Csütörtökön 20 órától a labdarúgó Román Kupa negyeddöntőjének utolsó párharcát rendezik. A harmadosztályos FK Csíkszereda a kiírás címvédőjét, a CS U Craiovát látja vendégül. A várakozás véget ért, pár óra választja el a sportszeretőket, hogy megélhessenek egy újabb csodát.
A hét eleji havazás elállta után a csíkszeredai stadion gyepszőnyegét védő fóliákat szerdán délelőtt eltávolították.
Anghel Tibor műszaki igazgató elmondta: „A pálya, a játékfelület fagyos, az elmúlt napokban mínusz 15–17 fokos hidegek voltak. Napközben sütött a nap, a fólia alá pára, majd jég képződött, de ezt letakarították. A gyepszőnyeget egy olyan, szakemberek által ajánlott vegyszerrel permetezzük be, amely sem az embernek, sem pedig a fűnek nem árt, és garancia van arra, hogy 48 órán át nem fagy meg a gyep, sőt a talajt is puhítja.”
Angheltől megtudtuk, hogy a stadion világítóberendezését több napon át tesztelték, és semmilyen hibát nem találtak. Ugyanazzal a nagybányai céggel kötöttek szerződést, amely a Dinamo elleni meccsen is biztosította a felszerelést. Ezúttal várhatóan jobb lesz a világítás.
Csíkszeredában csütörtökön déleben ragyogóan sütött a nap, az ég tiszta. A stadion körül nagy a sürgés-forgás, a szervezők az utolsó simításoknál tartanak, a pálya környékén felgyűlt nagy hókupacok egy részét munkagépekkel próbálják elszállítani. Megérkezett a TV-közvetítés stábja is, a műszaki személyzet már elkezdte felszerelni a kamarák állványait, kábeleit. Az Erőss Zsolt Aréna mellett a kürtőskalács-árusok készülődnek.
Csíkszeredában a déli órákban csend volt, szokásos kisvárosi hétköznapi hangulat van. A craiovai drukkerek még nem jelentek meg.
A szurkolókon nem múlik majd semmi, telt ház lesz a lelátókon. A belépőket egy héttel a kupameccs előtt kezdték értékesíteni, a 15 és 25 lejes jegyek valamivel kevesebb mint egy óra alatt elfogytak.
Az FK Csíkszereda–CS U Craiova kupameccsre Marosvásárhelyről érkeznek csendőrök, ők biztosítják, hogy a találkozó idején ne legyen semmiféle probléma. A stadion mellett, illetve az oda vezető útszakaszon 120 csendőr lesz, míg bent a házigazda klub által biztosított két rendfenntartó cég tartózkodik majd.
A sportlétesítmény kapuit másfél órával a kezdő sípszó előtt, tehát 18 óra 30 perckor nyitják meg. A lelátókra nem vihetők be pirotechnikai eszközök, sem más olyan tárgy, amelyet be lehet dobni a játéktérre. Nem használhatók továbbá olyan molinók (bannerek), amelyeken nemzeti, faji vagy vallási gyűlöletre, illetve erőszakra ösztönző szöveg áll.
A csendőrség felhívja a szurkolók figyelmét, hogy a fair-play szellemében biztassák kedvenceiket, elhatárolódva mindenféle szóbeli vagy fizikai erőszaktól.
A csütörtök esti csíkszeredai kupameccs játékvezetői: Iulian Dima, Bogdan Gheorghe (mindketten Bukarest) és Gabriel Bârjan (Zilah). Tartalék játékvezető: Ionuț Coza (Cernica). Megfigyelők: Ciprian Paraschiv (Iași) és Dan Jiga (Beszterce).
Akik nem lehetnek ott a helyszínen, azoknak marad a képernyő előtti drukkolás, az összecsapást három tévétársaság, a Digi Sport, a Telekom Sport és a Look Sport is élőben közvetíti.
Bepanaszolta a szervezőket és a rendfenntartó erőket a Bukaresti Dinamo a Hivatásos Labdarúgóligánál és a Román Labdarúgó-szövetségnél. Szerintük a hétfő esti Szuperliga mérkőzésen nem megfelelően bántak a szurkolóikkal és hivatalos képviselőikkel.
A Román Jégkorongszövetség (FRHG) Csíkszeredában tartott vezetőségi ülésén elfogadták a szezon szabályzatait, és döntöttek a Szuperkupa helyszínéről is: szeptember 3-án Gyergyóremetén, az új aréna avatójával rajtol a jégkorongidény.
Egy 15 éves fiú életét vesztette abban a balesetben, melynek során vonat sodort el egy autót a gyimesközéploki Antalokpataka településen, szerdán délelőtt.
Közel félszáz romániai telephelyének bezárása mellett döntött a FrieslandCampina vállalat a Profit.ro gazdasági portál értesülései szerint.
Románia lakosságának 58 százaléka nem engedhet meg magának egy egyhetes nyaralást, ami jócskán a legmagasabb arány az Európai Unióban, és messze túlszárnyalja az EU-átlagot.
A tünetek átalakítják az ember mindennapjait, kikezdik az életkedvét, főleg, ha nincs válasz a bajaira – mondja a 42 éves interjúalanyunk, aki 13 hónap után kapott végső diagnózist.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!