Olimpia

Bejött az angolok cseréje a végjátékra, búcsúztatták a németeket

Horváth Bálint Ottó 2021. június 29., 21:15 utolsó módosítás: 2021. június 29., 21:22

Az utolsó negyedórában szerzett gólokkal a házigazdaként játszó Anglia felülkerekedett Németországon, bejutott a labdarúgó Európa-bajnokság negyeddöntőjébe.

Raheem Sterling a harmadik találatát szerezte a tornán Fotó: Facebook/UEFA EURO 2020

A legendás Wembley Stadionban rendezett kedd esti nyolcaddöntős mérkőzésen félház, nagyjából 40 ezer néző előtt lépett pályára a végső győzelemre pályázó két válogatott.

Az első percekben a németek uralták a játékot, meg is volt az első lehetőségük, a tizenhatos közeléből Kai Kavertz szabadrúgása elakadt a védőkben. A népes londoni közönség bíztatását élvező angol gárdának hamar sikerült felvennie a meccs iramát, a 16. percben a házigazdák eddigi két gólját szerző Raheem Sterling távoli próbálkozását Manuel Neuer kiütötte.

Ezután magasabb fordulatszámon játszottak az angolok, de igazán komoly lehetőséget nem tudtak kidolgozni. A másik oldalon viszont nagyszerű kiugratást követően

Timo Werner kihagyta az első félidő legnagyobb helyzetét, Jordan Pickford akadályozta meg a gólszerzésben.

A második játékrész elején teljesen átvette az irányítást a német együttes, amely Havertz lövésénél közel volt a gólhoz, Pickfordnak kellett újra nagyot mentenie, a léc főlé tornászta a labdát.

Az utolsó bő húsz percre Jack Grealish érekezett az angoloknál, becserélése pedig döntő momentum volt. A 75. percben ugyanis közreműködött a vezető gólt megszerzésében, Luke Shaw lapos beádását Sterling lőtte a hálóba.

Néhány percen belül kétszer is megvolt az esélyük az egyenlítére a németeknek, pontosabban Thomas Müllernek, aki előbb a sorfalba rúgta szabadrúgását, majd óriási ziccert hagyott ki, egyedül vihette a labdát a kapura, de mellé lőtt.

Kevéssel ezután Gareth Southgate együttese végleg eldöntötte a továbbjutás kérdését, az ellenfél labdavesztése után Shaw, Grealish és Harry Kane volt a labda útja, útóbbi fejjel bevetődve szerezte meg a második angol találatot.

A sokáig kiegyensúlyozott összecsapáson Anglia végül a hajrában legyűrte a német csapatot, és készülhet a római negyeddöntőre, ahol a Svédország–Ukrajna párharc győztese lesz az ellenfele.