Hirdetés

Ilyés Róbert: „remélem, mindenki kiadja magából a maximumot”

Taktikai szempontból egészen másképp kell játszania itthon az FK Csíkszeredának
Fotó: Pinti Attila

Sorsdöntő mérkőzés előtt áll az FK Csíkszereda férfi labdarúgócsapata, az élvonalba jutásért zajló osztályozó visszavágóján hétfőn 20 órától a Bukaresti Dinamót fogadja. A hazai találkozó előtt Ilyés Róbert vezetőedző és Makrai Gábor támadó nyilatkozott.

Ilyés Róbert vezetőedző szerint a játékosok egész héten csak a futballra összpontosítottak, tudják, hogy mi a feladatuk, és más taktikát kell alkalmazzanak.

Hirdetés

– Hogyan készültek, képes lesz a csíki csapat a fordításra?

– A párharc második felvonása következik, tudjuk, hogy kétgólos hátrányból kell felállnunk. Ez egy kicsit változtatott a játékunkon, az elképzelésünkön, mivel muszáj lesz támadni. Ha fel akarunk jutni, akkor gólokat kell szerezzünk. Úgyhogy taktikai szempontból egészen másképp kell itthon játszani, mint amit játszottunk Bukarestben.

Bízom benne, hogy a mi közönségünk, a mi szurkolóink is pont úgy mellettünk fognak állni és fognak segíteni, mint ahogy tették a Dinamo drukkerei Bukarestben. Remélem, hogy a játékosokból most, a szezon utolsó mérkőzésén mindenki a maximumot kiadja, és amit hoz a sors azt el kell fogadni. A remény hal meg utoljára, és mi reméljük, hogy meg tudjuk fordítani ezt a párharcot.

– Mi az ami hiányzott Bukarestben az FK Csíkszereda játékából a gólon kívül?

– A csapat kihozta a legtöbbet, próbálta azt játszani, amit elterveztünk. Viszont az a nyomás, ami érkezett a stadionból, a szurkolóktól, befolyásolta a játékosoknak a teljesítményét.

Ettől eltekintve azért megvoltak a ziccereink, ahogy Makrainak is volt az a nagy óriási helyzete az utolsó percekben. Azzal, és egy 2–1-es vereséggel jobban életben maradhattunk volna.

Persze a Dinamónak is meg voltak azok a lehetőségei, amikből szerezhettek volna ők is több gólt, de így a 2–0-s eredményről várjuk a folytatást, és nagyon fontos: gólokat kell szerezzünk! Számítok a játékosoknak a maximális, százszázalékos teljesítményére.

Ilyés Róbert közölte, egész héten csakis a játékkal foglalkoztak, kielemezték a hibáikat, amiket elkövettünk Bukarestben, és tudjuk most, hogy mi a feladatuk •  Fotó: Pinti Attila Galéria

Ilyés Róbert közölte, egész héten csakis a játékkal foglalkoztak, kielemezték a hibáikat, amiket elkövettünk Bukarestben, és tudjuk most, hogy mi a feladatuk
Fotó: Pinti Attila

– Mennyire befolyásolja a csapatot, hogy nagy számban, több ezren jönnek a Dinamo-szurkolók? Foglalkoztak a körülményekkel?

– Nem, teljesen kizárt, hogy mi ezekre fókuszáljunk. Egész héten csakis a játékkal foglalkoztunk, kielemeztük a hibáinkat, amiket elkövettünk Bukarestben. Tudjuk most, hogy mi a feladatunk.

Más taktikai játékot kell ezen a mérkőzésen felvállaljunk, meg fogunk tenni mindent a klubunkért, a szurkolóinkért és persze önmagunkért is, hogy ezt a lehetőséget ne szalasszuk el. Nem fogunk foglalkozni a Dinamo szurkolóival, csakis a játékra fogunk összpontosítani.

A bukaresti mérkőzésen hiányzott a gól az FK játékából. Az egyik nagy csíki gólhelyzetet Makrai Gábor hagyta ki.

– Milyen a hangulat az öltözőben, hogyan zajlott a héten a felkészülés?

– Jó a hangulat, mindenki várja már nagyon ezt a mérkőzést. Ez egy döntő, egész végig ezért dolgoztunk.

Szeretnénk jól zárni ezt a szezont, és nem csak nyerni, hanem gólokkal nyerni, mert ez kell nekünk, hogy az első osztályban indulhassunk. Hát most az élet azt adta, hogy kijavíthatom azt a lehetőséget amit elrontottam, úgyhogy szeretnék vele élni.
Makrai Gábor javítana, és a hazai visszavágón nem hibázná el a ziccerét •  Fotó: Pinti Attila Galéria

Makrai Gábor javítana, és a hazai visszavágón nem hibázná el a ziccerét
Fotó: Pinti Attila

– Várhatóan nagy számú közönség előtt lépnek pályára, jó lesz a hangulat a stadionban. Ez feldob, jobb teljesítményre lesznek képesek?

– Persze, örülünk neki. Hallottuk a hírét, hogy hamar elkeltek a jegyek. Várjuk nagyon a szurkolókat, és szeretnénk őket boldoggá tenni egy közös ünnepléssel a végén.

Kapcsolódó

Kapcsolódó

Kapcsolódó

Kapcsolódó

Kapcsolódó

Kapcsolódó

szóljon hozzá!
Hirdetés
Hirdetés
Ajánljuk még

Fellázadtak a kézilabdaszeretők, a román válogatott mérkőzéseit sem közvetítik a tévében

A következő öt évben Romániában kizárólag az interneten lehet követni a nagy kézilabdatornák mérkőzéseit. A sportágat kedvelő közösség kérvényezte, hogy a tévében is közvetítsék legalább a román válogatott meccseit, amire egyelőre nemleges választ kaptak.

