Fülöp bevágta a tizenegyest, hozták a kötelezőt

Orbán Zsolt 2020. október 03., 17:46

Fülöp István kiválóan elvégzett büntetőjével a Sepsi OSK begyűjtötte a kötelező három pontot szombaton délután a FC Argeș elleni hazai bajnokin.

Az új idényben először nyert hazai pályán a Sepsi Fotó: Pinti Attila

Leo Grozavu vezetőedző és Boubacar Fofana középpályás is visszafogottan nyilatkozott a hétvégi bajnokit felvezető sajtótájékoztatón. Mindketten nehéz mérkőzésre számítottak az újonc ellen, annak ellenére, hogy a pitești-i csapat még egyszer sem tudott nyerni az új kiírásban.

A 3–5–2-es felállásban játszó piros-fehérek esélyesekhez méltóan uralták a sepsiszentgyörgyi találkozót.

A Sepsi-játékosok már az első félidőben is bőven adtak munkát Croitoru-kapusnak. Előbb Purece tévesztette el a célpontot két távoli lövéssel, majd Nouvier löketét védte a vendégek hálóőre, Vașvari pedig a kapufát találta el egy 30 méteres próbálkozással.

A második játékrész elején végre előnybe került a székely csapat: egy kezezésért megítélt büntetőt az 57. percben Fülöp István a léc segítségével védhetetlenül vágott a hálóba.

Kevéssel ezt követően az FC Argeș majdnem öngólt szerzett, de marad az 1–0, amely egészen a végéig kitartott az eredményjelzőn.

A lilák egyedüli valamire való helyzetét Grecu lőtte mellé a 69. percben. A mérkőzés végén a csereként beállt Fülöp Lóránd hagyott ki egy nagy lehetőséget, de ez már nem számított a végelszámolásnál.

A Sepsi OSK hozva a kötelezőt, először tudott nyerni házigazdaként az új idényben, ugyanakkor a vezetőedző elvárásnak megfelelve két győzelmet összekapcsolt a csapat.

A háromszékiek ebben a pillanatban  kilenc ponttal negyedikek a tabellán.

Labadrúgó 1. Liga, alapszakasz, 6. forduló:
Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK–FC Argeș Pitești 1–0 (0–0)
Gólszerző: Fülöp I. (58., büntetőből)
Sepsi OSK: Niczuly – Dimitrov, Bouhenna, Mitrea – Nouvier (Aganovic, a szünetben), Fülöp I. (Achahbar 78.), Vașvari, Dragomir (Purece 9., Tincu 89.), Ștefănescu – Golofca (Fülöp L.), Safranko.
Vezetőedző: Leo Groavu.
FC Argeș: Croitoru – Matei, Leca, Deslandes, Mușat – Colli, Prepeliță (Năstăsie 67.), Cozma (1., Blejdea, Marakis 67.) – Grecu, Malele, Honciu (Deac 67.).
Vezetőedző: Ionuț Badea.
Vezette: Ionuț Coza (Bukarest).
•  Fotó: Pinti Attila