Hirdetés

Győzelemmel debütált hazai pályán a KSE

A KSE kezdő tizenegye az első hazai mérkőzésen
Fotó: Rancz Lajos

2023. szeptember 09., 20:56

A labdarúgó 3. Liga 5. csoportjában érdekelt Kézdivásárhelyi SE első hazai mérkőzése egyben az első győzelmet is jelentette az alapszakaszban: a harmadik forduló szombati játéknapján a kék-fehérek remek játék után 2–0-ra verték a Tatrangi Ciucaș csapatát.

2023. szeptember 09., 20:56

A házigazda alakulat határozottan kezdte a mérkőzést, már a 3. percben gólhelyzet adódott, ám egy remek egyéni akció végén Sánta Loránd az oldalhálóba bombázta a labdát. A következő percekben ugyancsak Sánta került kétszer helyzetbe, előbb a kapusba lőtt, majd a partjelző lest intett.

A folytatásban a vendégek veszélyeztették két ízben Fábián kapuját, a 10. percben szögletrúgást követően a labda a házigazda védőről a felső lécre, majd a kapu mögé pattant, majd három perccel később a KSE kapusa remekül csípett el egy veszélyes beadást.

Ezt követően a csapatok felváltva támadtak, és a levegőben lógó gól végül a vendégek kapujában landolt: a 28. percben egy baloldali beadásból Turcu védhetetlenül fejelte a hálóba.

A gól megzavarta a tatrangiakat és a KSE előtt újabb lehetőséghez jutott, ám Turcu beadását követően Sánta közeli lövését a kapus szögletre hárította. Egy perccel később szintén Turcu a szögletzászló közeléből csavart a kapuját elhagyó hálóőr fölött kapura, ám egy védő szögletre fejelte a labdát.

Az első félidő hajrájában a vendégek támadtak többet, ám nem sikerült bevenniük Fábián kapuját, a csapatok 1–0-s hazai vezetésnél vonultak pihenőre.

Hirdetés

A második játékrész kezdetén a tatrangi formációnál volt többet a labda, ám igazi gólhelyzetet nem tudtak kialakítani. Az 50. percben szabadrúgásból beívelt labdát fejelt mellé a tatrangi csatár, majd a házigazdák hagytak ki óriási lehetőséget: Turcu passza egyedül hagyta a kapussal Sántát, ám a kézdi csatár a hálóőrbe lőtt.

Ami késik nem múlik alapon a KSE támadásai újabb gólt eredményeztek, az 57. percben szögletrúgást követően ugyanaz a Turcu fejelt a kapuba.

A vendégek innentől nem számítottak, Turcu a 70., majd a 71. percben is közel állt a mesterhármashoz, ám előbb mellé, majd fölé lőtt.

A 90. percben Fábián egy 18 méterről lőtt szabadrúgást szögletre hárított, aztán a nem kevesebb, mint hét perces hosszabbításban már nem született több találat.

Az előző két fordulóban idegenben vereséget szenvedett KSE hazai bemutatkozása szépen sikerült, a játék biztató volt.

Ugyancsak szombaton a Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK farmcsapata Barcarozsnyón a helyi Olimpic Cetate vendégeként játszott. A házigazdák a szünetben már 3–0-ra vezettek, és végül 4–2 arányban győzték le a háromszéki alakulatot, amelynek góljait Rareș Crantea és Fehér Szilárd szerezte.

Labdarúgó 3. Liga, 5-ös csoport, 3. forduló:

Kézdivásárhelyi SE–Tatrangi Ciucaș 2–0 (1–0).

Gólszerző: Turcu (28., 57.).
KSE: Fábián – Bînța, Agafiței, Sütő, Gajdó, Albu, Turcu, Circa, Știubea, Gergely, Sánta. Cserék: Bunduc, Demeter, Zöld, Fülöp, Kapusi, Dobos, Ketesdi, Bandi, Tankó. Vezetőedző: Călin Moldovan.

Labdarúgó 3. Liga, 2023–2024-es szezon, 5-ös csoport, alapszakasz, 3. forduló

Labdarúgó 3. Liga, 2023–2024-es szezon, 5-ös csoport, alapszakasz

szóljon hozzá!
Hirdetés
Hirdetés
Ajánljuk még

Eltiltották és súlyos pénzbírsággal sújtották az OSK sportigazgatóját

A Román Labdarúgó-szövetség Fegyelmi és Etikai Bizottsága komoly büntetést szabott ki Hadnagy Attilára, a labdarúgó 2. Ligában szereplő Sepsi OSK sportigazgatójára, miután a Bihar FC elleni 2–2-es döntetlen után számon kérte a játékvezetőt.

„Nem mondtam, hogy tolvajok” – megszólalt Hadnagy Attila az eltiltása után

Reagált a büntetésére Hadnagy Attila: a Sepsi OSK sportigazgatója elismerte, hogy hangosan beszélt, ugyanakkor hangsúlyozta, hogy nem mondott sértő dolgokat, csupán tisztázni szerette volna a történteket a játékvezetőkkel a drámai végjáték után.

