A selejtező első fordulójában a finn Inter Turkut hosszabbítás után búcsúztató Honvédra nehéz feladat várt csütörtök este. Az Új Hidegkuti Nándor Stadionban az utóbbi két Európa Liga-idényében csoportkörös Malmö FF vendégeskedett.
A Jon Dahl Tomasson vezette égszínkékek már az első percektől kezdve dominánsan léptek fel, majd a félidő végén Ola Toivonen góljával megszerezték a vezetést.
A 64-szeres svéd válogatott csatár lesről talált be, a görög partjelző azonban nem emelte a zászlót.
A kispestiek első komolyabb próbálkozására a 74. percig kellett várni, Ugrai Roland tekerése kevéssel szállt el a bal oldali kapufa mellett. A hajrában a csereként beállt izlandi középpályás, Arnór Ingvi Traustason döntötte el a továbbjutást.
A svéd bajnokság éllovasa a következő körben a Lokomotiva Zagreb együttesével találkozik. A Honvéd búcsúja azt jelenti, hogy az NB I-es csapatok közül már csak a MOL Fehérvár van versenyben az EL-selejtezőben.
Az izlandi FH idegenbeli legyőzése után az FC DAC a cseh bajnokság negyedik helyezettjét, az FK Jablonecet fogadta. A dunaszerdahelyi összecsapás hasonlóan izgalmasan alakult, mint a Topolyai SC és az FCSB őrülten gólgazdag zentai találkozója.
A DAC gyorsan előnybe került, de az első félidő közepén egyenlítettek, majd szünet után fordítottak a csehek. A duplázó Marko Divkovic 2–2-re módosította az állást a 65. percben, ám a Jablonec büntetőhöz jutott és egészen a 85. percig továbbjutásra állt. Ekkor a végjátékra becserélt Ion Nicolaescu egyenlített, majd a fiatal moldovai csatár a DAC hőseként a hosszabbítás elején is betalált.
A felvidéki csapat szenzációs továbbjutását a panamai balhátvéd Eric Davis tette biztossá egy nagyszerű befejezéssel.
A Bernd Storck által felkészített DAC 5–3-ra nyert és a jövő heti harmadik körben az osztrák Bundesligát a negyedik helyen záró LASK Linz vendége lesz.
Nem léphet pályára a saját stadionjában az FK Csíkszereda a labdarúgó Szuperliga következő idényében. A Hivatásos Labdarúgóliga (LPF) tájékoztatta a klubot, hogy a korlátozott befogadóképessége miatt az arénát nem fogják hitelesíteni.
Megtartotta az odavágón szerzett egygólos előnyét a Kovásznai Kárpátok, történelmi sikert ért el a Csíkszentsimoni KSK ellenében: 3–2-es összesítéssel feljutott a labdarúgó harmadosztályba.
Kerékpározó gyermekeket ütött el egy ittasan vezető férfi szombat este a Temes megyei Kétfél településen. Egy 10 éves kislány meghalt, az ugyanazon a biciklin ülő 11 éves társa megsebesült.
Kevesebb mint két év alatt megduplázódott a már nyugdíjba vonultaknak vagy az elhunyt tagok örököseinek kifizetett átlagos összeg, amely a romániai nyugdíjrendszer második, magánkezelésben lévő pillérén keresztül érkezik a kedvezményezettekhez.
2026 júliusától ismét emelkedik a nők öregségi nyugdíjkorhatára: 62 éves és 7 hónapos koruktól kérhetik a nyugdíjazásukat. Ez egy hónappal magasabb korhatárt jelent az év első felében nyugdíjba vonuló nőkhöz képest.
És mi lenne, ha ki-ki kénye-kedve szerint oszlathatna fel neki nem tetsző pártokat?
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!