Tizenkétgólos thriller, büntetőkkel: vért izzadva győzött Zentán az FCSB

Orbán Zsolt 2020. szeptember 18., 01:09 utolsó módosítás: 2020. szeptember 30., 20:26

Hihetetlenül fordulatos, egészen szürreális mérkőzést játszott a vajdasági Topolyai SC és az FCSB az Európa Liga selejtezőjében. A péntek éjjelbe nyúló szerbiai találkozón a rendes játékidő végén 4–4, a hosszabbítás után 6–6 volt az állás. A kettős emberelőnyben játszó bukarestiek büntetőkkel szenvedték ki a továbbjutást.

A koronavírus-járvány által megtizedelt FCSB maratoni meccsen nyert a Topolya ellen. Archív Fotó: Grigore Popescu/Agerpres

Nagyon nehéz helyzetből várta az FCSB vajdasági kiszállását az Európa Liga selejtezőben. A bukaresti labdarúgóklubnál koronavírus-gócpont alakult ki, összesen 18 személynek lett pozitív a teszteredménye. A játékoskeretből kilencen fertőződtek meg, a hiányzók között bőven voltak alapemberek is.

Többek között Toni Petrea vezetőedző sem utazhatott el Szerbiába, a piros-kékeket papíron Bogdan Vintilă, a pálya széléről Mihai Pintilii irányította.

A Topolyai SC története második európai kupameccsét Zentán játszotta. Az előző körben a moldovai Petrocub Hîncești pályáján 2–0-ra nyerő TSC villámrajtot vett a tartalékos FCSB ellen. Szabó Zoltán alakulata már negyedóra elteltével 2–0-ra vezetett, a Look TV kommentátorai pedig kiütéses vereséget emlegettek.

A vendégek azonban Coman góljával visszajöttek a meccsbe, és gyorsasági-technikai fölényüket kihasználva átvették a kezdeményezést.

A román csapat a félidő végén rendkívül kedvező helyzetbe került, miután a balhátvéd Dajan Ponjevic második sárga lapját is begyűjtötte.

Az emberelőnyben szereplő bukarestieknek Man révén sikerült az egyenlítés a második félidő elején, de a Topolya azonnal visszavette az előnyt. Ezzel viszont még közel sem volt vége, Man büntetőből egyenlített ismét (3–3), majd amikor már csak nagyon kevés volt hátra a rendes játékidőből Bojan Balaz hozott össze egy öngólt. Jött azonban az újabb fordulat, egy hosszú labdát a 90+4. percben Tomanovic szelidített meg az FCSB tizenhatosában, és hosszabbításra mentette a meccset.

A félórás ráadás legalább annyira szürreális volt, mint a második félidő.

További két-két gólt szereztek a csapatok, a hazaiaknak ráadásul kettős emberhátrányban kellett küzdeniük, miután a cserecsatár Szilágyi Vladimirt is kiállította a holland játékvezető. A hihetetlenül fordulatos meccsen az FCSB 5–4-re, majd 6–5-re is vezetett, de az elképesztő küzdőszellemmel játszó kék-fehéreknek mindkét gólra volt válaszuk.

Dennis Manék végül büntetőpárbajjal tudták kiszenvedni a továbbjutást.

A tizenegyeseknél egyedül Mihajlo Banjac hibázott, a középpályás lövését az egész meccsen rendkívül bizonytalanul teljesítő Răzvan Ducan védte.

Az FCSB a selejtező harmadik fordulójában jövő csütörtökön a cseh bajnokságot az ötödik helyen záró Slovan Libereccel találkozik Bukarestben.

UEFA Európa Liga, 2. selejtezőkör:
Topolyai SC–FCSB 6–7 (2–1, 2–3, 1–1, 1–1) – büntetőkkel.
Gólszerzők: Milijevic (11.), Duronjic (14.), Antonic (51.), Tomanovic (90+4.,117.), Tumbasevic (105+1.), ill. Coman (25.), Man (50., 63., büntetőből, 105.), Balaz (90+3., öngól), Petre (108.).
Kiállítva: Ponjevic (44.), Szilágyi (103.).
Topolya: Filipovic – Balaz, Antonic, Babic (Banjac 64.), Ponjevic – Zec, Tomanovic, Tumbasevic, Milicevic (Djuric 114.) – Lukic (Szilágyi 75.), Duronjic (Petrovic 45+1.). Edző: Szabó Zoltán.
FCSB: Ducan – Crețu, Simion, Briceag, Pantea (Petre 21.) – Moruțan, Perianu, Panțîru – Man, Buziuc (Ion 46.), Coman (Horșia 73.). Edző: Bogdan Vintilă.
Vezette: Dennis Higler (holland).