Fölényes győzelemmel zárta jászvásári kiszállását a Sepsi OSK

Horváth Bálint Ottó 2020. október 17., 18:32 utolsó módosítás: 2020. október 17., 19:07

A Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK már az első félidőben megalapozta győzelmét a Jászvásári Poli otthonában, ahol végül 4–1-re nyert, és a bajnoki szünet után is folytatja a jó eredmények sorát.

A háromszéki együttes szombaton délután mérkőzött meg a sérülések és fertőzések miatt megfogyatkozott moldvai ellenfelével a labdarúgó élvonal 7. fordulójában.

Veszélyesebben játszott a találkozó elején a Sepsi OSK, amely első nagy helyzetét Fülöp István révén hagyta ki, aki a fiatal Dragomir kiváló átadása után fölé emelt. Az első félidő közepén már eredményes volt Leo Grozavu csapata, Dimitrov pontos beadását Fülöp Loránd a kapusba lőtte,

a kipattanót viszont a csapatban első alkalommal kezdő Admir Bajrovic a hálóba továbbította.

Ezután is a vendégjátékosok voltak aktívabbak támadásban, akik hamarosan megduplázták előnyüket: Dimitrov kapufája után folytatódott a sepsiszentgyörgyiek akciója, Ștefănescut a tizenhatoson belül elgáncsolták,

a megítélt büntetőt Vașvari magabiztosan értékesítette. Alig öt perccel később pedig már hárommal vezetett a Sepsi OSK, Achahbar szöglete után Bouhenna fejjel talált be.

A második félidő elején hamar szépített a Poli, a háromszékiek védői nem tudták megállítani Popadiucot, aki laposan gurított Niczuly kapujába. Ezzel a hazaiak valamelyest visszajöttek a meccsbe, sőt akár a következő lehetőségüknél is betalálhattak volna. A Sepsi OSK Golofca és Achahbar helyzeteivel válaszolt, akiknek lövése nem sokkal kerülte el a kaput.

A hátralévő időben már nem forgott veszélyben a sepsiszentgyörgyi együttes magabiztos győzelme,

amely a hosszabbítás elején beállította a végeredményt, Purece beadását De Iriondo a saját kapujába lőtte.

A Sepsi OSK egymás után a harmadik mérkőzését nyerte meg a bajnokságban, és átmenetileg feljött a ranglista harmadik helyére.

Labdarúgó 1. Liga, alapszakasz, 7. forduló:
Jászvásári Poli–Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK 1–4 (0–3).
Gólszerzők: Popadiuc (54.), illetve Bajrovic (25.), Vașvari (34., büntetőből), Bouhenna (39.), De Iriondo (90+1., öngól).
Poli: Brânză – Onea (Stan, 89.), De Iriondo, Baxevanos, Bușu – F. Cristea (Chacana, 46.), Atska (Cabral, 46.), Passaglia – Popadiuc (Gai Assulin, 82.), Platini, A. Cristea. Edző: Daniel Pancu.
Sepsi: Niczuly – Dimitrov (Deliggianidisz, 59.), Bouhenna, B. Mitrea, Ștefănescu – Fülöp I. (Fofana, 81.), Vașvari, Aganovic (Purece, 81.) – Dragomir (Achahbar, 14.), Fülöp L., Bajrovic (Golofca, 59.). Edző: Leo Grozavu.
Vezette: Ionuț Coza (Cernica, Ilfov).