
Hétfőn este a labdarúgó Európa-bajnokság D csoportjának harmadik játéknapján Dánia ki-ki meccset játszott Oroszországgal. A skandinávok két összecsapást követően nulla ponttal az utolsó helyről várták az összecsapást, így számukra csak a győzelem jelentett valamennyi reményt a továbbjutásra, az oroszok előzően legyűrték a finneket, így a három ponttal jobb pozícióból várták az utolsó felvonást, akár egy döntetlen a biztos lépést jelentette volna a kieséses szakaszba.
A párosítás szerint a dánok bár hazai környezetben, Koppenhágában léptek pályára, papíron ők voltak a vendégcsapat. Aktívabban indították a mérkőzést, de az első nagyobb lehetőséget az oroszok hagyták ki a 18. percben Golovin lövését a kapus lábbal hárította.
Sokat dolgozott a frenetikus szurkolói által hajtott Dánia, de egyszerűen képtelen volt áttörni a pontosan záró védelmet, Höjbjerg eleresztette egy bombát húszról a 29. percben, épp hogy elkerülte a lökete a jobb alsót.
A második átlövés aztán már célba talált, a 38. percben Damsgaard szinte onnan, mint társa tekerte rá, a labda a bal felső sarokba csapódott, 1–0-ra vezettek a dánok.
A második felvonásban is mindkét gárda aktív volt, de akárcsak az első játékrészben, ezúttal sem brillíroztak a helyzetek kidolgozásában. Egészen elképesztő védelmi hibával duplázta meg előnyét a skandináv csapat az 59. percben: Kuzjajev küldte haza a játékszert kapusának, de nem vette észre, hogy Poulsen ott van a közelében, elcsípte az átadást, a kimozduló hálóőr mellett pedig könnyűszerrel belőtte (0–2).
Egy büntetővel jöttek vissza a meccsbe az oroszok, Szobolev ellen szabálytalankodtak, Dzjuba magabiztosan értékesítette (1–2).
Közben felrobbant a Parken Stadion, pedig a meccsen épp nem történt semmi, csakhogy a csoport másik összecsapásán gólt szerzett Belgium, ami azt jelentette, hogy a dánok felkúsztak a második helyre, azaz egyenes ágon ott voltak ezzel a nyolcaddöntőben.
Ez akkora löketet adott a hazai környezetben játszó kedvenceiknek, hogy egy gát szakadt fel bennük. Három perc alatt még bevágtak kettőt, Christensen a tizenhatos vonaláról bombázott a léc alá egy kipattanót, majd egy ellentámadást Maehle értékesített.
4–1-re kiütötte az oroszokat a dánok, két vereség után egy győzelem elégséges volt, hogy továbbjussanak a B csoportból.
| 2021. 06. 21. 22:00 | Oroszország Oroszország | Dánia Dánia | 1-4 |
| 2021. 06. 21. 22:00 | Finnország Finnország | Belgium Belgium | 0-2 |
## | CsCs | MM | GyGy | DD | VV | GkGk | PP |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Belgium Belgium | 3 | 3 | 0 | 0 | 7-1 | 9 |
2 | Dánia Dánia | 3 | 1 | 0 | 2 | 5-4 | 3 |
3 | Finnország Finnország | 3 | 1 | 0 | 2 | 1-3 | 3 |
4 | Oroszország Oroszország | 3 | 1 | 0 | 2 | 2-7 | 3 |
Furcsa helyzet állt elő a két székelyföldi jégkorongcsapat kedd esti párharcát megelőzően: a Csíkszeredai Sportklub törzsszurkolói jóval kevesebb belépőhöz jutottak, sokan lemaradnak a Gyergyói Hoki Klub elleni rangadóról.
Niczuly Roland jövője továbbra is élénken foglalkoztatja a román sportsajtót, az utóbbi időben több, egymásnak ellentmondó sajtóértesülés is napvilágot látott a Sepsi OSK hálóőrének kapcsán. Egyelőre még semmi sincs eldőlve.
Újabb tűzeset történt Kászonjakabfalván: az elmúlt éjszaka leégett a plébánia csűrje. Mindössze tíz nappal korábban, ugyanitt, a templom közvetlen közelében egy fatároló semmisült meg. Két hónapon belül ez már a harmadik, helyi egyházat érintő eset.
Csupán négy párt jutna be a parlamentbe, ha most vasárnap tartanák a választásokat – derül ki egy friss közvélemény-kutatásból.
A Kolozsvári Waldorf Líceum aligazgatónőjének menesztése nyomán az elmúlt napokban egymásnak feszültek intézményi álláspontok, jogértelmezések és közösségi reakciók.
Négyszáz darab csempésztojással bukott le egy román kamionos Olaszországban. Fejbe vertek egy férfit Bánffyhunyadon, mert nem tudta a karácsonyi ének szövegét.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!