Hirdetés

Saját kezében a sorsa, a csapatmenedzser szerint felsőházba jut a Székelyudvarhelyi FC

A székelyudvarhelyi együttesnél bíznak abban, hogy a szezon végén elérik a kitűzött célt
Fotó: László Ildikó

2023. december 13., 11:54

A labdarúgó 3. Ligában felsőházi rájátszást jelentő negyedik helyen tölti a téli szünetet a Székelyudvarhelyi FC. László Zsolt csapatmenedzserrel összegeztük az őszi teljesítményt és próbáltunk jóslatokba bocsátkozni a folytatást illetően.

2023. december 13., 11:54

Az alapszakaszból mindössze három forduló maradt tavaszra, az 5-ös csoportban negyedik SZFC-nek pedig eléggé nehéz a sorsolása, hiszen március közepén a 8. helyezett Viitorul Curiţa otthonában kezd, majd Székelyudvarhelyre látogat a 3. Barcarozsnyó, végül a jelenlegi éllovas Zernyesten zárja az alapszakaszt.

A felsőházi szereplésre egyedül még az ötödik Brassói Kids Tâmpának van matematikai esélye, két ponttal van lemaradva az SZFC-től, míg a hatodik Kézdivásárhelyi SE már tíz egységnyire van az udvarhelyiektől. A Kids épp a KSE-t fogadja az első tavaszi fordulóban, ezután az utolsó előtti Tatranghoz látogat, majd a sereghajtó Brassói SR Municipalt fogadja.

•  Fotó: László Ildikó Galéria

Fotó: László Ildikó

Hirdetés

Összegezve az őszi szezont, a tizenöt forduló alatt az SZFC 8 győzelmet aratott, négy döntetlen mellett háromszor vereséget szenvedett. Védelme a legjobb a csoportban, hiszen a Câmpulunggal együtt mindössze tíz gólt kapott. Támadósora negyedik legjobb a szériában (26 szerzett gól), az éllovas Zernyest közel kétszer annyi találatot lőtt (50).

Lucian Nicolau vezetőedző tanítványai három győzelemmel kezdték a szezont, ezeken a mérkőzéseken még gólt sem kapott az SZFC. Ezután azonban egy hétmeccses hullámvölgy következett (egy győzelem, négy döntetlen, két vereség, négy szerzett, nyolc kapott találat), emiatt pedig kiszorult a felsőházi rájátszást jelentő helyekről.

A csapat talpra állt, az utolsó öt meccsén négy győzelmet aratott és egyedül Câmpulungon kapott gólt és egyben szenvedett vereséget.

László Zsolt csapatmenedzser szerint a hullámvölgyben sokszor elkerülte a szerencse is az SZFC-t. „Ha hazai pályán Câmpulungtól nem kapjuk azt a nagy potyagólt, legalább döntetlent játszottunk volna velük, Zernyesttel szemben pedig a hajráig 2–0-ra vezettünk, onnan egyenlítettek ki. Kézdivásárhelyen egészen a 97. percig vezettünk, akkor kaptuk a döntetlent jelentő gólt büntetőből. Ha ezeken a meccseken elhullatott pontokat összegyűjtöttük volna, az első helyen töltenénk a téli szünetet, de ilyen a foci” – kezdte az összegzőt László Zsolt.

•  Fotó: László Ildikó Galéria

Fotó: László Ildikó

A csapatmenedzser hangsúlyozta, hogy a Székelyudvarhelyi FC-nek a 3. Liga mezőnyének egyik legjobb középpályája van:

Simóval, Gavîrlițăval és Györgyivel sokszor megállíthatatlanok vagyunk támadásban. Az őszi szezonban több játékos is nagyon jól teljestett, ám vannak olyanok is, akik sajnos csalódást keltettek. Ennek szerintem lesznek következményei. Az év vége előtt összeül a klub vezetősége az edzői stábbal, kiértékeljük az őszt és döntünk a hogyan továbbról”.

A csapatmenedzser kiemelte, hogy a szezon során két 2006-os születésű, saját nevelésű játékos is bemutatkozott a felnőttek között, Imets Ádám és Fosztó Máté, illetve a 2005-ös Farkas Nándor.

László Zsolt szerint habár a Kids sorsolása könnyebbnek tűnik, az SZFC van annyira jó csapat, hogy kiharcolja a felsőházi rájátszást. „A sorsunk a saját kezünkben van. A Kids elleni 2–0-val megmutattuk, hogy jobb csapat vagyunk, mint ők, megérdemelten kerültünk eléjük. Köszönjük a szurkolóinknak, hogy időjárástól függetlenül kijárnak meccseinkre, nagyon fontosak nekünk” – zárta a beszélgetést László Zsolt.

A labdarúgó 3. Liga a tervek szerint március 9-én folytatódik.

Labdarúgó 3. Liga, 2023–2024-es szezon, 5-ös csoport, alapszakasz

szóljon hozzá!
Hirdetés
Hirdetés
Ajánljuk még

A magyar élvonalban ezüstérmes szakember érkezhet az FK Csíkszereda élére

Magyar sajtóértesülések szerint Szabó István, a Kecskemét és a Nyíregyháza korábbi sikeredzője nyártól az FK Csíkszeredánál vállal szakmai vezetői vagy sportigazgatói munkát.

