Saját kezében a sorsa, a csapatmenedzser szerint felsőházba jut a Székelyudvarhelyi FC

Zátyi Tibor 2023. december 13., 11:54 utolsó módosítás: 2023. december 13., 11:55

A labdarúgó 3. Ligában felsőházi rájátszást jelentő negyedik helyen tölti a téli szünetet a Székelyudvarhelyi FC. László Zsolt csapatmenedzserrel összegeztük az őszi teljesítményt és próbáltunk jóslatokba bocsátkozni a folytatást illetően.

A székelyudvarhelyi együttesnél bíznak abban, hogy a szezon végén elérik a kitűzött célt Fotó: László Ildikó

Az alapszakaszból mindössze három forduló maradt tavaszra, az 5-ös csoportban negyedik SZFC-nek pedig eléggé nehéz a sorsolása, hiszen március közepén a 8. helyezett Viitorul Curiţa otthonában kezd, majd Székelyudvarhelyre látogat a 3. Barcarozsnyó, végül a jelenlegi éllovas Zernyesten zárja az alapszakaszt.

A felsőházi szereplésre egyedül még az ötödik Brassói Kids Tâmpának van matematikai esélye, két ponttal van lemaradva az SZFC-től, míg a hatodik Kézdivásárhelyi SE már tíz egységnyire van az udvarhelyiektől. A Kids épp a KSE-t fogadja az első tavaszi fordulóban, ezután az utolsó előtti Tatranghoz látogat, majd a sereghajtó Brassói SR Municipalt fogadja.

Fotó: László Ildikó

Összegezve az őszi szezont, a tizenöt forduló alatt az SZFC 8 győzelmet aratott, négy döntetlen mellett háromszor vereséget szenvedett. Védelme a legjobb a csoportban, hiszen a Câmpulunggal együtt mindössze tíz gólt kapott. Támadósora negyedik legjobb a szériában (26 szerzett gól), az éllovas Zernyest közel kétszer annyi találatot lőtt (50).

Lucian Nicolau vezetőedző tanítványai három győzelemmel kezdték a szezont, ezeken a mérkőzéseken még gólt sem kapott az SZFC. Ezután azonban egy hétmeccses hullámvölgy következett (egy győzelem, négy döntetlen, két vereség, négy szerzett, nyolc kapott találat), emiatt pedig kiszorult a felsőházi rájátszást jelentő helyekről.

A csapat talpra állt, az utolsó öt meccsén négy győzelmet aratott és egyedül Câmpulungon kapott gólt és egyben szenvedett vereséget.

László Zsolt csapatmenedzser szerint a hullámvölgyben sokszor elkerülte a szerencse is az SZFC-t. „Ha hazai pályán Câmpulungtól nem kapjuk azt a nagy potyagólt, legalább döntetlent játszottunk volna velük, Zernyesttel szemben pedig a hajráig 2–0-ra vezettünk, onnan egyenlítettek ki. Kézdivásárhelyen egészen a 97. percig vezettünk, akkor kaptuk a döntetlent jelentő gólt büntetőből. Ha ezeken a meccseken elhullatott pontokat összegyűjtöttük volna, az első helyen töltenénk a téli szünetet, de ilyen a foci” – kezdte az összegzőt László Zsolt.

A csapatmenedzser hangsúlyozta, hogy a Székelyudvarhelyi FC-nek a 3. Liga mezőnyének egyik legjobb középpályája van:

Simóval, Gavîrlițăval és Györgyivel sokszor megállíthatatlanok vagyunk támadásban. Az őszi szezonban több játékos is nagyon jól teljestett, ám vannak olyanok is, akik sajnos csalódást keltettek. Ennek szerintem lesznek következményei. Az év vége előtt összeül a klub vezetősége az edzői stábbal, kiértékeljük az őszt és döntünk a hogyan továbbról”.

A csapatmenedzser kiemelte, hogy a szezon során két 2006-os születésű, saját nevelésű játékos is bemutatkozott a felnőttek között, Imets Ádám és Fosztó Máté, illetve a 2005-ös Farkas Nándor.

László Zsolt szerint habár a Kids sorsolása könnyebbnek tűnik, az SZFC van annyira jó csapat, hogy kiharcolja a felsőházi rájátszást. „A sorsunk a saját kezünkben van. A Kids elleni 2–0-val megmutattuk, hogy jobb csapat vagyunk, mint ők, megérdemelten kerültünk eléjük. Köszönjük a szurkolóinknak, hogy időjárástól függetlenül kijárnak meccseinkre, nagyon fontosak nekünk” – zárta a beszélgetést László Zsolt.

A labdarúgó 3. Liga a tervek szerint március 9-én folytatódik.