Hirdetés

A finnek leparkolták a buszt Belgium ellen, de végül ráfáztak

Romelu Lukaku kétszer is betalált a mérkőzésen, de egyik góljától megfosztotta a VAR
Fotó: Stephanie Lecocq/EPA/Agerpres

2021. június 22., 00:18

Az utolsó kör előtt már továbbjutott belga labdarúgó-válogatott kissé nehezen, de a finn együttes ellen is hozta a kötelezőt az Európa-bajnokság B-csoportjában. Lukakuék a maximális kilenc ponttal végeztek a négyesük élén, a nyolcaddöntőre pedig Sevillába utaznak.

2021. június 22., 00:18

Érdekesnek ígérkezett az utolsó forduló a labdarúgó-Eb B-csoportjában, ahol Belgium mögött mindhárom válogatott versenyben volt még a továbbjutást jelentő hely(ek)ért. A Koppenhágában egymással küzdő dán és orosz csapat mellett a finnek is reménykedhettek, igaz a Fülesbaglyoknak nagy bravúr kellett ahhoz, hogy másodikként végezzenek.

Hirdetés

Roberto Martinez világbajnoki bronzérmes gárdájával szemben a finnek könnyű prédának tűntek, ehhez képest a mérkőzés nagy részében továbbjutó helyen álltak az élő tabellán.

A Vörös Ördögök az első félidőben is egyértelműen uralták a meccset a bunkerfocit játszó skandinávok ellen, ám nem sikerült bevenniük Hradecky kapuját. A Leverkusen hálóőre De Bruyne beadás-lövését kis szerencsével, Doku próbálkozását bravúrral védte.

Hosszas próbálkozás után a 65. percben Lukaku gólt szerzett ugyan, de ezt a videóbíró minimális les címén elvette tőle.

A belgák végül egy szögletből szerezték meg a vezetőtalálatot, Vermalen fejese után Hradecky ügyetlen mozdulattal ütötte a kapujába.

A pecsétet Lukaku nyomta rá a belga győzelemre, az Eb Aranycipőjre is esélyes csatár De Bruyne passzát értékesítve beérte a góllövőlistán egyaránt három egységgel álló Patrik Schicket és Cristiano Ronaldót.

A csoportkörben rendkívül meggyőző teljesítményt nyújtó belgák a nyolcaddöntőben Sevillában játszanak, az A, az E, vagy az F csoport harmadik helyezettjével. A finnek az oroszokat megelőzték a B-csoportban, de három ponttal és 1:3-as gólaránnyal nem sok esélyük van bekerülni a legjobb 16 közé. Belgium mellett az oroszokat 4–1-re legyőző dánok jutottak tovább a kieséses szakaszba.

Kapcsolódó

Labdarúgó Európa-bajnokság, csoportkör, harmadik forduló
B-csoport, Szentpétervár, Gazprom Aréna
Finnország–Belgium 0–2 (0–0)
Gólszerző: Hradecky (74., öngól), Lukaku (81.)
Finnország: Hradecky – Raitala, Toivio, Arajuuri, O'Shaughnessy, Uronen (Alho 70.) – Lod, Sparv (Schüller 59.), Kamara – Pohjanpalo (Kauko 70.), Pukki. Szövetségi kapitány: Markku Kanerva.
Belgium: Courtois – Boyata, Denayer, Vermaelen – Trossard (Meunier 76.), De Bruyne, Witsel, Chadli – Doku (Batshuayi 76.), Lukaku (Benteke 84.), E. Hazard. Szövetségi kapitány: Roberto Martinez.
Vezette: Felix Brych (német)

Euro 2020, B csoport, 3. forduló

2021. 06. 21. 22:00Oroszország OroszországDánia Dánia1-4
2021. 06. 21. 22:00Finnország FinnországBelgium Belgium0-2

Euro 2020, B csoport

##
CsCs
MM
GyGy
DD
VV
GkGk
PP
1
Belgium Belgium
3
3
0
0
7-1
9
2
Dánia Dánia
3
1
0
2
5-4
3
3
Finnország Finnország
3
1
0
2
1-3
3
4
Oroszország Oroszország
3
1
0
2
2-7
3
szóljon hozzá!
Hirdetés

Ajánljuk még

Meglőtte az év gólját a Sepsi OSK fiatal hátvédje (videóval)

Csodálatosra sikerült a mindössze 19 éves Alin Techereș élete első gólja a felnőttek között: a Sepsi OSK balhátvédje szenzációs rabonával talált be a Bukaresti Steaua otthonában a labdarúgó 2. Liga 8. fordulójában.

Fővárosi diadalával karnyújtásnyira a feljutástól a Sepsi OSK (videóval)

Mindhárom pontot begyűjtötte a Bukaresti Steaua otthonában a Sepsi OSK a labdarúgó 2. Liga felsőházi rájátszásának nyolcadik fordulójában, ezzel hatalmas lépést tett az élvonalba való feljutás felé.

Székelyhon

Hatórányi keresés után egy repceföldön elbújva fogták el a mezőn meggyilkolt 18 éves lány gyilkosát

Meggyilkoltak pénteken a Bihar megyei Perbáthidán egy 18 éves lányt, a rendőrség több mint hat órán át tartó keresés után fogta el délután a gyilkosság fő gyanúsítottját.

`
Krónika

Hajtóvadászat folyik a diáklány magyar nemzetiségű feltételezett gyilkosa ellen

Meggyilkoltak egy 18 éves diáklányt pénteken a Bihar megyei Pelbárthidán, az áldozat holttestét a mezőn találták meg. A Krónika megtudta, hogy a diák a borsi szakképző líceum tanulója volt, és két éve folytatott gyakorlatot a szülőfaluja farmján.

Krónika

Kézre került a fiatal lány gyilkosa Bihar megyében

Többórás keres után sikerült elfogniuk a rendőröknek azt a férfit, aki a gyanú szerint pénteken délben meggyilkolt egy 18 éves lányt a Bihar megyei Pelbárthidán. A visszaesőnek számító Bóné József Zsolt a gyilkosság helyszínétől nem messze került kézre.

Főtér

Mi történik Nagyváradon a premontrei rend ingatlanjaival?

Miért ad fizetést az állam a premontrei apátnak, miközben a nagyváradi önkormányzat kilakoltatja? Miként lett a templomból iskola? Elmagyarázzuk bővebben és rövidebben is.

Ez is érdekelheti
Hirdetés
Hírlevél

Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!