Hirdetés

Fogynak a felsőházi rájátszást érő helyek a 3. Ligában

A Székelyudvarhelyi FC ott lehet az első négyben az alapszakasz végén
Fotó: László Ildikó

Mindössze három forduló maradt hátra a labdarúgó 3. Liga alapszakaszából, a tíz csoportból összesen 40 gárda jut majd a felsőházi rájátszásba, eddig tizenegy csapat biztosította be helyét a legjobbak között.

Összehasonlításképpen a 2022–2023-as idényben ugyanebben az időszakban tíz együttes kvalifikálta magát a felsőházi rájátszásba, míg egy évvel korábban ez a szám 21 volt.

Azok a csapatok, amelyek egészen biztosan az első négyben végeznek idén a harmadosztályú csoportokban: Foresta Suceava (1. csoport), Metalul Buzău, CSM Focșani (mindkettő 2. csoport), CS Afumați, Dunărea Călărași (mindkettő 3. csoport), Bukaresti Dinamo, CS Blejoi (mindkettő 4. csoport), Cetatea Turnu Măgurele (6.), Nagyváradi FC Bihor (8.), Besztercei Gloria (9. ) és Zilahi SCM (10.).

Hirdetés

Három olyan csoport van (2., 3., 4.), amelyben a kiadó négy helyből kettő már elkelt, míg az 1-es, 6-os, 9-es és 10-esben egy-egy gárda biztosította be a helyét. Az 5-ös és 7-es csoportban nincs olyan klub, aki nyugodtan várhatná a folytatást.

•  Fotó: László Ildikó Galéria

Fotó: László Ildikó

Mi a helyzet a székelyföldi csapatokkal?

Az 5-ös és a 9-es csoportban egyaránt szerepelnek székelyföldi klubok, ráadásul vannak köztük olyanok, amelyek elcsíphetik az első négy hely valamelyikét.

A Székelyudvarhelyi FC három fordulóval a vége előtt a negyedik pozícióban áll, négy egységgel a harmadik mögött, viszont kettővel a Brassói Kids Tâmpa előtt.

A klub március 8-án a Viitorul Curiţa otthonában kezd, majd az SZFC-hez látogat a 3. helyezett Barcarozsnyó, végül a jelenlegi éllovas Zernyest ellen idegenben zárja az alapszakaszt. Nincs könnyű sorsolásuk, viszont elcsíphető a felsőházi rájátszást érő helyek egyike.

Kapcsolódó

Ebben a csoportban matematikailag mindössze a Brassói Kids Tâmpa férkőzhet még be a legjobb négybe, ehhez a maradék három játéknapon le kell dolgoznia a kétpontos hátrányát az udvarhelyiekkel szemben.

A Sepsi OSK II., a Kézdivásárhelyi SE és a Brassói SR Municipal egészen biztosan a bennmaradásért fognak küzdeni.

•  Fotó: László Ildikó Galéria

Fotó: László Ildikó

A folytatásban a sepsiszentgyörgyiek éppen a brassóiakat fogadják hazai pályán, majd az éllovas Zernyesti Olimpic ellen is saját közönségük előtt szerepelhetnek, az alapszakaszt pedig a szintén kiválóan teljesítő AFC Câmpulung – Muscel 2022 otthonában zárják.

Ezzel szemben sokkal könnyebb helyzetben van a KSE, amely előbb a Brassói Kids Tâmpa ellen bizonyíthat, majd a Viitorul Curiţa gárdáját fogadja és végezetül Barcarozsnyón játszik.

Labdarúgó 3. Liga, 2023–2024-es szezon, 5-ös csoport, alapszakasz

A 9-es csoportban a Nyárádtői Unirea jelenleg a harmadik helyet foglalja el, 27 pontot gyűjtöttek 15 játéknap alatt, és mindössze három egységgel maradnak le a dobogó második fokáról. Márciusban rangadóval kezdenek a Gyulafehérvári CSM ellen, valamint ezt követően a hetedik Kudzsiri Metalurgistul és a második Medgyesi SK otthonában kell bizonyítaniuk.

