Hirdetés

Bravúros diadal: idegenben vette el a Corvinul veretlenségét a Sepsi OSK (videóval)

Haruț lett a hős, az ő fejesével győzött Vajdahunyadon a Sepsi OSK
Fotó: Andrei Apolzan/SPORT PICTURES

Újabb nagy lépést tett a feljutás felé a háromszéki klub, miután győzni tudott az eddig veretlen Vajdahunyadi Corvinul otthonában. Ovidiu Burcă csapata ezzel megtartotta ötpontos előnyét az üldözők előtt, valamint felzárkózott az éllovasra.

Komoly erőpróba várt a háromszéki együttesre szombat délben, ugyanis az eddig veretlen Vajdahunyadi Corvinul fogadta Ovidiu Burca legénységét. Pénteken az FC Voluntari győzni tudott Nagyváradon, így mindössze két pontra csökkent a lemaradása a Sepsi OSK mögött.

A szombati mérkőzés első perceiben agresszívan kezdett a vendégcsapat, beragadt valamelyest a Corvinul, de ezt nem tudta kihasználni a piros-fehér mezes alakulat. Az első igazán nagy lehetőségre 21 percet kellett várni, Neacșa lövését Haruț tudta blokkolni, így szöglettel jöhetett a házigazda.

Hirdetés

Ebből a sarokrúgásból ismét nagy veszélyt teremtett a vajdahunyadi csapat, Cărăruș fejelt közvetlen közelről, azonban Ungureanu hatalmas bravúrral védett, a kipattanót pedig Păun takarította el a gólvonalról. A folytatásban több ígéretes támadása is volt a sepsiszentgyörgyi klubnak, de a végén rendre rossz volt az utolsó átadás, vagy pontatlan volt a lövés.

A vendégek legnagyobb lehetősége Silaghi nevéhez fűződik, a fiatal játékos egyet igazított a labdán, majd húsz méterről centikkel lőtt mellé.

Az első játékrészben hiába találta el többször a kaput a Sepsi OSK (1:3), inkább a Corvinul járt közelebb a találathoz.

A fordulást követően nagyon jól kezdett a vendégcsapat, egy kavarodás után az ötösön csordogáló labdára Matei csapott le, Mawa próbálkozása viszont mellé szállt: sem átadásnak, sem lövésnek nem volt jó. Azonnal jött a válasz a túloldalon, Ungureanu volt résen többször is, így nem tudott előnybe kerülni a vajdahunyadi gárda.

A kezdeti lendület gyorsan alábbhagyott, inkább mezőnyjáték zajlott, többet birtokolta a Corvinul a labdát, de ez helyzetekben nem mutatkozott meg. A 64. percben a háromszéki csapat került közelebb a gólhoz,

Cosmin Matei verte meg védőjét, a csapatkapitány lövését azonban Sandu bravúrral védte.

Erre a helyzetre Ribeiro válaszolt egy lövéssel, de még csak a kaput sem találta el.

A hajrában próbált ritmust váltani a Sepsi OSK a gól reményében, viszont sok hiba csúszott a piros-fehér mezesek játékába – ebből igyekezett profitálni a házigazda.

Videó: Prima Sport

Izgalmas volt a végjáték, mindkét együttes tudta, hogy egy bekapott gól végzetes lehet, de a háromszékieknek jobban kellett a három pont.

A 81. percben állt be csereként Oroian, ő ívelte be a labdát szabadrúgásból, amit Haruț tökéletes ütemben csúsztatott a kapuba, megszerezve a vezetést a Sepsi OSK-nak (0–1).

A házigazda mindent megtett az egyenlítésért, azonban a háromszéki védelem önfeláldozóan vetődött bele minden labdába.

Végül Ovidiu Burcă legénysége bezsebelte a három pontot, a Vajdahunyadi Corvinul pedig elszenvedte első vereségét az idényben.

