A nagyon jó színvonalú, gólokban gazdag mérkőzés után Dican Ferenc, az FK Csíkszereda vezetőedzője nagyon boldog volt, mert egy végig izgalmas, az utolsó másodpercig feszült találkozón sikerült a győzelem.
„Tudtuk, hogy nehéz ellenfél vár ránk, rutinos játékosokkal. Gyors és kombinatív játékot kértem a fiúktól, s ez sikerült is az első húsz percben, amikor 2–0-ra vezettünk. A kétgólos vezetés után, sajnos, egy kicsit visszavettek a tempóból a fiúk, és a szünet előtt gólt kaptunk. A második félidőt, hasonlóan az elsőhöz nagyon jól, góllal kezdtünk, de 3–1 után, sajnos, újra kiengedtek a fiúk. Azt hitték, hogy ha megvan az előny, akkor kész a meccs. Ezeken a dolgokon meg kell dolgozzunk! Gratulálok a játékosoknak a győzelemhez, és köszönöm a szurkolóknak, a nézőknek a csapatnak adott buzdítást, a taps által kapott segítséget” – nyilatkozta Dican a Székelyhonnak.
A vendégek szakvezetője, a kitűnő taktikusnak tartott, szászmedgyesi születésű, matematika-tanár alapképzésű Cristian Pustai a mérkőzés után szomorúan, egy székbe roskadva ült az öltözők folyosójának végén.
„Szomorú vagyok, mert megérdemeltünk volna egy döntetlent. A mérkőzést mi tulajdonképpen 0–2-ről kezdtük, de a második félidőben is a játékrész elején kaptunk gólt. Szomorú vagyok, mert először veszítek Csíkszeredában. Szóvá tettem a játékvezetőknek, hogy nem adtak meg két 11-est számunkra. Gyenge volt a bíráskodás.
– mondta el Pustai.
Befejeződött a milánói-cortinai téli olimpia a székelyföldi hódeszkások számára: Mandel Kata és Bartalis Henrietta tisztes helytállással zárta a snowboard crossz versenyt. Az élmény örök, a cél pedig már a négy év múlva esedékes folytatás.
Nem maradt következmények nélkül a piros-fehérek kínos veresége a jégkorong Román Kupa elődöntőjében. A Gyergyói Hoki Klub elköszönt Markus Juurikkala vezetőedzőtől. Helyére a korábbi tréner Szilassy Zoltán tér vissza, vasárnap már ő dirigál a kispadon.
Több mentőegységet riasztottak, köztük egy mentőhelikoptert is Marosvásárhelyről, miután szénabála zuhant egy hétéves gyermekre a Szeben megyei Szászivánfalván.
Négyre emelkedett a budakeszi panziótűz halálos áldozatainak száma, az egyik életveszélyes sérült a kórházban életét vesztette – közölte a Pest Vármegyei Rendőr-főkapitányság a Facebook-oldalán pénteken.
Tovább dagad a kolozsvári körgyűrűbotrány: a csalást kiáltó bosnyák útépítő bemutatta bizonyítékait és kérte a kivitelezési szerződés felbontását. Miközben Emil Boc polgármester „mossa kezeit”, a román útépítő fővállalkozó más ügyekben is „sáros” lehet.
Az állam pénzén kaptál orvosi diplomát? Akkor dolgozz vagy öt évig állami kórházban! Gyereket nevel az egyik alkotmánybíró, ötödször is halaszthatják a döntést a bírák nyugdíja ügyében. Összeomlás szélén a romániai ingatlanágazat.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!