttük le a román légtérbe behatoló orosz drónt, de megtehettük volna

Nem a román hadsereg vagy a NATO erői lőtték le a román légtérbe szombaton behatoló orosz drónt – közölte Ionuț Moșteanu védelmi miniszter.

Főtér

Killer Vaskormányfő Bolojan, az oktatásügyet békén kellett volna hagyni

Nem Daniel David veri most szét a tanügyet, hanem a terminátor üzemmódba kapcsolt Ilie Bolojan.

Ez is érdekelheti

Két mesternégyes és két tripla – gólzáport rendezett Barót a sereghajtó bánatára

Az előző szezon ezüstérmese, Barót alaposan rászámolt a sereghajtó Uzonra a Kovászna megyei 4. Liga 4. fordulójában, az erdővidékiek alig győzték számolni Gyerő Roland, Bardocz Szilárd, Szabó Géza, Szabó Zsolt és Szabó Ádám találatait.

Kiütés és kudarc: vegyes hétvégét zártak a székelyföldi utánpótláscsapatok

Felemás hétvégét hozott az Elit Liga legújabb fordulója: a csíki fiatalok egyszerre örülhettek kiütéses diadalnak és bosszankodhattak vereségek miatt, a Sepsi OSK is hullámzó teljesítményt nyújtott.

Simán jutott tovább Gyimesbükk csapata a Román Kupában

A Gyimesbükki SE fölényes, 11–2-es győzelmet aratott a Csíkszentmihályi Törekvés ellen, és bejutott a Román Kupa Hargita megyei szakaszának második fordulójába.

Folytatta jó sorozatát a Bányász, történelmi siker Borszéken

A labdarúgó 4. Liga Hargita megyei csoportjának 4. fordulójában a listavezető Balánbánya megőrizte hibátlan mérlegét, míg Borszék fennállása első győzelmét aratta, méghozzá fölényes különbséggel.

Hatalmas bombagóllal őrizte meg veretlenségét FK Csíkszereda a női ifiligában

Hosszabbításban mentett pontot az FK Csíkszereda női ifjúsági csapata a Concordia Chiajna ellen: a mindössze 14 éves Zvenyák Johanna negyvenméteres bombagóljával 1–1-es döntetlen született az Erőss Zsolt Aréna melletti műfüves pályán.

Rémálomról és szégyenről ír a bukaresti sajtó a csíkszeredai döntetlent követően

Az FK Csíkszereda bravúros pontszerzése a bajnoki címvédő FCSB ellen jó témát adott a román sportsajtónak. A szaklapok kivétel nélkül bukaresti rémálomról és szégyenről cikkeznek, kiemelve, hogy a piros-kékek még az újoncokat sem voltak képesek legyőzni.

Megosztoztak a győzelmeken a hazaiak és a vendégek a Maros megyei 4. Ligában

Három hazai és három vendéggyőzelem, valamint egy döntetlen született a Maros megyei labdarúgó 4. Liga hétvégi második fordulójában.

Önbizalom és előrelépés: Ilyés Róbert szerint jó úton jár az FK Csíkszereda

Telt ház előtt küzdött és megérdemelten szerzett pontot az FK Csíkszereda a regnáló bajnok FCSB ellen. A vasárnap esti mérkőzést követően, a hazaiak és a fővárosiak trénere, valamint a piros-feketék csapatkapitánya értékelte a találkozót.

Volt hite az FK Csíkszeredának, nem maradt üres kézzel az FCSB ellen (videóval)

Az első félidőben nem sok minden történt, a második felvonásban sem volt lüktető az iram az FK Csíkszereda és az FCSB összecsapásán. Megrázta magát a bajnokcsapat, takarékos fociját a székelyföldiek megbüntették.

Az új szerzemény találatával fordított az FK Csíkszereda női focicsapata

Többet hibázott az első félidőben, a szünet után viszont összeszedte magát és lefutballozta ellenfelét az FK Csíkszereda: Herczeg Andrea és az új légiós Shala Jehona góljaival nyertek a Szamosújvári Olimpia ellen.

HIRDETÉS
Hírlevél

Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!