Gólzáporos meccsen szerezte meg első hazai győzelmét az FK Csíkszereda

Sebestyén Ervin 2022. augusztus 28., 13:04 utolsó módosítás: 2022. augusztus 28., 16:01

Hazai pályán lépett gyepre az FK Csíkszereda csapata a labdarúgó 2. Liga negyedik fordulójában, az ellenfél az az FC Buzău volt, amely az első három játéknapon nem talált legyőzőre. A csíkiak remekül játszottak, megérdemelt győzelmet arattak.

A vasárnap délelőtti összecsapás remekül indult a hazaiaknak, a játék leginkább a vendégek kapuja előtt zajlott.

A 16. percben El-Sawy mintegy húsz méterről helyezett tökéletesen a felsőbe egy legurított labdát követően, a kapus tehetetlen volt, 1–0. Alig két minutummal később érkezett az újabb hazai gól: Petre Ivanovici elé került a játékszer a tizenhatoson belül, aki remekül fordult rá a vendégek kapujára és remek mozdulattal lőtte a rövid alsóba, ezzel megduplázva az FK előnyét, 2–0.

A két találatot követően több, mint negyedórán keresztül csak a mezőnyben csordogált a játék, egyik kapu sem forgott veszélyben. A 40. percben szinte a semmiből jött egy vendég ziccer, Trebotic lőhetett 11 méterről, azonban próbálkozása centikkel elgurult a bal kapufa mellett.

Az első játékrész legvégén egy szögletet követően az FK kapuja előtti kavarodásban nem tudott felszabadítani a védelem, a labda Ciobanu elé pattant, aki másfél méterről magabiztosan talált be, így 2–1-es eredménnyel vonulhattak szünetre a csapatok.

A második félidő elején gyorsan visszaállt a kétgólos különbség: Gál-Andrezly beadására remekül érkezett Kelemen Dávid, a csapatkapitány tökéletesen fejelt a vendégek kapujába, 3–1.

Az 51. percben ismét veszélyeztetett a hazai alakulat, Jebari négy védő szorításában is megteremtette a lövőhelyzetet, azonban Stoian hárítani tudott.

Újabb negyedóra elteltével Răzvan Matiș szenzációs bombagóllal szépített, egy kifejelt labda éppen hozzákerült, amit 18 méterről kapásból szúrt rá az FK kapujára, Gyenge Szilárd tehetetlen volt, 3–2. A folytatásban leginkább a vendégek próbálkoztak, azonban a csíkiak remekül védekeztek, igazán nagy gólhelyzetet nem engedtek a FC Buzău játékosainak.

Maradt a 3–2-es végeredmény, ezzel a vendégek elszenvedték idénybeli első vereségüket, míg az FK Csíkszereda zsinórban a második bajokiját nyerte meg és feljött a hetedik helyre. A csíkiak legközelebb az Unirea Slobozia otthonában lépnek pályára szeptember 3-án, szombaton.

Labdarúgó 2. Liga, alapszakasz, 4. forduló
FK Csíkszereda–FC Buzău 3–2 (2–1)
gólszerzők: El-Sawy (16.), Ivanovici (18.), Kelemen (49.), illetve Ciobanu (45.), Matiș (66.)

FK Csíkszereda: Gyenge – Gál-Andrezly (Rareș 84.), Kovács M. (Bărăbaș 73.), Kelemen, Apró – Ivanovici (Marvin 84.), Kovács L., Panos (Csürös 67.), Jebari – Jelena (Nemanic 73.), El-Sawy. Vezetőedző: Dican Ferenc.
FC Buzău: Stoian - Pârvulescu, Vîrtej, Wiktorski, Sălceanu - Trebotic, Lopez, A. Munteanu, Honciu - Blejdea, Ciobanu. Vezetőedző: Cristian Pustai.