Hirdetés

Először kapott gólt a Sepsi OSK, a vereséget sikerült elkerülni (videóval)

Rondon nem fogott ki jó napot, kihagyta a helyzeteit
Fotó: Pinti Attila

Nagyon korán hátrányba került hazai pályán, aztán végig küszködött a gólszerzéssel a sepsiszentgyörgyi labdarúgócsapat. Az újonc Galaci Oțelul csak a hajrában tört meg, így valahogy összejött az egyenlítés, de többet nem tudtak kihozni ebből a meccsből.

A Szuperliga 4. fordulójához tartozó hétfő késő délutáni találkozóra öt helyen változtatott a kezdőcsapatban a Sepsi OSK szakvezetése a CSZKA Szófia ellen múlt csütörtökön kiütéssel, 4–0-ra megnyert mérkőzéshez képest.

Hirdetés

Nagyon rosszul kezdődött a mérkőzés a házigazdák számára, Ninaj hatalmas hibáját követően már a 4. percben hátrányba kerültek. A szlovák védő a tizenhatos előtt sima passz helyett a cselezést választotta, de nem tudta elvinni Gaitan mellett a labdát, amely Alexandru Pop elé került, aki élt is a semmiből jött lehetőséggel.

Ez volt a Sepsi OSK első kapott gólja az új szezonban, a hetedik hivatalos mérkőzésen tudták bevenni a háromszékiek kapuját.

Kevéssel ezután akár még nagyobb bajba is kerülhetett volna Liviu Ciobotariu vezetőedző csapata, Niczuly tolta ki a szabadrúgás után érkező veszélyes beadást.

Ezt követően mezőnyfölényben játszott a Sepsi, de nem tudott mit kezdeni és pontatlanok voltak támadásban. A vendégek védelme sem állt stabil lábakon, de a hazai játékosok nem tudták kihasználni a hibákat.

Az első hazai lehetőségre a 26. percig kellett várni, amikor Ion Gheorghe hozta helyzetbe Rondont, aki elhibázta a befejezést.

A szünetig veszélyesebb volt az Oțelul, amelynek kétszer is megvolt a lehetősége az előnye növelésére, a gólszerző Pop szabadrúgása kevéssel kerülte el a kaput, Gaitan kapáslövését pedig kitolta a sepsiszentgyörgyiek kapusa.

Ezek után mégis egyenlíthetett volna a Sepsi OSK, Niczuly kirúgása után Rondon nagy ziccert hagyott ki, igaz a partjelző végül lest intett.

Videó: Orange Sport

A folytatásra érkeztek a cserék a hazaiaknál, rögtön hárman, Ciobotariu, Ștefănescu és Alimi is pályára léptek a második félidő elejétől.

Ștefănescu rögtön ki is harcolt egy szögletet, amelyből Ninaj közel volt ahhoz, hogy jóvá tegye a meccs eleji hibáját, de fejesét kitornászta a galaciak kapusa.

A túloldalon a vendégek sem tétlenkedtek, Gaitan volt nagyon közel a gólhoz, azonban öt méterről nem találta el a kaput.

A szünetet követő fellángolás után a hazaiak nem tudták komoly nyomás alá helyezni az Oțelul kapuját, mindössze egy kapushibánál veszélyeztettek, de Rondon rossz döntést hozott, majd szabadrúgás következtében újra Ninaj fejelt, ezúttal azonban pontatlan volt.

Aztán a hajrában kisebb szerencsével sikerült betalálni, Dumitrescu beadása után nem tudtak felszabadítani a galaci védők, a labda Safrankóhoz került, aki fordulásból laposan a hálóba lőtt.

Még maradt ideje a győztes gól megszerzésére is a Sepsi OSK-nak, de Rondon csúnyán elrontotta a fejesét,

a három ponthoz pedig a hosszabbításban az Oțelul volt közelebb, a fiatal Tănasă a kapufát találta el.

Egymást követő két győzelem után a Sepsi OSK értékes pontokat veszített hazai pályán a bajnokságban, de a döntetlen ellenére mégis feljött a második helyre. A sepsiszentgyörgyi csapat számára következik az Európa Konferencia Liga harmadik selejtezőkörének hazai első mérkőzése, csütörtökön 20 órától a kazah FK Aktobe együttesét látják vendégül.

Labdarúgó Szuperliga, alapszakasz, 4. forduló:

Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK–Galaci Oțelul 1–1 (0–1).

Gólszerzők: Safranko (85.), illetve A. Pop (4.).
Sepsi OSK: Niczuly – Oteliță, Bălașa (Ciobotariu, 46.), Ninaj, Dumitrescu – Păun, Francisco (Alimi, 46.), Gheorghe (Ștefănescu, 46.) – Aganovic (Damașcan, 67.), Varga (Safranko, 56.), Rondon. Edző: Liviu Ciobotariu.
Oțelul: Stoian – Zhelev, Yabre, Lovric, Panait – Cisotti, Lopez (Jardan, 79.), Gaitan (Zivulic, 57.) – Bodișteanu (Tănasă, 65.), Pop (Neagu, 57.), Cîrjan (Fatai, 66.). Edző: Dorinel Munteanu.
Vezette: Viorel Flueran.

Labdarúgó Szuperliga, 2023–2024-es szezon, alapszakasz, 4. forduló

Labdarúgó Szuperliga, 2023–2024-es szezon, alapszakasz

szóljon hozzá!
Hirdetés

Ajánljuk még

Elhunyt Mircea Lucescu

Nyolcvanéves korában elhunyt kedden este Mircea Lucescu, a legendás labdarúgóedző halálhírét a bukaresti Egyetemi Kórház jelentette be, ahol az elmúlt napokban kezelték.

