Végig feszült hangulatban zajlott a Sepsi OSK és a FCSB hétfő esti bajnokija a szövetség mogoșoaia-i központjában. A két csapat játékosai kemény párharcokat vívtak egymással, de Horațiu Feșnic játékvezető csak a második félidőben mutatta fel a sárga lapot a labdarúgóknak. A háromszékieket irányító Leo Grozavu viszont már az első játékrészben megkapta a már-már szokásos figyelmeztetését, a második 45 percet pedig a lelátóról kellett figyelemmel követnie.
A kolozsvári bíró a szünetben állította ki a moldvai szakembert, aki az öltözőbe vonuláskor heves szóváltásba keveredett a bukaresti csapat egyik játékosával, Valentin Crețuval. A jól értesült bukaresti sportsajtó jelentései alapján a konfliktust a bodzavásári védő robbantotta ki , ugyanakkor Toni Petrea, a FCSB trénere is provokálta Grozavut.
„Verd meg a saját játékosaidat, mert csak ennyit tudsz” – mondta „kollégájának” Petrea, aki ezzel Groazvu egy korábbi botrányára utalt vissza:
a Sepsi jelenlegi edzője egy 2017-es bajnokin még az FC Botoșani mestereként pofozta meg a kispadnál Cătălin Golofcát, aki jelenleg a piros-fehéreknél is tanítványa.
A hírek szerint a mogoșoaia-i meccsen a kedélyeket – különös módon – az a Mihai Stoica igyekezett lenyugtatni, aki a nézőtéren maga is folyamatosan háborgott a játékvezető ítéletei miatt. A bukaresti klub rossz hírű sportigazgatója Cornel Cerneával, a Sepsi OSK Steauánál is megfordult kapusedzőjével folytatott párbeszédet. Állítólag a következők hangozttak el:
„Cornel, legyetek nyugodtabbak, mert nincs értelme, hogy mi a lelátón veszekedjünk. Ők idegesek a gyepen, de nekünk mi bajunk egymással? – kérdezte Stoica.
Leo Grozavut egyébként azzal vádolták, hogy a szájkarate során becsmérelte az ellenfél játékosait, ezért kapott piros lapot a játékvezetőtől az 1–1-es döntetlennel végződő mérkőzésen.
Ami biztos, a Sepsi OSK edzője legalább egyfordulós eltiltásra számíthat a balhé után, a januári folytatásnál az Universitatea Craiova elleni idegenbeli rangadón nem ülhet le a kispadra.
Két mérkőzést rendeztek hétfő hajnalban a 2026-os labdarúgó-világbajnokság csoportkörének első fordulójában. Elefántcsontpart a hajrában szerzett góllal győzte le Ecuadort, míg Svédország öt találatig jutva magabiztos sikert aratott Tunézia ellen.
A Székelykeresztúri Egyesülés megvédte címét, és ismét megnyerte a labdarúgó Román Kupa Hargita megyei szakaszát, miután a vasárnap délutáni döntőben 2–1-re legyőzte a megyei bajnok Csíkszentsimoni KSK együttesét.
Egy 22 éves fiatalember életét vesztette vasárnap a Tordai-hasadékban, miután lezuhant a via ferrata útvonalról.
Nyomtatott és online kiadványainak valamennyi munkatársától megválik a római katolikus egyház, amely átszervezéssel magyarázza a döntést. A Magyar Újságírók Romániai Egyesülete (MÚRE) méltánytalannak tartja az újságírókkal szembeni bánásmódot.
Valóságos kommentcunamit indított el Nicușor Dan államfő vasárnapi döntése, amellyel Eugen Tomac helyett Adrian Veșteát jelölte miniszterelnöknek. A Facebookon megjelent hozzászólások alapján a felháborodás elsősorban a jobboldali szavazók körében erős.
A kollektív irigység, utálat, megosztottság zárójelbe teszi az egyéni teljesítményeket. Fontosabb pár félremagyarázott félmondat, mint egy egész életmű…
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!