Labdarúgó 2. Liga, felsőházi rájátszás, 2. forduló:
Vajdahunyadi Corvinul–Sepsi OSK 0–1 (0–0),
gólszerző: Haruț (82.).

Corvinul: Sandu – Pedro Albino, Ilie, Manolache, Pădurariu – Cărăruș – Bratu, Ribeiro, Neacșa, Pîrvulescu – Deaconu. Cserék: Blaga – Kilyen, Lică, Zanc, Bradu, Hayatu, Fil. Ilie, Gideon, Buziuc. Vezetőedző: Florin Maxim.
Sepsi OSK: Ungureanu – Oteliță, Haruț, Vîrtej, Techereș – Păun, Silaghi – Heras, Matei, Oberlin – Mawa. Cserék: Bartha – Oroian, Dobrosavlevici, Vianna, De Kamps, Dani Iglesias, Aganovic, Davordzie, Batzula. Vezetőedző: Ovidiu Burcă.

2. Liga, 2025–2026-os szezon, felsőházi rájátszás, 2. forduló

2. Liga, 2025–2026-os szezon, felsőházi rájátszás

Vajdahunyadi Corvinul: 53 ponttal kezdte a rájátszást
Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK: 44 ponttal kezdte a rájátszást
FC Voluntari: 39 ponttal kezdte a rájátszást
Chindia Târgoviște: 39 ponttal kezdte a rájátszást
Nagyváradi Bihar FC: 39 ponttal kezdte a rájátszást
Bukaresti Steaua: 39 ponttal kezdte a rájátszást
szóljon hozzá!
Hirdetés

Ajánljuk még

Emelt fővel távozik az FK Csíkszereda éléről Ilyés Róbert

Ahogy várható volt, az FC Botoșani elleni győzelem után jelentette be távozását Ilyés Róbert, az FK Csíkszereda vezetőedzője. A szakember elmondta, mentálisan és fizikailag is kimerült, ezért pihenőre vágyik a történelmi idényt követően.

Győzelemmel búcsúzott szurkolóitól és edzői stábjától az FK Csíkszereda (videóval)

Sikerrel zárta a labdarúgó Szuperliga alsóházi rájátszását az FK Csíkszereda, szombaton hazai pályán 2–0-ra legyőzte az FC Botoșani együttesét. A csíkiaknál a két gólfelelős, Eppel Márton és Anderson Ceara szállította a három pontot.

Székelyhon

Egy kisvárosban a legjobb az életszínvonal Székelyföld-szerte

A fejlesztési minisztérium 2024-es kimutatása szerint Székelyföldön Borszék áll a legjobban a szegénységi index alapján, miközben több településen jóval nehezebbek a mindennapok. Az interaktív térkép a jelentős különbségeket is láthatóvá teszi.

`
Krónika

Ismét pokollá válhat az utazás Erdély és Magyarország között

Legalább egy hónapot tartó útfelújítási munkálatok kezdődtek az A1-es dél-erdélyi autópálya „medvealagutas” szakasza híján terelőútként használt országúton, ami rendszerint óriási dugókat okoz az amúgy is túlterhelt, szerpentines aszfaltcsíkon.

Krónika

Nyomor vagy jólét? – Erdélyből nézve másképp fest Magyarország

,,Ez egy következmények nélküli ország, ahol mindent ellopnak” – mondogatta az utóbbi időben szomszédom magyarországi unokatestvére, akiről utólag kiderült, hogy jobban él, mint sokan közülünk Erdélyben.

Főtér

Így élünk mi: virtuális gyalázkodásaink, a véleménydemokrácia és a populizmus

Kommentelünk, tehát szarban vagyunk. Elmagyarázom, miért.

