Hengerelt az FK Csíkszereda, nem volt ellenszer a játékukra

Sebestyén Ervin 2022. október 22., 13:17

Hazai pályán lépett pályára az FK Csíkszereda a labdarúgó 2. Liga 11. fordulójában. A piros-feketék ellenfele az Újszentesi SK volt, akik fegyelmezetten játszottak az első félidőben, a második játékrészben viszont kijött a különbség a két csapat között.

A második félidőben indult be az FK Csíkszereda támadójátéka, magabiztosan győztek Fotó: Pinti Attila

A szombat délelőtti találkozó elején a két fél csak felmérte egymás erejét és taktikáját, nem mentek bele kockázatos játékba. Az első félórában mindkét csapatnak egy-egy valamirevaló helyzete volt, gólt viszont még nem láthattak a nézők. Aztán a 39. minutumban Gál Andrezly remekül adta be a labdát középre, Jelene kiválóan előzte még védőjét és tökéletesen passzolt a jobb alsóba, az FK még szünet előtt megszerezte a vezetést (1–0).

A második játékrész elején ritmust váltott a hazai gárda, az újszentesiek pedig nem igazán bírták az iramot, folyamatosan a kapujuk előtt volt a labda. Az 53. percben Pîrvulescu lövése még mellé ment, nem sokkal később viszont Jelena tudott duplázni: remek csellel ment el védője mellett, átverte a kapust, majd higgadtan passzolt a kapuba (2–0).

Nem adta fel a vendég alakulat, igyekeztek veszélyeztetni, azonban emiatt fellazult a védelmük és ezt a 68. minutumban meg is büntethette volna az FK. Jelena és Kovács Lóránt mehetett ziccerbe egy ellentámadás végén, viszont Jelena lekészítése túlságosan hosszúra sikeredett, elhalt a hazaiak támadása. Alig 4 perccel később Pîrvulescu beadása már tökéletes volt Kovácsnak, aki higgadtan lőtte ki az alsót tizenhárom méterről (3–0).

Teljesen összeomlott az Újszentesi SK játéka, a hajrában az FK Csíkszereda a kapufát is eltalálta, valamint számos gólhelyzetet kialakított, de maradt a 3–0-s végeredmény. Két nyeretlen bajnoki után a piros-feketék ismét győzni tudtak, hazai pályán zsinórban harmadszor nyertek.

Előreléptek a negyedik helyre

Mivel a Jászvásári Poli vereséget szenvedett a CSM Slatina otthonában, így ezzel a sikerrel az FK Csíkszereda előrelépett ideiglenesen a negyedik helyre, azonban ha vasárnap az Unirea Slobozia győzni tud hazai pályán, akkor az ötödik pozícióba kerülnek. A maradék szombati összecsapás nem hozott meglepetést, a Viitorul Pandurii Târgu Jiu továbbra sincs jó formában, ezúttal a Concordia otthonában kaptak ki 2–0-ra.

A Temesvári Rispensia 4–0 arányban győzött a Konstancai Unirea ellen, míg a Dési Unirea továbbra is folytatja remek menetelését, ezúttal 2–1-re győzték le a Brassói FC-t.