A Ferencváros és az FCSB is gól nélküli döntetlenről várta a csütörtök esti visszavágót, a magyar bajnok hazai pályán, a román csapat idegenben játszott.
A budapesti együttes korán hátrányba került a litvánok ellen, de még a szünetig megfordította az állást. A folytatásban kiegyenlítettek a vendégek, a Ferencváros azonban hamar ismét átvette a vezetést, a hosszabbításban pedig bebiztosította a továbbjutását.
A Ferencváros tizenöt év elteltével jutott be ismét egy nemzetközi kupasorozat csoportkörébe.
Az FCSB semmit nem nyújtott a Vitoria Guimaraes otthonában, a portugálok nagy fölényben voltak, és játszottak a helyzeteikkel, de a második félidő elején egy tizenegyesgóllal sikerült betalálniuk, ez pedig elég volt a továbbjutásukhoz. A román bajnokságban jelenleg utolsó helyezett FCSB sorozatban a második évben maradt le a csoportkörről.
A Ferencváros mellett a BL-ből kiesett Kolozsvári CFR is megismeri ellenfeleit a csoportkörben a pénteken 14 órától rendezendő sorsoláson.
Labdarúgó Európa Liga, play-off kör, visszavágó:
Ferencváros–Suduva 4–2 (2–1). Továbbjutott a Ferencváros, 4–2-es összesítéssel.
Gólszerzők: Varga (36., tizengyesből), Boli (45+1), Tokmac (66.), Signevich (90+6.), illetve Verbickas (11.), Topcagic (64.).
Guimaraes–FCSB 1–0 (0–0). Továbbjutott a Guimaraes 1–0-s összesítéssel.
Gólszerző: Tapsoba (53., tizengyesből).
Jó hírt kapott az FK Csíkszereda a Szuperliga új idényének rajtja előtt: a Román Labdarúgó-szövetség sürgősségi bizottsága módosította a versenyszabályzatát, így a csíkiak a következő szezonban is saját stadionjukban rendezhetik hazai mérkőzéseiket.
Egy vereséget követően győzelemmel folytatta felkészülését a Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK. A bulgáriai Banskóban edzőtáborozó háromszéki együttes 1–0-ra múlta felül a koszovói bajnok FC Dritát, a győztes gólt Cosmin Matei szerezte büntetőből.
Két sárga jelzésű figyelmeztetést adott ki hétfőn az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) viharos időjárás, erős szél és jelentős mennyiségű csapadék miatt az ország több megyéjére. A riasztások kedden és szerdán lesznek érvényben.
Egy magát humanitárius szervezetnek kiadó, Jóságos szamaritánus nevű, a rászorulókat kihasználó, a nekik szánt adományokat saját célokra költő egyesület tagjaira csapott le kedden a Szervezettbűnözés- és Terrorellenes Ügyosztály (DIICOT) Bihar megyében.
A jelenlegi 4050 lejről július elsejétől havi 4325 lejre nő a bruttó minimálbér, ami nettóban 125 lejes bérnövekedést jelent. A minimálbér megemelése 1 759 027 alkalmazottat érint.
Szántai János kollégánk – aki egyben az Erdélyi Magyar Írók Ligájának elnöke is – beszéde a 15. Kolozsvári Ünnepi Könyvhét megnyitóján.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!