Új korszak kezdődik a Hargita Rali történetében, jelentős változásokkal jön az idei kiírás

Új név és gyorsasági szakasz, átalakuló helyszínek – számos újdonsággal érkezik az idei Hargita Rali, amelyet április végén rendeznek meg Székelyudvarhelyen és környékén.

Székelyhon

Utcai politizálásból pofozkodás Sepsiszentgyörgyön

Locsolásból hazatartva az utcán adott hangot politikai nézeteinek egy sepsiszentgyörgyi fiatal, akit a Sepsi OSK vezetőségi tagjai bántalmazhattak.

`
Krónika

„Ha valami változik, majd szólok”. Kelemen Hunor a Fidesz támogatásáról, az országgyűlési választások tétjéről

Kelemen Hunor szerint az anyaországban 2010 óta megvalósult nemzetpolitikai paradigmaváltásra vezethető vissza, hogy az RMDSZ az idei országgyűlési választáson is a Fidesz-KDNP pártszövetséget támogatja.

Krónika

Orbán Viktor a külhoni magyaroknak: egyetlen szavazaton múlhat, merre fordul Magyarország

Szavazásra buzdította a határon túli magyar állampolgárokat Orbán Viktor miniszterelnök. Orbán az elmúlt 16 év közös eredményeinek megvédésére kérte a levélben szavazó külhoni magyarokat.

Főtér

Egy lejes busz- és villamosjegy? Fogd meg a söröm, mondta egy erdélyi város – hírmix

Fatolvajok vertek meg két erdészt, testkamerákat sürget a környezetvédelmi miniszter. Meleg lesz a hétvégén, de készüljünk fel az újabb hűvös időre a jövő hét közepétől.

Ez is érdekelheti

A vonal fölött maradni – ez a tét az FK Csíkszeredának

Túl vagyunk három fordulón a labdarúgó Szuperliga alsóházi rájátszásában. Az FK Csíkszereda egyelőre biztos bennmaradó helyen áll. Nézzük, mi várható a székelyföldi együttesre a folytatásban.

Ötperces rövidzárlat okozta a Kolozsvári CFR vesztét Olténiában (videóval)

Remek játékkal rukkolt elő hazai pályán az Universitatea Craiova, amely kétgólos győzelmet aratott a Kolozsvári CFR ellen a labdarúgó Szuperliga felsőházi rájátszásának 3. fordulójában. A vendégek sorsa néhány perc alatt megpecsételődött.

„Semmi sem valósult meg abból, amit gyakoroltunk” – csalódottan értékelt a csíkiak másodedzője

Fájó vereséget szenvedett az FK Csíkszereda hétfő délután a Petrolul vendégeként a Szuperliga play-outjában. A mérkőzés után a Hargita megyeiek másodedzője, Bajkó Barna csalódottan nyilatkozott, és kemény szavakkal illette csapata teljesítményét.

Szépségdíjas gólok döntöttek, nem szakadt meg az FK rossz sorozata a Petrolul otthonában (videóval)

Hiába voltak lehetőségei a székelyföldi gárdának, a Petrolul látványos gólokkal verte az FK Csíkszeredát, amely továbbra sem tudott nyerni Ploiești-en a Szuperliga alsóházi rájátszásában.

Harmadik az Isten igaza: megtörné a jeget az FK Csíkszereda a Petrolul ellen

Jó formában várja a válogatott szünetet követően a labdarúgó Szuperliga alsóházi rájátszásának 3. fordulóját az FK Csíkszereda, amely két veretlen mérkőzés után ezúttal győzelemre készül a Petrolul otthonában.

Meg kell szokniuk a korai kezdési időpontokat az FK Csíkszereda szurkolóinak

A Szuperligát szervező Hivatásos Labdarúgóliga nyilvánosságra hozta a rájátszás negyedik és ötödik fordulójának programját. Az FK Csíkszereda korai időpontokban játssza a kiesés ellen folytatott harcban kulcsfontosságú meccseit.

Visszautasítja a vádakat az FK Csíkszereda, jogi lépéseket helyeztek kilátásba

Az FK Csíkszereda határozottan visszautasítja azokat a rágalmakat, amelyek szerint a klub anyagi juttatást biztosítana a Román Labdarúgó-szövetség egyik vezetőjének. A Hargita megyei klub vezetősége szerint súlyos és alaptalan vádakról van szó.

Két nagy visszatérő a székely csapatok erőfelmérőjén

A székelyföldi labdarúgás két legjelentősebb képviselője, az élvonalbeli helye megtartásáért küzdő FK Csíkszereda és a 2. Ligában feljutási álmokat dédelgető Sepsi OSK kihasználva a válogatott szünetet egymás ellen játszott felkészülési mérkőzést.

Gólzáporos edzőmeccset játszott egymással a Kolozsvári CFR és a Marosvásárhelyi ASA

Öt találat esett a házigazda CFR és a Marosvásárhelyi ASA közötti szombati barátságos mérkőzésen, amelyen a kolozsváriak 3–2-re nyertek.

Aktívan és közösen tölti a szünetet az FK és a Sepsi OSK

Habár a labdarúgó-világbajnokság selejtezői miatt két hétig szünetelnek a honi pontvadászatok, a székelyföldi csapatok aktívan és közösen töltik az időszakot, felkészülési mérkőzést játszanak egymással.

Hirdetés
Hírlevél

Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!