
Nehezen elképzelhető, hogy az elképesztően tehetséges labdarúgókkal megáldott belga válogatott ne csoportelsőként jusson tovább a B-csoportból. A világranglista éllovasa magasan kiemelkedik a kvartettből, a franciaországi Eb-n negyeddöntős, majd az oroszországi világbajnokságon bronzérmes Vörös Ördögöket a szakértők nem véletlenül sorolják a torna legnagyobb esélyesei közé.
A spanyol Roberto Martínez által irányított belga együttes sokáig versenyben maradhat a tornán, Romelu Lukakut pedig a gólkirályi címre is nagy favoritnak taryják.
Az Interrel olasz bajnoki címet ünneplő gólvágó minden sorozatot figyelembe véve idén 30 találatot szerzett a klubjában, jó formáját az Eb-re is átmentheti.
A rendkívül masszív, nehezen veszítő dán válogatott a kontinenstorna egyik kellemes meglepetése lehet, érdekesség, hogy 2018 ősze óta a skandinávokat mindössze a belgák tudták legyőzni. A Nemzetek Ligája A-csoportjában a dánok hazai pályán és idegenben is két góllal kaptak ki Belgiumtól, ám ezt leszámítva az elmúlt szűk két évben 17 győzelmet és kilenc döntetlent tudnak felmutatni, többek között Németország és Anglia csapatával is ikszeltek.
Ingadozó formája miatt Oroszország együttese némiképp a sötét ló szerepében várja a tornát, Sztanyiszlav Csercseszov legénysége a selejtezőben szintén nem találta Kevin de Bruyne és társai ellenszerét, Brüsszelben 3–1-re, Szentpéterváron pedig 4–1-re diadalmaskodtak a favoritok.
A története első Eb-szereplésére készülő finn válogatottnak semmilyen veszíteni valója sincs, a Fülesbaglyok különösebb teher nélkül, felszabadultan futballozhatnak.
A magyarok korábbi Nemzetek Ligája-ellenfele képes borítani a papírformát, a finnek ezt már az NL-ben, majd a selejtezőben is többször bizonyították.
Becenév: Vörös Ördögök
Eb-részvétel: 5 (1972, 1980, 1984, 2000, 2016)
Legjobb eredmények: második hely (1980), harmadik hely (1972)
Forma (legutóbbi öt meccsén): 3 győzelem, 2 döntetlen
Legutóbbi mérkőzése (június 6.): Belgium–Horvátország 1–0
Szövetségi kapitány: Roberto Martínez (2016-ban nevezték ki)
Csapatkapitány: Eden Hazard
Hogyan jutott ki?
A belgák a selejtező leggólerősebb csapataként 40 találatot rámoltak be ellenfeleinknek, akik a kapujukat csak háromszor tudták bevenni tíz mérkőzésen. Az olaszokhoz hasonlóan az összes meccsüket megnyerték, rendkívül magabiztosan végeztek az Oroszország, Skócia, Ciprus, Kazahsztán és San Marino alkotta hatos élén.
Becenév: Piros-fehérek
Eb-részvétel: 8 (1964, 1984, 1988, 1992 1996, 2000, 2004, 2012)
Lejobb eredmények: Aranyérem (1992), Elődöntő (1984), 4. hely (1964)
Forma (legutóbbi öt meccsén): 4 győzelem, 1 döntetlen
Legutóbbi mérkőzése (június 6.): Dánia–Bosznia-Hercegovina 2–0
Szövetségi kapitány: Kasper Hjulmand (Tavaly augusztusban nevezték ki)
Csapatkapitány: Simon Kjaer
Hogyan jutott ki?
Dánia veretlen mutatóval (négy győzelem és ugyanannyi döntetlen), egy ponttal Svájc mögött a második helyet szerezte meg a selejtező D-csoportjában, ahol Írországot, Georgiát és Gibraltárt előzte meg.
Becenév: Szbornaja
Eb-részvétel: 5 (1996, 2004, 2008, 2012, 2016)
Legjobb eredmény: elődöntő (2008)
Forma (legutóbbi 5 meccsén): 3 győzelem, 1 döntetlen, 1 vereségŰ
Legutóbbi mérkőzése (június 5.): Oroszország–Bulgária 1–0
Szövetségi kapitány: Sztanyiszlav Csercseszov (2016-ban nevezték ki)
Csapatkapitány: Artyom Dzjuba
Hogyan jutott ki?
