Olimpia

Shaqiri duplázott, a négypontos svájciak esélyesek a továbbjutásra

Orbán Zsolt 2021. június 20., 21:15 utolsó módosítás: 2021. június 20., 21:22

Miközben a török csapat csúnyán leszerepelt a labdarúgó Európa-bajnokság A-csoportjában, a svájci válogatott kétgólos vasárnapi sikerének köszönhetően csoportharmadikként is könnyedén bejuthat a kontinenstorna legjobb 16 együttese közé.

Xherdan Shaqiri vezette győzelemre a svájci válogatottat Fotó: UEFA EURO 2020/Facebook

A svájciak kiválóan kezdtek a bakui Olimpiai Stadionban, előbb Sommernek kellett bravúrral védenie Ayhan bombáját, a túloldalon viszont Seferovic fordult kapura és 18 méterről kilőtte ballal a hosszú alsót.

A walesiekkel döntetlent játszó, az olaszoktól pedig sima vereséget szenvedő Nati már a hatodik percben megszerezte a vezetést az azeri fővárosban, majd a félidő közepén megduplázta előnyét: a tizenhatos félköréből Shaqiri tekert gyönyörűen a bal felsőbe (2–0).

A Liverpool csereszélsőjének a lábában volt a 3–0 is, Ugurcan Cakir azonban kivédte a ziccerét, ugyanakkor Sommer remek formája is kellett ahhoz, hogy a svájciak megnyugtató előnnyel vonuljanak az öltözőbe.

A félidőben a törökök továbbra is pont nélkül álltak az élő tabellán, rendkívül beszédes 0:7-es gólarány mellett…

Senol Gunes csapatának nem sok esélye volt elmozdulni a csoport utolsó helyéről, még úgy sem, hogy a 62. percben Irfan Kahveci jól helyezett lövéssel szépített. A válasz ugyanis gyorsan érkezett a svájciaktól, egy ellentámadáson Shaqiri duplázott Zuber passzából, eldöntve ezzel a mérkőzést.

A svájci válogatott nem tudta megelőzni a csoportot szintén négy ponttal, de jobb gólkülönbséggel záró walesi gárdát – amely minimális különbséggel kapott ki Rómában az olaszoktól –, de Shaqiriék nagy valószínűséggel a négy legjobb csoportharmadik között végeznek, így folytathatják szereplésüket az Eb-n.

A titkos esélyesek között is emlegetett törökök csúnyán leszerepeltek az Európa-bajnokságon, mindhárom mérkőzésüket elveszítve nulla ponttal estek ki.