Székelyhon

Holtan találták meg a Gyergyóalfaluból eltűnt férfit

Megtalálták, de sajnos már nem volt életben a Gyergyóalfaluból eltűnt 63 éves férfi – közölték Gyergyóalfalu község Facebook-oldalán a hétfői nagyszabású keresőakciót követően.

`
Krónika

Bocsánatkérésre szólítja Zelenszkijt a székelyföldi parlamenti képviselő

Kulcsár-Terza József parlamenti képviselő, a Magyar Polgári Erő ügyvivő elnöke bocsánatkérést vár Zelenszkijtől, és felszólítja az Ukrajna területén élő kisebbségek jogainak biztosítására.

Krónika

Elektromos autó az üzemanyagválság ellen? Kiszámoltuk: meghökkentő a különbség

Az iráni háború által okozott üzemanyagársokk új lendületet adhat az elektromos autók piacának, de nem mindenhol ugyanúgy, valódi mentalitásváltást pedig valószínűleg csak egy hosszasan elhúzódó olajválság idézhet elő.

Főtér

A járdán gázoltak halálra egy terhes nőt. Hibáztatás helyett ideje lenne a saját felelősségünkön is elgondolkodni

A rendszer rossz, ez tény. De nem lehet mindent a rendszerre kenni. Talán a sofőrök egyéni hozzáállásával is baj van, méghozzá nem is kicsi.

Ez is érdekelheti

Néggyel válaszolt a vendég találatra a Gyergyói VSK

Egymás után a második győzelmét szerezte meg a labdarúgó 3. Liga 1-es csoportjában a Gyergyói VSK, miután hátrányból fordítva 4–1-re múlta felül a Bákói Aerostart.

Akkor lőtt gólt, amikor akart a VSK Székelyudvarhely

Nagyon elverte a sereghajtót a VSK Székelyudvarhely a teremlabdarúgó 1. Liga alsóházi rájátszásának mérkőzésén. Már a pihenőkor két számjegyű volt a különbség.

A KSE mellett a Sepsi OSK II. is ott lesz a play-offban

Négy pontot szereztek a háromszéki együttesek a labdarúgó 3. Liga alapszakaszának utolsó előtti fordulójában: a KSE remek támadójátékkal győzedelmeskedett az Oțelul II. ellen, míg a Sepsi OSK farmcsapata kiélezett csatában játszott döntetlent Blejoi-ban.

Az utolsó pillanatban úszott el a felsőház reménye az SZFC-nek

A labdarúgó 3. Liga alapszakaszának utolsó hazai meccsén lépett pályára a Székelyudvarhelyi FC, pénteken délután a felsőházi rájátszásért folytatott harcban rivális Bucovina Rădăuți volt az ellenfél a városi stadionban.

Gyorsítják a játékot a Sepsi OSK meccsein is, kiterjesztik a Multiball rendszert

A Román Labdarúgó-szövetség végrehajtó bizottsága döntött a Multiball rendszer kiterjesztéséről. Az új szabályt a 2. és a 3. Liga felsőházi rájátszásában, valamint a női élvonal play-offjában is bevezetik.

Idegenben vetett véget nyeretlenségi szériájának a Gyergyói VSK

Hosszú nyeretlenségi sorozatának vetett véget a Gyergyói VSK azáltal, hogy a Viitorul Onești otthonából elhozta a pontokat a labdarúgó 3. Ligában. A gyergyóiak kilenc sikertelen forduló után örülhettek újra a győzelemnek.

Mindkét félidőben három gólt lőtt, kiütéssel nyert a Kézdivásárhelyi SE

A ranglistamásodik Kézdivásárhelyi SE labdarúgócsapata mindkét félidőben háromszor vette be ellenfele kapuját, így fölényes győzelmet aratott hazai pályán a Dacia Unirea Brăila felett a 3. Liga 20. fordulójában.

A végén borult minden, elbúcsúzhat a felsőháztól a Székelyudvarhelyi FC

Vereséget szenvedett a Székelyudvarhelyi FC a felsőházi rájátszásért folytatott harc kulcsfontosságú mérkőzésén, egy könnyelműen befújt tizenegyessel 2–1-re maradt alul szombaton a Știința Miroslava vendégeként a labdarúgó 3. Liga 20. játéknapján.

Megállíthatatlan hazai pályán, már dobogón a sepsiszentgyörgyi utánpótláscsapat

Tovább folytatódott a Sepsi OSK II. remek hazai sorozata, a sepsiszentgyörgyiek a Victoria Traian ellen érvényesítették a papírformát, ezzel pedig sorozatban hetedik győzelmüket aratták pályaválasztóként a labdarúgó 3. Liga 2-es csoportjában.

Tovább tart a rossz sorozat: a Jászvásári USV is nyert Gyergyóban

Nem találja a győzelemhez vezető utat a Gyergyói VSK: a Hargita megyei együttes immár hét mérkőzés óta nyeretlen. Ez szombaton sem változott a Jászvásári USV ellen, a vendégek egyetlen találata elegendő volt a három pont megszerzéséhez.

Hirdetés
Hírlevél

Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!