Feszült pillanatok Mogoșoaián – ezért kapott pirosat Leo Grozavu

Orbán Zsolt 2020. december 21., 23:54 utolsó módosítás: 2020. december 22., 01:05

A Sepsi OSK vezetőedzőjét rendhagyó módon a szünetben állította ki a mérkőzés játékvezetője. Leo Grozavu az öltözőbe vonuláskor került szóváltásba a FCSB egyik játékosával, illetve trénerével.

Eltiltásra számíthat a Sepsi OSK vezetőedzője Fotó: Beliczay László

Végig feszült hangulatban zajlott a Sepsi OSK és a FCSB hétfő esti bajnokija a szövetség mogoșoaia-i központjában. A két csapat játékosai kemény párharcokat vívtak egymással, de Horațiu Feșnic játékvezető csak a második félidőben mutatta fel a sárga lapot a labdarúgóknak. A háromszékieket irányító Leo Grozavu viszont már az első játékrészben megkapta a már-már szokásos figyelmeztetését, a második 45 percet pedig a lelátóról kellett figyelemmel követnie.

A kolozsvári bíró a szünetben állította ki a moldvai szakembert, aki az öltözőbe vonuláskor heves szóváltásba keveredett a bukaresti csapat egyik játékosával, Valentin Crețuval. A jól értesült bukaresti sportsajtó jelentései alapján a konfliktust a bodzavásári védő robbantotta ki , ugyanakkor Toni Petrea, a FCSB trénere is provokálta Grozavut.

„Verd meg a saját játékosaidat, mert csak ennyit tudsz” – mondta „kollégájának” Petrea, aki ezzel Groazvu egy korábbi botrányára utalt vissza:

a Sepsi jelenlegi edzője egy 2017-es bajnokin még az FC Botoșani mestereként pofozta meg a kispadnál Cătălin Golofcát, aki jelenleg a piros-fehéreknél is tanítványa.

A hírek szerint a mogoșoaia-i meccsen a kedélyeket – különös módon – az a Mihai Stoica igyekezett lenyugtatni, aki a nézőtéren maga is folyamatosan háborgott a játékvezető ítéletei miatt. A bukaresti klub rossz hírű sportigazgatója Cornel Cerneával, a Sepsi OSK Steauánál is megfordult kapusedzőjével folytatott párbeszédet. Állítólag a következők hangozttak el:

„Cornel, legyetek nyugodtabbak, mert nincs értelme, hogy mi a lelátón veszekedjünk. Ők idegesek a gyepen, de nekünk mi bajunk egymással? – kérdezte Stoica.

Leo Grozavut egyébként azzal vádolták, hogy a szájkarate során becsmérelte az ellenfél játékosait, ezért kapott piros lapot a játékvezetőtől az 1–1-es döntetlennel végződő mérkőzésen.

Ami biztos, a Sepsi OSK edzője legalább egyfordulós eltiltásra számíthat a balhé után, a januári folytatásnál az Universitatea Craiova elleni idegenbeli rangadón nem ülhet le a kispadra.