Olimpia

Sevcsenko szerint minden lehetséges az angolok elleni negyeddöntőben

Agerpres , Székely Sport 2021. június 30., 16:29 utolsó módosítás: 2021. június 30., 16:31

Bár tiszteli az ellenfelet, Andrij Sevcsenko, az ukrán labdarúgó-válogatott szövetségi kapitánya szerint az Európa-bajnokság római negyeddöntőjében nem szabad megijedniük az angolok játékerejétől. A korábbi klasszis csatár hisz abban, hogy képesek újabb meglepetést okozni.

Sevcsenko bizakodóan várja a római negyeddöntőt Fotó: Stu Forster/Agerpres/EPA

Az ukrán válogatott már a nyolcaddöntőbe kerüléssel felülmúlta 1992-es fennállása legjobb eredményét az Eb-ken, ami egy 13. hely volt a lengyelekkel közösen rendezett 2012-es tornán, de a sárga-kékek tovább folytathatják történelmi menetelésüket. Andrij Sevcsenko gárdája a legjobb 16 között Svédországot búcsúztatta óriási csatában, egy ismeretlen csatár, az SK Dnyiprót erősítő Artem Dovbik 121. percben jegyzett drámai fejesgóljával.

Az ukránok a negyeddöntő szombati játéknapján a németeken túljutó angol együttessel találkoznak a római Olimpiai Stadionban, s bár a négy párosítás közül ez tűnik a legegyoldalúbbnak, szövetségi kapitányuk bizakodóan nyilatkozott a mérkőzés előtt.

„Az angolok nagyszerű csapatot alkotnak, nagyon értékes a cserepadjuk és a szakmai stábjuk is különleges. Tisztában vagyunk azzal, hogy mennyire kemény meccs vár ránk.

Nagyon nehéz betalálni a kapujukba, de nem szabad megijednünk a játékerejüktől.

Sőt, motivációt kell jelentsen számunka, mivel a futballban és az életben minden lehetséges, mi pedig szívvel-lélekkel fogunk játszani, hogy még több boldogságot okozhassunk a szurkolóinknak”

– nyilatkozta Sevcsenko csapata hosszabbítás utáni sikerét követően.

Az angolok eddig gólt sem kaptak a tornán, a csoportkörben Horvátországot és Csehországot egyaránt 1–0-ra győzték le, míg Skóciával 0–0-s döntetlent játszottak, majd a kiesés szakasz első körében 2–0-ra múlták felül a nagy rivális Nationalelfet.

Az ukránok szerencsésen jutottak tovább a négyesükből, miután Hollandiától 3–2 arányú vereséget szenvedtek, Észak-Macedónia ellen javítottak ugyan (2–1), de az osztrákok elleni fontos meccset elbukták a harmadik fordulóban (0–1).

A skandinávok elleni maratoni nyolcaddöntőben gólt és gólpasszt elérő Olekszandr Zincsekót a mérkőzés legjobbjának választották meg. A Manchester City baloldali labdarúgója klubtársát, az angoloknál már három találatnál járó Raheem Sterlinget méltatta a sajtótájékoztatón.

Zincsenko a világ egyik legjobb szélsőjének nevezte csapattársát, szerinte az ukrán védőknek a legjobb formájukat kell hozniuk Sterling megállításához.

Az Ukrajna–Anglia találkozó szombaton 22 órakor kezdődik.