Ez is érdekelheti

Kiderült, hol játssza hazai meccseit a Corvinul: hosszú utak várnak a Sepsi OSK-ra és az FK-ra

Hivatalos közleményben jelentette be a labdarúgó 2. Liga bajnoka, a Vajdahunyadi Corvinul, hogy hol rendezi hazai mérkőzéseit a Szuperliga következő idényében. A döntés a székelyföldi klubokat is érinti, hiszen rájuk így hosszabb kiszállások várnak.

A sportsajtóban Diószegi a sztár, a feljutás mellett Marius Ștefănescu visszatéréséről is cikkeznek

A Sepsi OSK feljutásától hangos a magyar és a román sportsajtó, a híradások középpontjában a klub közismert elnöke, Diószegi László áll, aki nem tudta palástolni abbéli örömét, hogy másodszor is sikerült kiharcolni az élvonalbeli tagságot.

Ignacio Heras maradna: az első osztályban akarok játszani ezzel a csapattal

Tovább tart az ünneplés a Sepsi OSK-nál, amely szombaton matematikailag is kiharcolta a visszajutást a Szuperligába. A sorsdöntő összecsapást követően a háromszékiek saját nevelésű játékosa, Batzula Hunor, valamint a gólgyáros, Ignacio Heras is értékelt.

Diószegi László: visszakaptam mindazt a csapattól, amit belefektettem

A Sepsi OSK egy rendkívül hosszú és kiélezett idény végén a Chindia elleni döntetlen után kiharcolta a visszajutást a Szuperligába, ezzel történelmet írt. A lefújást követően Diószegi László klubelnök és Hadnagy Attila sportigazgató boldogan értékelt.

Egy évet töltött a 2. Ligában, visszatért az élvonalba a Sepsi OSK (videóval)

Egy pontra volt szüksége a Sepsi OSK-nak, hogy elérje célkitűzését a másodosztályban. A Chindia Târgoviște ellen megszerezte az előnyt, de a végjátékban akadt izgulnivaló.

Feljut vagy osztályozóra kényszerül a Sepsi OSK – élőben az utolsó forduló

Zárul a labdarúgó 2. Liga felsőházi rájátszása. Egy időpontban rendezik a 10. forduló meccseit. Nyitott kérdés, hogy a Vajdahunyad mögött melyik csapat jut fel egyenes ágon a Szuperligába, illetve ki kényszerül osztályozóra.

Minden a Sepsi OSK mellett szól? Mutatjuk, mit jósolnak a számok a mindent eldöntő párharc előtt

Kilencven sorsdöntő perc vár a háromszéki klubra, amely szombaton a Chindia Târgoviște ellen játszik hazai pályán. Megnéztük, kik lehetnek a mérkőzés nyerőemberei, valamint a legfontosabb befolyásoló tényezők, illetve mit mondanak a statisztikák.

Diószegi László beszédet intézett a játékosokhoz a sorsdöntő mérkőzés előtt (videóval)

Az utolsó, mindent eldöntő mérkőzéséhez érkezett a Sepsi OSK a labdarúgó 2. Liga play-offjában. A háromszéki klub hazai pályán biztosíthatja be visszajutását a Szuperligába, a klub tulajdonosa, Diószegi László pedig személyesen motiválta a játékosokat.

Kovács István vezeti a feljutási harc egyik csatáját a 2. Ligában

A Román Labdarúgó-szövetség játékvezetői bizottsága közzétette az utolsó forduló küldéseit. Románia legismertebb játékvezetője, Kovács István a labdarúgó 2. Liga rájátszásában kapott főszerepet. Tapasztalt játékvezető fújja a sípot a Sepsi OSK meccsén.

Magyari Szilárd megtalálta a helyét a CSM Slatinánál

A székelyföldi támadó az év elején igazolt a CSM Slatina együtteséhez, ahol hamar beilleszkedett és alapemberré vált. Magyari Szilárd és klubja sikeres tavaszi szezont zárt a labdarúgó 2. Liga alsóházában, a következő idényben szeretnének előrébb végezni.

Hirdetés
Hírlevél

Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!