Kínkeserves fehérvári továbbjutás Máltán

Székely Sport 2020. szeptember 17., 22:19 utolsó módosítás: 2020. szeptember 30., 20:29

A Mol Fehérvár FC továbbjutott a labdarúgó Európa Liga selejtezőjének második fordulójából, miután csütörtökön 1–0-ra nyert a máltai Hibernians vendégeként.

Archív Fotó: Facebook/Mol Fehérvár FC

Megszenvedett a győzelemért a magyar bajnoki ezüstérmes, amely hiába játszott mezőnyfölényben, az első félidőben nem tudott betalálni.

Fordulás után a fehérváriak nagyobb nyomás alá helyezték az ellenfelet, szöglet után a 61. percben megérdemelten szereztek vezetést. A továbbjutás viszont még nem volt bebiztosítva, a hajrában ugyanis a máltaiak közel voltak az egyenlítéshez, de a kapufát találták el.

A Fehérvár minimális sikerével továbbjutott a jövő heti következő körbe, ahol a svájci Servette vagy a francia Reims csapatával játszik.