A román sportsajtó szenzációhajhász címekkel igyekezett forgalmat generálni a meccs napján: Óriási botrány Csíkszeredában, Csíkszeredai thriller és más hasonló hatásvadász megnevezésekre alapoztak, és nem annyira a pályán történtekkel, mint inkább a lelátón, majd a stadionon kívül balhézó szurkolókkal foglalkoztak, akikkel „még soha nem történt hasonló”.
A Gazeta Sporturilor azzal kezdte helyszíni tudósítását, hogy az FK Csíkszereda szurkolói Nagy-Magyarország körvonalait és Magyarország címerét ábrázoló pólókkal parádéztak a lelátón. Szót ejtenek a bukaresti ultrák által kifeszített magyarellenes molinóról, amit állítólag a hatóságok jóváhagytak, illetve
a csendőrséggel való összecsapásukról, de a xenofób megnyilvánulásaikat sem hallgatták el.
Nagy teret szenteltek a Dinamo-elnök, Andrei Nicolescu kirohanásának, aki szégyenteljesnek nevezte a szervezést és keresetlen szavakkal illette a házigazda klub vezetőségét. A lap megszólaltatta a csendőrség Hargita megyei vezetőjét, Dan Iamandit is, aki elmondta,
a káoszt a drukkerek okozták, akik eleve botránykeltési szándékkal érkeztek a városba, felmásztak a kerítésre, ráadásul a számukra fenntartott 125 helyre nagyobb létszámban próbáltak bejutni.
A magyarellenes kirohanásairól is hírhedt fővárosi klubvezér, Andrei Nicolescu sportszerűtlen magatartásáról a magyarországi sajtó is beszámolt, a Magyar Nemzet cikkét egyből felkapta a Dâmbovița-parti média és újabb feszültséget generálva tálalta. A Prosport „A magyar újságírók Andrei Niculescu torkának ugrottak. A magyarok súlyos vádakkal illetik: teljesen megbolondult, sértegette a Csíkszereda futballistáit” címmel közölték az írást.
A digisport.ro és a golazo.ro is idézte a magyarországi lap konklúzióját, miszerint „félő, hogy az egész bajnokság alatt ez vár majd a nyolc magyar játékossal a kezdőjében felálló székelyföldiekre”.
A Prosport tudósításában a csíkszeredai sportviszonyok tisztázásaként megjegyzik, hogy a Vákár Lajos Műjégpálya több férőhelyes, mint a futballstadion, de azt sem felejtik el megemlíteni, hogy a Dinamo hat, ezzel szemben az FK három román játékost nevezett a kezdőbe. A lap megkereste a Szondy Zoltán klubelnököt is, aki elmondta, ő másfajta vezető kíván lenni, nem olyan, aki folyton nyilatkozgat a sajtónak, de ismertette a saját álláspontját is a történtekről.
Váratlan fordulat következett be Anderson Ceará átigazolása ügyében, az utolsó pillanatban meghiúsult ez, így az FK Csíkszereda brazilja mégsem szerződik az FCSB-hez. Szondy Zoltán klubelnök a Székely Sportnak nyilatkozott a kialakult helyzetről.
A Hargita megyei bajnok Csíkszentsimoni KSK szombaton hazai pályán kezdi meg a 3. Ligába jutásért vívott párharcot a Kovásznai Kárpátok ellen. A történelem és a statisztika egyaránt izgalmas csatát ígér.
Kijöttek a friss, az idei áprilisi hónapra vonatkozó átlagfizetési adatok mind Magyarországon, mind pedig Romániában. Hasonlítsuk össze!
A magyar nyelv használata és a kétnyelvű feliratok ellen ágált egy videóban Lucian Mușat, a szélsőjobboldali Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) Szilágy megyei parlamenti képviselője, a megyei pártszervezet elnöke.
Szerteágazó tünetegyüttes vezetett a Fidesz vereségéhez Németh Zsolt országgyűlési képviselő szerint, aki úgy véli, a választási eredmény nem tekinthető katasztrofálisnak, alapot jelent ahhoz, hogy a párt újjáépítse magát.
Több mint félmilliárd lej eltitkolt vagyonra derített fényt az ANAF legújabb ellenőrzése. Népszavazással váltottak le egy Maros megyei polgármestert.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!