A Román Labdarúgó-szövetség (FRF) égisze alatt zajló, az U17-es és az U19-es korosztály számára kiírt bajnokságon a megyék korosztályos bajnokcsapatai vehetnek részt, de csak olyan játékosokat lehet nevezni, akik a most záruló szezonban nem játszottak a korosztályos Elit Ligákban vagy más országos szintű bajnokságokban.
Hargita megyét az U19-es korosztályban az FK Csíkszereda képviseli, Albu László edző tanítványai szerdán este Kovászna megye bajnokát, a Szitabodzai Progresul gárdáját győzték le 4–1-re. A csíkiak következő ellenfele, a legjobb nyolc közé jutásért Bákó megye bajnokcsapata, a Viitorul Curița együttese lesz.
Curița Onești-hez közel található, a múlt rendszerben vegyiparáról híres településtől 10 km-re fekszik. A Curița az első fordulóban hazai pályán játszott, és 5–2-re győzte le Iași megye bajnokcsapatát, az Unirea Ruginoasa együttesét.
Az FK Csíkszereda–Viitorul Curița mérkőzést június 4-én, vasárnap 17 órától rendezik Csíkszeredában, a Kós Károly utcai, Márton Áron- és Segítő Mária gimnáziumok mögötti műgyepes pályán. A nézők belépése ingyenes.
Az U17-es korosztályban Marosvásárhelyi ASA–Csicsói Ezüstfenyő nyolcaddöntő lesz vasárnap délután 5 órától. A mérkőzést Marosvásárhelyen, a Trans-Sil pályán rendezik. Az első fordulóban óriási bravúrt hajtott végre a Csicsói Ezüstfenyő ifjúsági csapata, amely hazai pályán, gól nélküli döntetlent követően, büntetőlövések után kiejtette Szeben megye bajnokát, a Medgyesi Sparta SK-t.
A Marosvásárhelyi ASA szintén hazai pályán játszott, és 2–0-ra legyőzte le Fehér megye bajnokát, a Székelykocsárd (Lunca Mureșului) együttesét.
Összeült a Román Labdarúgó-szövetség fegyelmi bizottsága, szerdán több ügyben is döntést hozott: az FK Csíkszereda vezetőedzője, Ilyés Róbert kiállítását is elbírálták. A Bukaresti Rapid szurkolói rasszista megnyilvánulásai miatt súlyos büntetést kapott.
Kiválóan sikerült a rajt a kiesés elkerüléséért küzdő FK Csíkszeredának a labdarúgó Szuperliga alsóházi rájátszásában. Megnéztük, hogy az utóbbi években hány pontra volt szükségük a csapatoknak az utolsó, biztos bennmaradást érő hely eléréséhez.
Ittas sofőr okozott anyagi kárral járó balesetet Csíkszeredában kedden, de Gyergyószentmiklóson és Székelyudvarhelyen is alkoholos befolyásoltság alatt vezető sofőröket szűrtek ki a rendőrök – adja hírül a Hargita Megyei Rendőr-főkapitányság.
A Kolozsvár közeli Magyarlétán helyezik örök nyugalomra Mihai Alettát, akit a járdán gázolt halálra egy személygépkocsi a kincses város központjában hétfőn. A szörnyű baleset mélyen megdöbbentette a lakosságot.
Románia biztonságban van – jelentette ki Nicușor Dan államfő csütörtökön, miután Mark Rutte NATO-főfitkárral tárgyalt Brüsszelben a Romániát ért iráni fenyegetés után néhány nappal.
Továbbá: egy tönkretett közlekedési lámpa javítása hónapokba telik, addig mindenki vigyázzon magára. És valaki elégette a szemetét s vele szinte egy egész erdőt.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!