A Sepsi OSK újonccal találkozik a labdarúgó 1. Liga hatodik fordulójában, a sepsiszentgyörgyi csapat szombaton 15.30-tól az FC Argeș együttesével csap össze a szemerjai stadionban.
Bár a pitești-i alakulat még nem tudott győzni az új kiírásban, a háromszékiek – akik a legutóbbi fordulóban a Voluntari pályáján ünnepelték első győzelmüket – igyekeznek nem elbízni magukat.
A csütörtöki sajtótájékoztatón Leo Grozavu vezetőedző mellett a guineai középpályás, Boubacar Fofana nyilatkozott.
Mi reméljük, hogy ez nem most fog bekövetkezni, nagy szükségünk van a három pontra. Öt forduló telt el, mi pedig nem tudtunk nagy dolgokat megvalósítani, csak a Voluntari ellen nyertünk, és szeretnénk végre győzelmeket összekapcsolni”
– mondta Grozavu, aki hozzátette, nem mindenki egészséges a keretből, de az új szezonban kevesebb fejtörést okoz a kezdőtizenegy összeállítása, mivel több játékos áll rendelkezésére, mint „tavaly”.
A nyáron igazolt Boubacar Fofana elmondta, jól érzi magát a klubnál, ahol jó és komoly emberek veszik körül.
Az afrikai védekező középpályás szerint nagyon fontos volt a Voluntari elleni kiharcolt, önbizalom növelő siker.
„Fontos meccs előtt állunk. Könnyűnek tűnhet, de egyáltalán nem lesz az. Minden bajnoki nehéz, hiszen a bajnokság nagyon kemény. Minden meccset komolyan kell venni, tisztelnünk kell a FC Argeș-t. Keményen kell dolgoznunk a célkitűzésért, hogy majd bekerülhessünk a playoff-ba” – fogalmazott Fofana.
Ismét pénzbírsággal sújtotta a Román Labdarúgó-szövetség (FRF) fegyelmi bizottsága az FK Csíkszereda együttesét. A Szuperligában szereplő Hargita megyei klub ezúttal minden korábbinál magasabb összeget köteles befizetni.
Totális támadójátékkal és pazar második félidei teljesítményével az FK Csíkszereda kiütötte a harmadosztályú ellenfelét a Román Kupa csoportkörének zárófordulójában, ennek ellenére kiesett a sorozatból. Eppel Márton hét perc alatt mesterhármast szerzett.
A hatóságok szerint megközelítőleg kétmillió lejes kár érte az állami költségvetést egy összetett adócsalási ügyben, amely Maros megyéből indult.
Világszerte akár 6000 munkahelyet szüntethet meg a következő két évben a Heineken a sör iránti kereslet csökkenése miatt.
A szakértők szerint 2026 újabb negatív rekordokat hozhat az ingatlanfejlesztési területen, különösen az adóemelések és a lakóházak iránti kereslet folyamatos gyengülése miatt.
Az Universitatea fociultrái magyar diákokra támadtak a buszon. Újabb súlyos közúti baleset történt a bánsági halálos úton. Mesterséges intelligenciával szövik tovább a dák alagutak összeesküvés-elméletét.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!