Hirdetés

Dráma a javából: a 121. percben érkezett az ukránok győztes gólja

Zincsenko góllal és asziszttal vált az ukránok hősévé
Fotó: UEFA EURO 2020/Facebook

2021. június 30., 00:49

Utolsóként az ukrán labdarúgó-válogatott jutott be az Európa-bajnokság negyeddöntőjébe. A csoportkör után majdnem búcsúzó Sevcsenko-csapat az emberhátrányban szereplő svédeket küzdötte le hosszabbítás után, a legvégére becserélt Artem Dobvik 121. percben szerzett góljával.

2021. június 30., 00:49

Északkeleti szomszédaink „szerencsés vesztesként” élték túl a csoportkör, Andrij Sevcsenko gárdája elbukta az osztrákok elleni sorsdöntő mérkőzését a C-csoportban, de végül a legjobb hárompontos csapatként jutott be a nyolcaddöntőbe. Ezzel szemben a svédek többek között a spanyolokat megelőzve, hét egységgel végeztek az E-jelű négyes élén.

Hirdetés

Az éjszakába nyúló glasgowi mérkőzésen az ukránok alakították ki az első nagy lehetőséget, s bár Jaremcsuk védését magabiztosan védte Olsen, a 27. percben Zincsenko megszerezte a vezetést a kék mezeseknek: a Manchester City sokoldalú labdarúgója Jarmolenko beadásnak szánt labdáját találta el tökéletesen. Az eredeti címzett feltehetően nem a gólszerző volt, de ezzel aligha törődtek az előnybe kerülő ukránok.

A párharcot nagyobb továbbjutási esélyekkel kezdő skandinávok kevéssel a szünet előtt válaszoltak, Forsberg lövése kissé irányt változtatott egy ukrán védőn, Buscsan-kapus pedig verve volt (1–1).

A második játékrész a kapufákról szólt, előbb Jarmolenko előkészítését követően Olsennek volt szerencséje Szidorcsuk tekerésénél, aztán Forsberg találta el kétszer is a kapufát.

Forsberg mérlege a nyolcaddöntőben: egy gól, két kapufa •  Fotó: UEFA EURO 2020/Facebook Galéria

Forsberg mérlege a nyolcaddöntőben: egy gól, két kapufa
Fotó: UEFA EURO 2020/Facebook

A svédek valamivel többet tettek azért, hogy kiharcolják a győzelemet a rendes játékidőben, de a nyolcaddöntő utolsó felvonásában nem született döntés az első 90 perc alatt.

A 2x15 perces ráadás első fele sok cserét és jó néhány kemény belépőt hozott. A 98. percben Danielsson talpalta le a frissen beállt Beszegyin sípcsontját, az olasz játékvezető előbb csak sárgát mutatott fel, de a videobíró segítségével kiállította a svédek védőjét.

Az ukránok óriási esélyhez jutottak, de egészen a hosszabbítás végéig úgy tűnt, az északiak büntetőpárbajra menthetik a döntést.

Aztán a 121. percben a gólszerző Zincsenko beadásából a tizenegyesekre becserélt Artem Dovbik továbbfejelte az ukránokat.

Az ukránok Rómába utaznak, ahol szombaton Angliával meccselnek a legjobb négy közé kerülésért.

Labdarúgó Európa-bajnokság, nyolcaddöntő – keddi játéknap
Svédország–Ukrajna 1–2 – hosszabbítás után (1–1, 0–0, 0–0, 0–1)
Glasgow, Hampden Park
Gólszerzők: Forsberg (43.), ill. Zincsenko (27.), Dovbik (120+1.)
Kiállítva: Danielson (98.)
Svédország: Olsen – Lustig (Krafth 83.), Lindelöf, Danielson, Augustinsson (Bengtsson 83.) – S. Larsson (Claesson 97.), Olsson (Helander 101.), Ekdal, Forsberg – Kulusevski (Quaison 97.), Isak (Berg 97.). Szövetségi kapitány: Jan Andersson.
Ukrajna: Buscsan – Karavajev, Zabarnij, Krivcov, Matvijenko – Szidorcsuk (Bezusz 118.), Sztepanenko (Makarenko 94.), Zincsenko – Jarmolenko (Dovbik 106.), Jaremcsuk (Beszegyin 91., Cihankov 101.), Saparenko (Malinovszkij 61.). Szövetségi kapitány: Andrij Sevcsenko.
Vezette: Daniele Orsato (olasz)

Korábban:
Anglia–Németország 2–0 (0–0)
Gólszerzők: Sterling (75.), Kane (86.)

Kapcsolódó

A negyeddöntő programja:
Július 2., péntek:
19.00 Svájc–Spanyolország (Szentpétervár)
22.00 Belgium–Olaszország (München)
Július 3., szombat:
19.00 Csehország–Dánia (Baku)
22.00 Ukrajna–Anglia (Róma)

szóljon hozzá!
Hirdetés

Ajánljuk még

Ilyés Róbert távozófélben az FK Csíkszeredától?

Nagyon úgy tűnik, hogy a bennmaradás kiharcolása után Ilyés Róbert nem folytatja az FK Csíkszereda kispadján, sajtóértesülések szerint a szezon végén távozik a csapattól.

„A székely ember nem hajol meg” – Diószegi László Budapestről üzent a sorsdöntő meccs előtt

Sorsdöntő mérkőzés előtt áll a Sepsi OSK, amely a Voluntari otthonában már ma este bebiztosíthatja visszajutását a Szuperligába. Ezúttal nem lesz ott a lelátón az igazoltan hiányzó Diószegi László klubelnök, aki közösségi oldalán üzent a szurkolóknak.

Székelyhon

Ferenc pápa által kinevezett megyés püspök lesz a csíksomlyói pünkösdi búcsú szónoka

Székely János szombathelyi megyés püspök lesz a csíksomlyói pünkösdi búcsú szónoka. A szervezés már javában zajlik, az idei búcsú jelmondata pedig a keresztséget állítja középpontba.

`
Krónika

Tőkés László „ízlésromboló rángatózásnak” nevezte a tiszás miniszter Kossuth téri táncát

„Ízlésromboló rángatózásnak” nevezte Tőkés László nyugalmazott református püspök, az Erdélyi Magyar Nemzeti Tanács (EMNT) elnöke Hegedűs Zsolt tiszás politikusnak, az egészségügyi miniszteri tisztség várományosának táncát.

Krónika

A Tisza győzelmét „megjósoló” előrejelzési piac már beárazta, honnan érkezhet az új román miniszterelnök

Esélyesebb, hogy technokrata miniszterelnöke lesz Romániának, mint hogy valamely pártpolitikus – derül ki a Polymarket előrejelzési piac fogadásaiból.

Főtér

Emlékek az aranykorszakból aranyáron: hogyan lett kétszáz lej egy kiló fosókaszilva?

Ro-Mánia a köbön! Ha valakinek van felesleges pénze, így dobhatja ki, avagy hogy nyert új értelmet a hazai szakkifejezés, miszerint viața bate filmul (az élet még a filmet is lekörözi).

Ez is érdekelheti
Hirdetés
Hírlevél

Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!