Először kapott gólt a Sepsi OSK, a vereséget sikerült elkerülni (videóval)

Horváth Bálint Ottó 2023. augusztus 07., 20:37 utolsó módosítás: 2023. augusztus 07., 20:46

Nagyon korán hátrányba került hazai pályán, aztán végig küszködött a gólszerzéssel a sepsiszentgyörgyi labdarúgócsapat. Az újonc Galaci Oțelul csak a hajrában tört meg, így valahogy összejött az egyenlítés, de többet nem tudtak kihozni ebből a meccsből.

Rondon nem fogott ki jó napot, kihagyta a helyzeteit Fotó: Pinti Attila

A Szuperliga 4. fordulójához tartozó hétfő késő délutáni találkozóra öt helyen változtatott a kezdőcsapatban a Sepsi OSK szakvezetése a CSZKA Szófia ellen múlt csütörtökön kiütéssel, 4–0-ra megnyert mérkőzéshez képest.

Nagyon rosszul kezdődött a mérkőzés a házigazdák számára, Ninaj hatalmas hibáját követően már a 4. percben hátrányba kerültek. A szlovák védő a tizenhatos előtt sima passz helyett a cselezést választotta, de nem tudta elvinni Gaitan mellett a labdát, amely Alexandru Pop elé került, aki élt is a semmiből jött lehetőséggel.

Ez volt a Sepsi OSK első kapott gólja az új szezonban, a hetedik hivatalos mérkőzésen tudták bevenni a háromszékiek kapuját.

Kevéssel ezután akár még nagyobb bajba is kerülhetett volna Liviu Ciobotariu vezetőedző csapata, Niczuly tolta ki a szabadrúgás után érkező veszélyes beadást.

Ezt követően mezőnyfölényben játszott a Sepsi, de nem tudott mit kezdeni és pontatlanok voltak támadásban. A vendégek védelme sem állt stabil lábakon, de a hazai játékosok nem tudták kihasználni a hibákat.

Az első hazai lehetőségre a 26. percig kellett várni, amikor Ion Gheorghe hozta helyzetbe Rondont, aki elhibázta a befejezést.

A szünetig veszélyesebb volt az Oțelul, amelynek kétszer is megvolt a lehetősége az előnye növelésére, a gólszerző Pop szabadrúgása kevéssel kerülte el a kaput, Gaitan kapáslövését pedig kitolta a sepsiszentgyörgyiek kapusa.

Ezek után mégis egyenlíthetett volna a Sepsi OSK, Niczuly kirúgása után Rondon nagy ziccert hagyott ki, igaz a partjelző végül lest intett.

Videó: Orange Sport

A folytatásra érkeztek a cserék a hazaiaknál, rögtön hárman, Ciobotariu, Ștefănescu és Alimi is pályára léptek a második félidő elejétől.

Ștefănescu rögtön ki is harcolt egy szögletet, amelyből Ninaj közel volt ahhoz, hogy jóvá tegye a meccs eleji hibáját, de fejesét kitornászta a galaciak kapusa.

A túloldalon a vendégek sem tétlenkedtek, Gaitan volt nagyon közel a gólhoz, azonban öt méterről nem találta el a kaput.

A szünetet követő fellángolás után a hazaiak nem tudták komoly nyomás alá helyezni az Oțelul kapuját, mindössze egy kapushibánál veszélyeztettek, de Rondon rossz döntést hozott, majd szabadrúgás következtében újra Ninaj fejelt, ezúttal azonban pontatlan volt.

Aztán a hajrában kisebb szerencsével sikerült betalálni, Dumitrescu beadása után nem tudtak felszabadítani a galaci védők, a labda Safrankóhoz került, aki fordulásból laposan a hálóba lőtt.

Még maradt ideje a győztes gól megszerzésére is a Sepsi OSK-nak, de Rondon csúnyán elrontotta a fejesét,

a három ponthoz pedig a hosszabbításban az Oțelul volt közelebb, a fiatal Tănasă a kapufát találta el.

Egymást követő két győzelem után a Sepsi OSK értékes pontokat veszített hazai pályán a bajnokságban, de a döntetlen ellenére mégis feljött a második helyre. A sepsiszentgyörgyi csapat számára következik az Európa Konferencia Liga harmadik selejtezőkörének hazai első mérkőzése, csütörtökön 20 órától a kazah FK Aktobe együttesét látják vendégül.