•  Fotó: László Ildikó Galéria

Fotó: László Ildikó

Az ötödik pozícióban helyezkedik el a Marosvásárhelyi SE, 23 pontot szereztek eddig, így mindössze eggyel maradnak le a negyedik, utolsó felsőházi rájátszást érő helyet elfoglaló Gyulafehérvári CSU-tól. A folytatásban a sereghajtó Kolozsvári Viitorult fogadják, majd az éllovas Besztercei Gloria otthonába látogatnak, végezetül könnyűnek ígérkező csatát vívnak hazai pályán az Alsógáldi Industria ellen.

A sorsolás kedvez a marosvásárhelyieknek, minden esélyük megvan arra, hogy ott legyenek az első négyben az alapszakasz végén.

A Szászrégeni Avântul számára esélytelen a felsőházi rájátszás, 11 egységet gyűjtöttek össze eddig, ami a 8. helyre volt elegendő. Ők a bennmaradásért fognak majd küzdeni.

A harmadosztály küzdelmei március 9-én folytatódnak, és rengeteg izgalmat tartogat a maradék három forduló az alapszakaszban.

Labdarúgó 3. Liga, 2023–2024-es szezon, 9-es csoport, alapszakasz

szóljon hozzá!
Hirdetés
Hirdetés
Ajánljuk még

Távozhat a brazil játékmester az FK Csíkszeredától

Kiemelkedőt alkotott az élvonalban újonc FK Csíkszereda mezében Anderson Ceara, a klasszis megoldásokkal előrukkolt brazil idegenlégiósnak több kérője is van, és nagy valószínűsággel a nyáron távozik a székelyföldi klubtól.

Alaposan megkavarták 2027-től a divíziós hokivébék lebonyolítását

Fontos döntéseket hozott a Nemzetközi Jégkorong Szövetség (IIHF) zürichi éves kongresszusa, ahol nyilvánosságra hozták a 2027-es világbajnokságok helyszíneit és csoportbeosztásait, valamint jelentős versenyrendszer-reformot is elfogadtak.

Székelyhon

Több parkoló autónak ütközött egy ittas nő Csíkszeredában – fotók

Ittas állapotban ütközött több parkoló autóval, és egy kerítésnek is nekiment a csíkszeredai Fenyő és Nárcisz utcákban egy 33 éves nő szombatra virradóan Csíkszeredában – erősítette meg lapunknak a Hargita Megyei Rendőr-főkapitányság.

`
Krónika

„Csak legyen egy kis egészségem” – Minimálnyugdíjból, egyedül vív csendes küzdelmet az ádámosi Kati néni

A Maros megyei Ádámoson élő, 78. életévében járó Finta Katalin minden hónapban ugyanazt számolgatja: mire elég az 1281 lejes minimálnyugdíj. Kenyérre, olajra, gyógyszerre még futja, de a tél, a fűtés és az egyedüllét egyre nehezebbé teszi a mindennapokat.

Krónika

Állami kitüntetést kapott a montreali olimpia hőse, Nadia Comăneci

Nicușor Dan szombaton a Románia Csillaga érdemrend nagykereszt fokozatával tüntette ki Nadia Comăneci egykori tornászt abból az alkalomból, hogy 50 évvel ezelőtt a sporttörténelemben elsőként kapott 10-es pontszámot a gyakorlatára a montreali olimpián.

Főtér

Demeter András kicsinálása – szempontok egy igen gyorsan levezényelt, virtuóz akcióhoz

Azt nem tudni, hogy a lemondott miniszter ellen kik tervelték ki és hajtották végre az akciót, elképzelhető, hogy ez soha nem is fog kiderülni.