Sértegette a bírókat, eltiltották a Sportklub csatárát (videóval)

Automatikus eltiltás miatt kihagyja a Csíkszeredai Sportklub következő mérkőzését a kanadai Nicholas Ritchie, aki tiszteletlenül viselkedett a játékvezetőkkel szemben a Gyergyói Hoki Klub elleni összecsapás végén.

Székelyhon

Szokatlan helyzet állt elő a székelyföldi benzinkutaknál csütörtök reggel

Egyes töltőállomásoknál 9 banival drágult csütörtökön a standard benzin, elérve a 8 lej 40 banis literenkénti árat. De ezúttal nem önmagában a drágulás a meglepő, azt ugyanis megszokhattuk már.

`
Krónika

Orbán Viktor levelet írt a határon túli magyaroknak: nemzetünk ereje az egységéből fakad

Orbán Viktor miniszterelnök levélben fordul a határon túli magyarokhoz, arra kérve, hogy vegyenek részt az április 12-i országgyűlési választáson.

Krónika

Zelenszkijjel az oldalán bírálta Magyarországot a román államfő

Nicușor Dan szerint elfogadhatatlan, hogy a 27 uniós tagállam közös döntését az Ukrajna támogatására szánt hitelről hetekkel később megkérdőjelezi Magyarország.

Főtér

A marosvécsi kastély úrnőitől a maszkulin honleányokig

A Helikon női háttérországáról és a 19. századi férfieszményekről is szó volt a Babeș-Bolyai Tudományegyetem történészkonferenciáján.

Ez is érdekelheti

Idegenben vetett véget nyeretlenségi szériájának a Gyergyói VSK

Hosszú nyeretlenségi sorozatának vetett véget a Gyergyói VSK azáltal, hogy a Viitorul Onești otthonából elhozta a pontokat a labdarúgó 3. Ligában. A gyergyóiak kilenc sikertelen forduló után örülhettek újra a győzelemnek.

Mindkét félidőben három gólt lőtt, kiütéssel nyert a Kézdivásárhelyi SE

A ranglistamásodik Kézdivásárhelyi SE labdarúgócsapata mindkét félidőben háromszor vette be ellenfele kapuját, így fölényes győzelmet aratott hazai pályán a Dacia Unirea Brăila felett a 3. Liga 20. fordulójában.

A végén borult minden, elbúcsúzhat a felsőháztól a Székelyudvarhelyi FC

Vereséget szenvedett a Székelyudvarhelyi FC a felsőházi rájátszásért folytatott harc kulcsfontosságú mérkőzésén, egy könnyelműen befújt tizenegyessel 2–1-re maradt alul szombaton a Știința Miroslava vendégeként a labdarúgó 3. Liga 20. játéknapján.

Megállíthatatlan hazai pályán, már dobogón a sepsiszentgyörgyi utánpótláscsapat

Tovább folytatódott a Sepsi OSK II. remek hazai sorozata, a sepsiszentgyörgyiek a Victoria Traian ellen érvényesítették a papírformát, ezzel pedig sorozatban hetedik győzelmüket aratták pályaválasztóként a labdarúgó 3. Liga 2-es csoportjában.

Tovább tart a rossz sorozat: a Jászvásári USV is nyert Gyergyóban

Nem találja a győzelemhez vezető utat a Gyergyói VSK: a Hargita megyei együttes immár hét mérkőzés óta nyeretlen. Ez szombaton sem változott a Jászvásári USV ellen, a vendégek egyetlen találata elegendő volt a három pont megszerzéséhez.

Magabiztos győzelem idegenben, már a legjobb négy között a háromszékiek farmcsapata

Továbbra is kiválóan teljesít a labdarúgó 3. Liga 2-es csoportjában Nagy Sándor legénysége: a Sepsi OSK II. szombat délután a CS Păuleşti otthonában megérdemelt győzelmet aratott. A háromszékiek ezzel már a play-offot érő legjobb négy között találhatóak.

Hármat vágott a szünet után idegenben a Kézdivásárhelyi SE

Igazolta a papírformát a Kézdivásárhelyi SE, amely a Petrolul Ploiești II. vendégeként magabiztos, 3–0-ra nyert a labdarúgó 3. Liga 19. fordulójában. A télen érkezett Vlad Mihalcea első találatát szerezte kék-fehérben.

Nem tudta tartani az éllovas ritmusát az SZFC

A meccs kétharmadában szoros volt a játék a Székelyudvarhelyi FC és a Șoimii Gura Humorului között a labdarúgó 3. Liga 19. fordulójában, aztán az 1-es csoport éllovasa ritmust váltott a sétatéri stadionban és kiütéses győzelmet aratott.

A harmadosztályba igazolt a Sepsi OSK volt középpályása

Az év elején közös megegyezéssel távozott a Sepsi OSK-tól Marian Drăghiceanu, aki csak ezen a héten talált új csapatot magának, a labdarúgó 3. Ligában szereplő Cetatea Suceavánál folytatja.

Találat nélkül a hargitaiak a 3. Liga tavaszi nyitányán

Döntetlennel kezdte a tavaszi szezont a Székelyudvarhelyi FC Adjudon, míg a Gyergyószentmiklósi VSK súlyos vereséget szenvedett hazai pályán a Cetatea Suceavától a labdarúgó 3. Liga alapszakaszának 18. fordulójában.

Hirdetés
Hírlevél

Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!