Román védő csatlakozott az FK Csíkszeredához

Igencsak aktív az átigazolási piacon az FK Csíkszereda: a klub pénteken közösségi oldalán jelentette be ötödik új szerzeményét. Răzvan Trif a törökországi edzőtáborban csatlakozott a székelyföldi labdarúgóklub keretéhez.

Székelyhon

Holtan találtak egy fiatalembert egy vendéglő padlásterében

Holtan találtak vasárnap egy 18 éves földrai (Feldru) fiút egy besztercei vendéglő padlásterében – tájékoztatott a Beszterce-Naszód megyei rendőrség.

`
Krónika

Életét vesztette egy erdélyi autóbusz utasa, a sofőr szerint senki nem szólt neki a végállomás előtt

Egy 43 éves férfi csütörtök éjjel életét vesztette a nagyszebeni tömegközlekedési vállalat egyik autóbuszán. A sofőr szerint csak a végállomáson értesítették, hogy egy utas meghalt, mert többen nem akarták megszakítani az útjukat.

Krónika

Kelemen Hunor: az erdélyi magyarokon nem fog múlni a Fidesz győzelme

Magyarország nem sodródik, hanem irányt mutat – jelentette ki Kelemen Hunor, az RMDSZ szövetségi elnöke szombaton Budapesten, a nagyobbik magyarországi kormánypárt, a Fidesz jelöltállító kongresszusán.

Főtér

A bécsi újévi hangversenyt is elérte az ostoba identitárius kultúrharc szele

Sokánt, ahogy az úri közönség szokta mondani. Egy meleg karmester vezényelte a 2026-os bécsi újévi hangversenyt. És persze, jött a botrány.

Ez is érdekelheti

Az élvonalban is játszottak a Marosvásárhelyi ASA új igazolásai

Három játékossal erősítette meg keretét a Marosvásárhelyi ASA labdarúgócsapata, akik élvonalbeli kluboknál is szerepeltek.

Az élvonalba adta kölcsön játékosát a Sepsi OSK

A szezon első részében kevés játéklehetőséget kapott a Sepsi OSK-nál Giovani Ghimfuș, akit meglepetésre élvonalbeli csapathoz, a sereghajtó Bukaresti Metaloglobushoz adtak kölcsön.

Ezúttal nem blicceli el az alapozást a Sepsi OSK

Három hetes pihenőt követően a hét elején fújt gyülekezőt a Sepsi OSK labdarúgócsapata, elkezdve a felkészülést a 2. Liga tavaszi idényére. Az antalyai edzőtáborba készülő piros-fehérek erősítéseket is kilátásba helyeztek.

Gyülekezőt fúj, külföldön is készül a Sepsi OSK

Néhány hét pihenőt követően január 5-én, hétfőn máris összegyűl a sepsiszentgyörgyi labdarúgócsapat kerete és elkezdi a felkészülést a 2. Liga tavaszi idényére.

Nem kizárt a klubváltás: Niczuly Roland minden ajánlatot fontolóra vesz

Niczuly Roland jövője továbbra is élénken foglalkoztatja a román sportsajtót, az utóbbi időben több, egymásnak ellentmondó sajtóértesülés is napvilágot látott a Sepsi OSK hálóőrének kapcsán. Egyelőre még semmi sincs eldőlve.

Ezek a legeredményesebb csapatok a meccsek elején és végén – beszédes statisztikák a 2. Ligából

A labdarúgó 2. Liga alapszakaszának eddigi tizenhét fordulóját követőn kiderült, mely csapatok voltak a legveszélyesebbek a mérkőzések elején, és kik bizonyultak a legkitartóbbnak a hajrában.

Újabb bizonytalanság a 2. Ligában: visszaléphet az egyik sereghajtó

Könnyen előfordulhat, hogy a 2026-os esztendő nem teljes mezőnnyel indul a labdarúgó 2. Ligában: a Câmpulung Muscel komoly anyagi nehézségekkel küzd, és egyre reálisabb forgatókönyvként merül fel a visszalépés lehetősége.

Felfigyeltek a bombaformában lévő csatárra: Heras góljaival a hónap csapatába lőtte magát

A Román Hivatásos Labdarúgóliga közzétette a labdarúgó 2. Liga decemberi álomcsapatát. A legjobbak között helyet kapott a Sepsi OSK gólgyárosa, Ignacio Heras is, aki továbbra is remek formában futballozik a háromszéki gárdában.

Nagy löketet adott a szezonrajt – a bizonyítási vágy hajtja a Marosvásárhelyi ASA székely védőjét

A másodosztályú labdarúgó-bajnokság egyik kellemes meglepetéscsapata a Marosvásárhelyi ASA, amely a felsőházba jutásért küzd. Az együtteshez a nyáron csatlakozott Demeter Zsombor egyből alapemberré vált. A székelyföldi hátvéddel beszélgettünk.

Folytathatja a moldvai csapat kispadján Selymes Tibor

Nagy valószínűséggel Selymes Tibor marad a Jászvásári Poli vezetőedzője a szezon második részére, annak ellenére, hogy a csapatnak kevés esélye maradt bejutni a labdarúgó 2. Liga felsőházi rájátszásába.

Hirdetés
Hírlevél

Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!