Háromgólos hátrányból állt fel, regionális döntőt játszik az ASA

Horváth Bálint Ottó 2023. július 19., 21:36 utolsó módosítás: 2023. július 19., 21:38

Bejutott a labdarúgó Román Kupa regionális szakaszának döntőjébe a Marosvásárhelyi ASA, miután szerdán délután háromgólos hátrányból felállva 4–4-es döntetlent játszott a Keresztényfalvi Inter vendégeként.

Kiharcolták a döntetlent az ASA játékosai, ez elegendő volt a továbbjutáshoz Fotó: Haáz Vince

A 3-as számú régió 1-es csoportjának harmadik fordulóját megelőzően a Maros megyei kupagyőztes vásárhelyi csapat volt kedvező helyzetben. Az ASA múlt hétvégén hazai pályán 4–1-re legyőzte a Székelyudvarhelyi Golimpiákoszt, amelyet a Brassó megyeiek idegenben 2–1-re múltak felül, így jobb gólkülönbségének köszönhetően egy döntetlen is elegendő volt számára a továbbjutáshoz.

A marosvásárhelyi csapat azonban nagyon nehéz helyzetbe került az első félidőben, amikor az ellenfél 3–1-re vezetett. Ráadásul, kevéssel a szünet után a házigazdák 4–1-re elhúztak.

Innen álltak fel az ASA fiatal játékosai, akik elképesztő hajrát indítottak, és rövid időn belül háromszor is betaláltak, így kiegyenlítettek és kiharcolták a továbbjutást.

A 4–4-es döntetlennel az ASA négy ponttal megnyerte a csoportot és bejutott a 3-as régió döntőjébe, július 22-én, szombaton 18 órától a Feleki FC otthonában játszik. A Szeben megyeiek a 2-es csoport élén végeztek, miután mindkét mérkőzésüket megnyerték, a Kovászna megyében kupagyőztes Zágoni FC-t idegenben 2–0-ra, a Fehér megyei Alsógáldi Industriát hazai pályán 2–1-re győzték le.

A Feleki FC–Marosvásárhelyi ASA párharc győztese megszerzi a 3-as régió trófeáját és kvalifikálja magát a Román Kupa első körébe.