Dican öröme, Pustai szomorúsága

Dobos László 2022. augusztus 28., 14:27

Megszerezte első hazai győzelmét a 2022-2023-as labdarúgó 2. Ligában az FK Csíkszereda, a székelyföldiek vasárnap délben 3–2-re nyertek a Gloria Buzău ellen. A Cristian Pustai által felkészített bodzavásáriak történetük során először veszítettek Csíkszeredában.

Örülhetett a szurkolótábor, első hazai győzelmét aratta az FK Csíkszereda Fotó: Pinti Attila

A nagyon jó színvonalú, gólokban gazdag mérkőzés után Dican Ferenc, az FK Csíkszereda vezetőedzője nagyon boldog volt, mert egy végig izgalmas, az utolsó másodpercig feszült találkozón sikerült a győzelem.

„Tudtuk, hogy nehéz ellenfél vár ránk, rutinos játékosokkal. Gyors és kombinatív játékot kértem a fiúktól, s ez sikerült is az első húsz percben, amikor 2–0-ra vezettünk. A kétgólos vezetés után, sajnos, egy kicsit visszavettek a tempóból a fiúk, és a szünet előtt gólt kaptunk. A második félidőt, hasonlóan az elsőhöz nagyon jól, góllal kezdtünk, de 3–1 után, sajnos, újra kiengedtek a fiúk. Azt hitték, hogy ha megvan az előny, akkor kész a meccs. Ezeken a dolgokon meg kell dolgozzunk! Gratulálok a játékosoknak a győzelemhez, és köszönöm a szurkolóknak, a nézőknek a csapatnak adott buzdítást, a taps által kapott segítséget” – nyilatkozta Dican a Székelyhonnak.

A vendégek szakvezetője, a kitűnő taktikusnak tartott, szászmedgyesi születésű, matematika-tanár alapképzésű Cristian Pustai a mérkőzés után szomorúan, egy székbe roskadva ült az öltözők folyosójának végén.

„Szomorú vagyok, mert megérdemeltünk volna egy döntetlent. A mérkőzést mi tulajdonképpen 0–2-ről kezdtük, de a második félidőben is a játékrész elején kaptunk gólt. Szomorú vagyok, mert először veszítek Csíkszeredában. Szóvá tettem a játékvezetőknek, hogy nem adtak meg két 11-est számunkra. Gyenge volt a bíráskodás.

Szerintem egy jó színvonalú találkozó volt, sok és szép góllal, két jó csapat nagyszerű meccse volt, amely egy jobb játékvezetést érdemelt volna. Kiváló sportlétesítmény fogadott, gratulálok a házigazdáknak a megvalósításokért, és dicséret a szurkolóknak. A csapat célkitűzése, a rájátszásba jutás marad, mert még csak a 4. fordulónál járunk, és ez az első vereségünk. Ismétlem, a játék képe alapján megérdemeltünk volna egy döntetlent”