Ez is érdekelheti

Egy héttel később kezdődik az új szezon a romániai futballban

A Román Labdarúgó-szövetség módosította a 2026–2027-es idény rajtjának időpontját: a Szuperliga az eredetileg tervezettnél egy héttel később, július közepén kezdődik. Az új szezonban az FK Csíkszereda és a Sepsi OSK képviseli Székelyföldet az élvonalban.

Tizenegyesdráma a KSE meccsén, az újdonsült bajnok négyet lőtt a Sepsi OSK II-nek

A papírformának megfelelően alakult a rájátszás utolsó fordulója a labdarúgó 3. Liga 1-es csoportjában: az éllovas Cetatea simán győzött a Sepsi OSK II. ellen és ezzel feljutott, míg a KSE-nek sikerült ismét borsot törnie a Gura Humorului orra alá.

Demény Norbert: a folytonosság előrelépést hozhat az SZFC-nél

A Székelyudvarhelyi FC vezetőedzője, Demény Norbert a keretösszeállítás nehézségeiről, a moldvai csoport sajátosságairól, az utazások terhéről is beszélt az idényértékelő interjúban. Szerinte Székelyudvarhelynek a másodosztályban lenne a helye.

Bukovinai szezonzáró: királycsinálók lesznek a háromszéki csapatok a 3. Ligában

A háromszéki csapatok döntenek az 1-es csoport egyenes ágú feljutójáról a 3. Liga utolsó fordulójában, a Sepsi OSK II. a listavezető Cetatea Suceava, míg a Kézdivásárhelyi SE a második helyen álló Șoimii Gura Humorului vendégeként zárja a pontvadászatot.

Ketten már feljutottak, sok mindenről dönt a 3. Liga felsőházának utolsó játéknapja

Mindössze egy forduló maradt hátra a labdarúgó 3. Liga felsőházi rájátszásából, azonban a négy csoportból eddig csak két csapat biztosította be matematikailag is a feljutását a másodosztályba. Az utolsó játéknap rengeteg izgalmat tartogat.

Két büntető döntött: döntetlent játszott utolsó hazai meccsén a Kézdivásárhelyi SE

Két tizenegyes döntött a pontosztozkodásról a Kézdivásárhelyi SE idénybeli utolsó hazai mérkőzésén, a céhes városiak a Știința Miroslavával játszottak döntetlent a harmadosztályú labdarúgó-bajnokság felsőházi rájátszásának 7. fordulójában.

Kiesett, de maradna a 3. Ligában a Gyergyószentmiklósi VSK

Legyőzte a Székelyudvarhelyi FC-t a Gyergyószentmiklósi VSK a labdarúgó 3. Liga utolsó fordulójában, de nem tudta elkerülni a kiesést. Azon dolgozik a klubvezetés, hogy ősztől is ezen a szinten szerepeljen a csapat.

Ismerős arcok okozták a Sepsi OSK II. vesztét

Nem tudott meglepetést okozni a Sepsi OSK másodcsapata az erősebb játékerőt képviselő Șoimii Gura Humorului ellen, a sepsiszentgyörgyiek egygólos vereséget szenvedtek hazai pályán a labdarúgó 3. Liga felsőházi rájátszásának utolsóelőtti fordulójában.

Zsinórban harmadszor veszített, komoly bajban a Gyergyói VSK

Egy fordulóval a bajnokság vége előtt az utolsó előtti, azaz kieső helyen áll a Gyergyószentmiklósi VSK a labdarúgó 3. Ligában. Szombaton délután Vaslui-ban sem sikerült pontot szerezni.

Az utolsó pillanatokban úszott el a KSE győzelme, pont nélkül maradt a Sepsi OSK II.

A Kézdivásárhelyi SE emberhátrányban is közel állt ahhoz, hogy mindhárom pontot elhozza a Viitorul Onești otthonából, ám a hosszabbításban egyenlítettek a hazaiak, így be kellett érnie a döntetlennel. A Sepsi OSK II. a Știința Miroslava ellen kapitulált.

Hirdetés
Hírlevél

Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!