A második helyen végzett a selejtezők I csoportjában (mérlege 24 pont: 8 győzelem, 2 vereség) Belgium mögött, megelőzve Skóciát, Ciprust, Kazahsztánt és San Marinót.
Becenév: Fülesbaglyok
Eb-részvétel: Eddig még nem szerepelt Európa-bajnokságon
Legjobb eredmény: –
Forma (legutóbbi 5 meccsén): 3 vereség, 2 döntetlen
Legutóbbi mérkőzése (június 5.): Finnország–Észtország 0–1
Szövetségi kapitány: Markku Kanerva (2016-ban nevezték ki)
Csapatkapitány: Tim Sparv
Hogyan jutott ki?
Hat győzelemmel és négy vereséggel a második helyen zárta a J jelű selejtezőcsoportot, mindössze Olaszország előzte meg, maga mögé utasítva Görögországot, Boszniát, Örményországot és Liechtensteint.
A B-csoportban a dánok és az oroszok játszhatnak hazai pályán, a mérkőzéseket Koppenhágában és Szentpéterváron rendezik, az orosz-dán találkozót pedig az FC Köbenhavn otthonának számító Parken Stadionban tartják a dán fővárosban.
| 2021. 06. 12. 19:00 | Dánia Dánia | Finnország Finnország | 0-1 |
| 2021. 06. 12. 22:00 | Belgium Belgium | Oroszország Oroszország | 3-0 |
| 2021. 06. 16. 16:00 | Finnország Finnország | Oroszország Oroszország | 0-1 |
| 2021. 06. 17. 19:00 | Dánia Dánia | Belgium Belgium | 1-2 |
| 2021. 06. 21. 22:00 | Oroszország Oroszország | Dánia Dánia | 1-4 |
| 2021. 06. 21. 22:00 | Finnország Finnország | Belgium Belgium | 0-2 |
## | CsCs | MM | GyGy | DD | VV | GkGk | PP |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Belgium Belgium | 1 | 1 | 0 | 0 | 3-0 | 3 |
2 | Finnország Finnország | 1 | 1 | 0 | 0 | 1-0 | 3 |
3 | Dánia Dánia | 1 | 0 | 0 | 1 | 0-1 | 0 |
4 | Oroszország Oroszország | 1 | 0 | 0 | 1 | 0-3 | 0 |
Az történt, amire számítani lehetett: Hollandia nem tudta nehézzé tenni Románia dolgát, az esélyesebb együttes különösebb megerőltetés nélkül megnyerte a Sencsenben zajló divízió I/B világbajnokságon az első mérkőzését. Jól indul számukra a viadal.
Vezetett, majd kétszer egyenlített Kína ellen Románia válogatottja a divízió I/B jégkorong-világbajnokság második játéknapján. Végül hosszabbítás után a házigazdák örülhettek, egy pontot szereztek a mieink.
Törvényjavaslatot nyújtott be az RMDSZ, amely szerint a jelenlegi 292 lejes gyermekpénzt 100 lejre csökkentenék, a fennmaradó összeget pedig „jelenléti ösztöndíjként” csak a rendszeresen iskolába járók kapnák meg, további 50 lejjel kiegészítve.
Donald Trump szerint akár hamarosan lehet megoldás az ukrajnai háború lezárására – az amerikai elnök erről egy fehér házi eseményen beszélt, miután bejelentette, hogy hosszan beszélt telefonon Vlagyimir Putyin orosz elnökkel szerdán.
Bár a hatóságok szerint nem kell hiánytól tartani, a közel-keleti válság miatt Romániában sem zökkenőmentes az üzemanyag-ellátás: a Rompetrol năvodari-i finomítójánál szerda éjjel és csütörtök hajnalban több kilométeres sor alakult ki.
Azt tudjuk, hogy mit kívánt a magyar nemzet 1848-ban, de mit akartak a románok és a szászok? Az MCC történész-kerekasztalán ez is kiderült.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!